zadluzenia.com
zamknij

T-Mobile Polska i Alior Bank łączą siły

11 grudnia 2013 T-Mobile Polska i Alior Bank podpisały umowę dotyczącą współpracy. Jej celem ma być przygotowanie specjalnej oferty produktów i usług bankowych oraz przygotowanie do nich wielokanałowego dostępu. Co to oznacza w praktyce ? Czy jesteśmy świadkami rewolucji w bankowości ?

 

W oficjalnym komunikacie prasowym Alior Bank opisuje "niespotykaną dotąd skalę synergii pomiędzy najbardziej innowacyjnym polskim bankiem, a operatorem telekomunikacyjnym o globalnym zasięgu, obsługującym w Polsce ponad 15 mln klientów."

 

Ta synergia to mówiąc najprościej ścisła współpraca firmy telekomunikacyjnej z Bankiem. W jej ramach Klienci operatora telefonicznego uzyskają dostęp do produktów bankowych i odwrotnie. Użytkownikom oferowane będą m.in.:

 

- rachunki bankowe

 

- depozyty

 

- kredyty i pożyczki

 

- limity kredytowe i karty płatnicze.

 

Oferta T-Mobile i Alior Banku skierowana będzie do osób fizycznych (także prowadzących działalnośc gospodarczą) oraz małych i średnich firm.

 

W ramach projektu Alior Bank stworzy specjalną jednostkę w swojej strukturze organizacyjnej. Jej zadaniem będzie "prowadzić operacje oraz wdrażać szereg nowoczesnych funkcjonalności i produktów powstałych na bazie rozwiązań zastosowanych w wirtualnym banku nowej generacji Alior Sync".

 

Współpraca obu firm prowadzona będziepod marką związaną z T-Mobile. Aby optymalnie rozwijać ten model biznesu, Alior Bank powoła nowego członka swojej Rady Nadzorczej w postaci przedstawiciela T-Mobile.

 

Szczegóły nowej oferty mamy poznać w pierwszej połowie 2014 roku. 

 

„W ciągu najbliższych 5 lat usługi bankowe zmienią się całkowicie za sprawą mobilnej rewolucji.  Odpowiedź na to wyzwanie stanowią alianse pomiędzy bankami i firmami telekomunikacyjnymi, to one będą tworzyć przyszłą bankowość”– tłumaczy Wojciech Sobieraj, Prezes Zarządu Alior Banku. 

 

Źródło: Alior Bank

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY