zadluzenia.com
zamknij

Połączenie Deutsche Bank PBC S.A. i Deutsche Bank Polska S.A.

Komisja Nadzoru Finansowego na posiedzeniu 3 września 2013, jednogłośnie wydała zgodę na połączenie Deutsche Bank PBC S.A. i Deutsche Bank Polska S.A.

 


Przypomnijmy - międzynarodowa grupa finansowa Deustche Bank posiada w Polsce dwa banki:

 

- Deutsche Bank Polska S.A. – skierowany głównie do Klientów korporacyjnych


- Deutsche Bank PBC S.A. – skierowany do osób fizycznych oraz małych i średnich przedsiębiorstw.

 

Zarząd Deustche Bank Group podjął decyzję o połączeniu obu banków, do fuzji wymagana była jeszcze zgoda Komisji Nadzoru Finansowego. Na wczorajszym posiedzeniu KNF wydała zgodę na przeniesienie całego majątku Deutsche Bank Polska S.A. na Deutsche Bank PBC S.A.

 

W oficjalnym komunikacie Grupa Deustche Bank infomuje, że w wyniku połączenia "powstanie uniwersalny bank kierujący kompleksową ofertę produktów i usług do Klientów indywidualnych, biznesowych, korporacyjnych, jak i instytucjonalnych."

 

Kolejnym etapem integracji banków będzie odbycie Walnych Zgromadzeń Akcjonariuszy oraz złożenie stosownych wpisów w Krajowym Rejestrze Sądowym.

 

Połączenie prawno-organizacyjne zgodnie z planem ma nastąpić z początkiem 2014 roku (nie później jednak niż do końca I kwartału 2014). 

 


Ważne informacje dla Klientów

 

Wszystkie umowy zawarte z Klientami przed połączeniem pozostają w mocy. Nie zmieniają się także numery rachunków bankowych.

 

Połączony bank będzie działał pod nazwą Deutsche Bank Polska S.A.

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY