zadluzenia.com
zamknij

Ostatnie dni na kredyt mieszkaniowy bez wkładu własnego

Jeszcze tylko kilkanaście dni zostało na zaciągnięcie kredytu hipotecznego bez wkładu własnego. Od 1 stycznie 2014 wchodzi bowiem w życie nowa rekomendacja Komisji Nadzoru Finansowego. Banki nie będą mogły finansować więcej niż 95% wartości nieruchomości.

 

Część Banków zamierza już wcześniej wprowadzić zmiany w swojej ofercie. Przykładowo w Banku Pocztowym wnioski o kredyt bez wkładu własnego można składać jedynie do 12 grudnia, w mBanku do 17 grudnia. Z kolei w Alior Banku do 31 grudnia musi zostać wydana decyzja kredytowa.

 

Jak wynika z najnowszego zestawienia firmy doradczej Expander, obecnie aż 13 banków kredytuje w 100% zakup nieruchomości. Najniższe oprocentowanie mają w swojej ofercie:

 

- Euro Bank 4,06%

 

- Bank Pocztowy 4,32%

 

- Getin Noble Bank 4,44%.

 

Doradcy finansowi Expandera przypominają, że w przypadku kredytowania nieruchomości bez wkładu własnego, banki doliczają Klientom dodatkowy koszt w postacji tzw. ubezpieczenia niskiego wkładu własnego. Ubezpieczenie płatne jest do czasu, gdy poziom zadłużenia spadnie do 80% wartości nieruchomości. W praktyce zajmuje to średnio 10 lat spłaty kredytu. 

 

 

Pozostałe zmiany w związku z rekomendacja Komisji Nadzoru Finansowego:

 

- okres kredytowania nie dłuższy niż 35 lat (banki będa zalecały Klientom 25 lat)

 

- zmiana zasad dotyczących wyliczania zdolności kredytowych

 

- kredyty dostaniemy wyłącznie w walucie w jakiej zarabiamy.

 

 

Źródło: Expander

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY