Skąd wziąć pieniądze na wakacje

Skąd wziąć pieniądze na wakacje

autor wpisu
Maciej_Stanko
28 maja 2013
Wyjazdy wakacyjne są dużym wyzwaniem dla domowego budżetu. Dlatego warto odpowiednio wcześnie zacząć odkładać na nie pieniądze. Co jednak zrobić jeśli w tym roku nam się to nie udało, a nie chcemy rezygnować z wyjazdu? Wtedy można oczywiście skorzystać z kredytu. 

Eksperci Expandera podpowiadają jaki rodzaj zadłużenia będzie najkorzystniejszy w takiej sytuacji.

Gdy potrzebujemy szybkiego zastrzyku gotówki na extra wydatki, zwykle korzystamy z kredytów i pożyczek gotówkowych. Ich zaletą jest prosta i dobrze znana konstrukcja. Na plus przemawia również to, że pieniądze otrzymujemy szybko, nierzadko nawet w dniu złożenia wniosku. Taka forma idealnie sprawdzi się więc np. gdy chcemy kupić wyjazd typu „last minute”.

Czym jest kredyt na koncie ?

Innym rozwiązaniem jest limit kredytowy w rachunku – Co ważne, jeśli zaciągamy go raz, później możemy korzystać z niego wielokrotnie. Gdy spłacimy część zadłużenia, w razie potrzeby, możemy ponownie skorzystać z wpłaconych pieniędzy. Taki kredyt sprawdzi się więc, gdy chcemy kupić wakacyjny wyjazd latem, a później skredytować kolejny zimą – mówi Jarosław Sadowski, Główny Analityk firmy Expander.

Jest to więc rozwiązanie dobre dla osób, które zapożyczają się kilka razy do roku. – Dzięki temu zamiast kilku prowizji zapłacimy tylko jedną. W dodatku niższą, gdyż prowizja za udzielenie kredytu w rachunku to zwykle 1-1,5%. W przypadku kredytów gotówkowych potrafi ona sięgać nawet 5%. Z drugiej strony należy jednak pamiętać, że prowizję za kredyt w koncie płacimy co roku, a za kredyt ratalny tylko raz, przy jego uruchomieniu – tłumaczy Jarosław Sadowski, Expander.

Kiedy opłaca się kredyt na karcie ?

Jeśli natomiast możemy szybko spłacić zaciągnięty dług, to warto skorzystać z karty kredytowej. Zapewniają one bowiem nieoprocentowany kredyt przez niemal 2 miesiące. – Brak odsetek dotyczy jednak jedynie płatności dokonanych kartą. Nie obowiązuje natomiast wypłat gotówki. Ponadto nie można zapomnieć, że odsetek nie zostaną naliczone tylko jeśli w terminie spłacimy całe zadłużenie. Kartę kredytową warto więc wykorzystać np. jeśli brakuje nam nieco pieniędzy na wakacje, a dług zamierzamy oddać po otrzymaniu najbliższego wynagrodzenia – dodaje Jarosław Sadowski, Expnander.

Ponadto wiele banków oferuje rozłożenie kredytu z karty na raty, a koszty takich kredytów są często niższe niż kredytów gotówkowych. Zdarza się również, że bank nie nalicza prowizji lub kredyt jest nieoprocentowany. W efekcie takie rozwiązanie okazuje się być najtańsze.

Źródło: Expander

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Ile wyniosą składki ZUS dla nowych firm w 2018 roku?
Ekonomia
author
Dominika Sobieraj
02 grudnia 2017

Ile wyniosą składki ZUS dla nowych firm w 2018 roku?

Santander Consumer Bank Białogard
Oddziały
autor wpisu
Dorota Cholewicka
02 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Białogard

Promocja: „10 z kontem za 5” w Banku Millennium
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
22 listopada 2019

Promocja: „10 z kontem za 5” w Banku Millennium

Kredyt hipoteczny Legnica
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
27 października 2017

Kredyt hipoteczny Legnica

Ile kosztuje akademik w Olsztynie?
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
05 września 2019

Ile kosztuje akademik w Olsztynie?

Szybkie pożyczki Bełżyce
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
14 stycznia 2021

Szybkie pożyczki Bełżyce

Porównaj