Od kwietnia ubiegłego roku “Program 500+” objął prawie 4 mln dzieci, a od momentu jego uruchomienia, na wsparcie dla najmłodszych, wydano więcej niż 33 mld zł. 

Autor: Aneta Filipkowska
Dodano: 06.10.2017
Udostępnij:

Gminy sprawnie realizują 500+

W trakcie Narodowego Kongresu Rodzin w Ostrowie Wielkopolskim szefowa MRPiPS  poinformowała, że “poza tą niezwykle ważną polityką rodzinną, której podstawy prawne tworzy rząd Prawa i Sprawiedliwości, jest niezwykle ważna ta lokalna, powiatowa, czasami gminna i miejska polityka rodzinna".

Dodała również, że w jej ocenie gminy dobrze realizują rządowy program, który zgodnie z założeniami ma być kontynuowany:

Dziękuję za dotychczasową dobrą współpracę i liczę na to, że w dalszym ciągu program będzie sprawnie obsługiwany. Ze strony rządowej, jeżeli chodzi o finansowanie programu, nigdy nie było żadnych opóźnień w przekazywaniu środków. Po naszej stronie jest pełne zabezpieczenie tych wydatków – komentowała.

500+ to przede wszystkim wsparcie dla rodzin wielodzietnych

Od kwietnia ubiegłego roku rząd wydał ponad 33 mld zł. W kwotę wliczone zostały wypłaty świadczeń oraz obsługa programu. Minister przypomniała, że do końca października, wszystkie osoby, które złożą wnioski o wypłatę świadczenia, dostaną wyrównanie za ten miesiąc. 

W całym kraju złożono już ponad 2,4 mln wniosków. Średnio prawie 60% z nich z sierpnia ma już wydane decyzje. Każdego dnia wydawanych jest ponad 2% nowych decyzji  – oznajmiła. 

Elżbieta Rafalska zwróciła uwagę na tojak bardzo ważne są inicjatywy, które pomagają kobietom godzić obowiązki rodzinne z tymi zawodowymi. Według Minister na programie zyskały głównie rodziny wielodzietne oraz te o niskich dochodach. 

Komentarze