zadluzenia.com
zamknij

40% pożyczek udzielanych jest przez Internet

Jak szacują przedstawiciele firm pożyczkowych, w tym roku co druga pożyczka poza sektorem bankowym udzielana będzie przez Internet. Ten kanał dystrybucji wybiera coraz więcej ludzi młodych.

 

– Gdy wchodziliśmy na polski rynek, czyli w 2012 roku, pożyczki przez internet stanowiły 10, może 15 proc. wszystkich udzielanych poza sektorem bankowym. Dzisiaj można śmiało powiedzieć, że to jest około 40 proc. Spodziewamy się, że w 2014 roku co najmniej co druga pożyczka będzie udzielana właśnie przez internet – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Loukas Notopoulos, prezes zarządu Vivus Finance, firmy specjalizującej się w udzielaniu pożyczek online.

 

Dzięki silnej akcji marketingowej Vivus Finance dotarł do pół miliona Klientów.

 

Zdaniem Loukasa Notopoulos grupa docelowa firmy Vivus.pl to około 1,5-2 mln Klientów. Według niego rynek pożyczek online nie jest jeszcze nasycony.

 

Potwierdzają to dane PwC – znanej firmy doradczej. Według nich prawie 40% polskich gospodarstw domowych korzysta z różnego rodzaju produktów kredytowo-pożyczkowych, z czego:

 

- 90% to zadłużenie w bankach

 

- 8% to firmy ratalne

 

- 6% u osób prywatnych

 

- 5% w SKOK-ach

 

- 4% w firmach pożyczkowych.

 

Całkowite zadłużenie Polaków w firmach pożyczkowych wynosi około 3-4 mld zł. Stanowi to 0,7% wszystkich zobowiązań kredytowych gospodarstw domowych.

 

Liderem branży pożyczek online jest właśnie Vivus.pl. Firma zdobyła wielu Klientów dzięki promocji bezpłatnej pierwszej pożyczki. Pożyczając po raz pierwszykwotę do 1400 zł, Vivus nie pobiera żadnych opłat i prowizji. Oddajemy dokładnie taką samę kwotę jak pożyczyliśmy.

 

Wniosek o darmową pożyczkę w Vivus.pl można złożyć m.in. w tym miejscu:

 

 

Złóż wniosek
 
 
 
 

Źródło: Newseria.pl

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY