zadluzenia.com
zamknij

Raporty firmy Kruk o zadłużeniu Polaków


Statystyczny polski dłużnik to mężczyzna w wieku ok. 45 lat, zadłużony na ponad 5 tys. złotych – tak wynika z najnowszego Raportu „Windykacja” opracowanego przez Grupę KRUK, największą firmę obsługującą zadłużenia w Polsce. Raport pokazuje również, że z największym zadłużeniem borykają się niezmiennie mieszkańcy województw mazowieckiego oraz śląskiego.


Najnowszy raport przygotowany przez Grupę KRUK dotyczy długów obsługiwanych przez tę firmę w pierwszej połowie 2013 roku. Według danych, statystyczny Polak zadłużony w KRUKu  ma nieuregulowane zaległości finansowe o wartości ok. 5,3 tys. zł. Rekordzistą jest mieszkaniec województwa mazowieckiego, którego zadłużenie sięga aż 10 mln zł.

W przypadku zadłużonych firm, średnia wysokość długu jest wielokrotnie wyższa i sięga 25 tys. zł. Na szczycie listy najbardziej zadłużonych firm znajdziemy firmę z Mazowsza – jej  niespłacone zobowiązanie to prawie 83 mln zł.


Średnie zadłużenie z regionów


Mieszkańcy Mazowsza mają przeciętnie do spłacenia aż 5,8 tys. zł. To najwięcej w Polsce. Niewiele lepiej jest w województwie pomorskim (ponad 5,7 tys. zł), małopolskim (ponad 5,4 tys. zł) oraz śląskim (ok. 5 tys. zł). Najlepszą kondycją finansową mogą poszczycić się natomiast mieszkańcy województw świętokrzyskiego i podlaskiego, których średnie zadłużenie wynosi odpowiednio 4,5 tys. zł oraz niecałe 4 tys. zł.
 

Niezależnie od tego, czy podmiotem zadłużonym jest osoba fizyczna czy firma i jakiej kwoty sięga zadłużenie, warto zdecydować się na dialog i ugodę z wierzycielem lub firmą obsługującą daną należność – mówi Piotr Krupa, prezes zarządu KRUK S.A. – Pozwoli to uniknąć stale rosnących odsetek, dodatkowych opłat i niepotrzebnego stresu – dodaje Piotr Krupa.


Znak zodiaku a zadłużenie


Problemy finansowe mogą spotkać każdego, ale według raportu KRUKa to właśnie osoby spod znaku Byka i Bliźniąt mają największy kłopot ze spłatą zadłużenia. Dewizą Byka jest branie od życia tego, co  najlepsze i najprzyjemniejsze, a to może wiązać się z pożyczkami czy zaciąganiem kredytów. Bliźnięta natomiast lubią lekką ręką wydawać pieniądze, co bardzo łatwo może doprowadzić do finansowych tarapatów.

 

Dużego problemu z regulowaniem zaległości nie powinny mieć natomiast osoby spod znaku Skorpiona i Strzelca. Według raportu KRUKa stanowią one najmniejszy odsetek zadłużonych. Może to być powiązane z wytrzymałością Skorpiona i jego zdolnościami strategicznymi oraz z prostolinijnością Strzelca, który ceni sobie sukcesy zawodowe i ciężką pracę.

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY