Anonimowa karta prepaid VIABUY

Anonimowa karta prepaid VIABUY

author
Patryk Byczek
06 lutego 2016
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Kategoria

Anonimowe karty płatnicze robią karierę w Internecie. Komisja Nadzoru Finansowego kazała polskim bankom wycofać je z oferty, jednak lukę szybko zapełniają firmy zagraniczne. Jedną z nich jest VIABUY – przedpłacona karta płatnicza MasterCard. Według niektórych to najlepszy sposób na ochronę przed komornikiem.

Co to jest VIABUY

VIABUY to anonimowa karta przedpłacona z przypisanym do niej numerem konta (9-cyfrowy). Kartę można używać dokładnie tak samo jak każdą inną kartę debetową czy kredytową. Jest akceptowana w 35 milionach punktów na całym świecie i w Internecie.

Kartę VIABUY można także w dowolnym momencie zasilać pieniędzmi na wiele sposobów. Karta dostępna jest bez podpisywania jakiejkolwiek umowy.

Sprawdź, czym jest karta kredytowa z limitem dla zadłużonych.

Sama firma reklamuje kartę VIABUY jako “skuteczną ochronę przed wierzycielami, zajęciem konta lub ryzykiem zajęcia konta”.

VIABUY – oferta

viabuy

 • Karta przedpłacona MasterCard
 • Bez weryfikacji i identyfikacji Klienta
 • Bez żadnych zaświadczeń
 • Wysyłka w ciągu 24 godzin
 • Pełna anonimowość posiadanych pieniędzy
 • Ochrona przed komornikiem sądowym

Złóż wniosek

Kto może zamówić kartę VIABUY

Kartę może zamówić każda osoba. Wystarczy mieć ukończone 18 lat i złożyć wniosek przez Internet. Karta jest dostarczana na wskazany adres w przeciągu 24 godzin. Jej ważność to 3 lata.

VIABUY nie weryfikuje Klientów w Biurze Informacji Kredyowej i biurach informacji gospodarczej. Konto i karta dostępne są dla osób zadłużonych, z komornikiem sądowym i zaległościami w spłacie.

Według VIABUY, 100% wniosków o kartę rozpatrywana jest pozytywnie (dotyczy mieszkańców Unii Europejskiej).


Dlaczego VIABUY

Wiele osób zastanawia się komu potrzebna jest taka karta. Mogą z niej korzystać dzieci, którym rodzice zasilą konto przed wakacyjnym wyjazdem. Karta to również sposób na zupełnie anonimowe płatności w Internecie.

Jest wreszcie spora grupa ludzi, którzy chcą uniknąć prześwietlania konta przez komornika sądowego, urząd skarbowy czy inne instytucje państwowe. Karta VIABUY umożliwia to w 100%.

Karta i konto VIABUY w żaden sposób nie jest widoczna w systemie OGNIVO. Komornik nie może zająć takiego rachunku i środków na nim się znajdujących. Na rachunek VIABUY możemy otrzymywać wynagrodzenie lub inne dochody.

Zobaczcie sami jak reklamuje się karta VIABUY:


Co dostajemy

Decydując się na system VIABUY, otrzymujemy do wyboru czarną lub złotą kartę MasterCard. Karty są embosowane (wypukłe) i wyglądają tak:

viabuy

Na karcie widnieje dowolnie przez nas wskazane nazwisko. Karty różnią się tylko kolorem.

Wraz z kartą dostajemy również indywidualny, 9-cyfrowy numer rachunku karty. Numer należy zawsze wskazać w tytule przelewu doładującego nasze konto VIABUY.

Jak dokonać przelewu

VIABUY posiada rachunek bankowy w PKO BP, prowadzony na rzecz PPRO Financial Ltd (właściciel VIABUY). W tytule przelewu należy zawsze wskazać nasz 9-cyfrowy numer konta. Na jaki numer konta przelewać pieniądze ?

Wszystkie dane do przelewu krajowego, przelewu międzynarodowego oraz przelewu pieniężnego SEPA wskazane są na oficjalnej stronie VIABUY:

https://support.viabuy.com/Polish/Do%C5%82adowanie-karty/51655151/Jakie-s%C4%85-dane-konta-bankowego.htm


Ile kosztuje karta VIABUY

Karta nie jest darmowa. Zamawiając kartę ponosimy jednorazową opłatę w kwocie 375 zł. Przez pierwsze 3 lata użytkowania nie płacimy opłaty rocznej. Od 4 roku użytkowania, opłata roczna to 125 zł.

Cennik VIABUY

375 zł opłata jednorazowa za wydanie karty

0 zł opłaty miesięcznej

0 zł opłaty rocznej przez 3 lata

0 zł za transakcje bezgotówkowe

2,75% transakcje walutowe

20 zł wypłaty z bankomatów

Opłata za rezygnację z karty to 41 zł.

Z perspektywy użytkownika istotne są również opłaty za doładowanie karty:

0 zł – przelew krajowy lub SEPA

1,75% – przelew międzynarodowy

1,75% – Przelewy 24

1,75% – przelew z karty kredytowej


Dla kogo karta MasterCard VIABUY

Kartą przedpłaconą VIABUY w szczególności będą zainteresowane osoby:

 • mające komornika sądowego
 • mające zaległości wobec wierzycieli
 • z negatywną historią kredytową
 • chcące “ukryć” swoje pieniądze
 • dbające o anonimowość w siecie
 • chcące zachować anonimowość płacąc w sklepach stacjonarnych

VIABUY – idealne konto dla osób mających komornika ?

W zasadzie tak. W otworzeniu konta VIABUY nie przeszkodzi negatywna historia kredytowa, komornik sądowy, a nawet upadłość konsumencka. VIABUY nie widnieje w systemie OGNIVO.

Co ciekawe, firma wprost mówi, że „W mało prawdopodobnym przypadku niewypłacalności, fundusze, które dotarły na rachunek naszego klienta będą chronione przed roszczeniami wierzycieli.” , oraz “Fundusze, które docierają na rachunek naszych klientów będą chronione przed roszczeniami wierzycieli.” Ciekawe jak to wygląda w praktyce.


VIABUY prepaid MasterCard

Karta przedpłacona VIABUY wydawana jest w systemie MasterCard. Kartą można płacić na całym świecie, w każdym miejscu akceptującym karty MasterCard. Obecnie to aż 35 mln punktów na całym świecie i Internecie.


VIABUY – kontakt

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt bezpośrednio z Obsługą Klienta VIABUY:

adres e-mail: [email protected]

Infolinia do blokowania kart: 0080048437776

VIABUY – NAJCZĘSTSZE PYTANIA

Karta przedpłacona VIABUY cieszy się ogromnym zainteresowaniem polskich Klientów. W większości są to osoby zagrożone komornikiem sądowym, które chcą uchronić swoje oszczędności lub dochody przed organem egzekucyjnym.

W praktyce pojawia się sporo pytań i wątpliwości, które wspólnie chcemy wyjaśnić:

1. Do kogo należy VIABUY i komu podlega

Marka VIABUY należy do przedsiębiorstwa PPRO Financial Ltd, zarejestorwanego w Wielkiej Brytanii. Adres spółki to:

23 Hanover Square
London
W1S 1JB
Wielka Brytania


2. Czy na karcie dostępny jest limit kredytowy ?

Nie. VIABUY nie jest kartą z linią kredytową. To tak zwana karta przedpłacona, żeby z niej korzystać najpierw należy doładować konto.


3. Jakie dokumenty są potrzebne do otrzymania karty VIABUY

VIABUY nie weryfikuje swoich Klientów w Biurze Informacji Kredytowej ani biurach informacji gospodarczej. Nie są również potrzebne żadne zaświadczenia o dochodach. Nie ma również konieczności wskazywania innego rachunku bankowego.

Sprawdź jak działa karta podarunkowa Netflix.

author
Patryk Byczek
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Maciej
Maciej
2023-07-18 19:11:19

Przez 3 lata nie było problemu, teraz nic nie działa, nie mam dostępu do moich pieniędzy, nikt nie odpowiada na reklamacje.

Mir777
Mir777
2022-06-28 08:12:13

Ja miałem kartę kilka lat temu. Na początku było ok. Po 2 miesiącach zasililem na podane konto kwotą kilkuset zł. Pieniądze wcieło. Na początku nawet dostałem odpowiedzi na reklamację typu 2x2 =zielone. Później przestali się odzywać. Ale po 3 latach przez rok dopominali się opłaty rocznej.

Podobne artykuły

Libra – nowa waluta Facebooka

O wprowadzeniu autorskiej metody internetowych płatności przez największą platformę społeczną na świecie media spekulowały od dłuższego czasu. W końcu jednak zarząd Facebooka ogłosił oficjalne informacje. Według zapowiedzi w 2020 roku użytkownicy serwisu będą mogli dokonywać transakcji płatniczych przy użyciu autorskiej waluty „Libra”.

author
Halszka Gronek
03 marca 2020
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

T-Mobile Usługi Bankowe w Bielsku-Białej

T-Mobile Usługi Bankowe to nowoczesny bank internetowy posiadający ponad 20 placówek stacjonarnych. Sprawdź informacje na temat placówki w Bielsku-Białej.

author
Patryk Byczek
11 marca 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Minister rodziny: matczyne emerytury prawdopodobnie od 1 marca 2019

Znamy już termin wprowadzenia matczynych emerytur.  Nie będą one wypłacane zgodnie z pierwotnym zamysłem, a najprawdopodobniej dopiero od 1 marca 2019 roku. 

author
Dominika Byczek
16 listopada 2018
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

PKO BP w Myślenicach

PKO BP jest największym bankiem w Polsce. Sprawdzamy placówki i oddziały w Myślenicach – godziny otwarcia, dane adresowe oraz ofertę.

author
Aleksandra Gościnna
31 lipca 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Alior Bank w Starym Sączu

Alior Bank jest jednym z największych banków detalicznych w kraju. Sprawdziliśmy oddziały i placówki w Starym Sączu – zobacz godziny otwarcia, dane kontaktowe i opinie.

author
Aleksandra Gościnna
06 czerwca 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

VeloBank zasadzi drzewo za otwarcie konta

VeloBank, rozwijając się, nie tylko zwiększa swoją obecność, ale także przyczynia się do wzrostu polskich lasów. Działając w trosce o środowisko naturalne, bank wprowadza inicjatywę, w ramach której za każde założenie rachunku osobistego za pomocą aplikacji mObywatel, VeloBank, zasadzi jedno drzewo. Program o nazwie “Sadzimy razem #VeloLas” ma na celu zagęszczanie i odbudowę polskiego drzewostanu, a każdy uczestnik akcji otrzyma elektroniczny certyfikat potwierdzający zasadzenie drzewa. Inicjatywa rozpoczęła się 5 czerwca, w Dzień Ochrony Środowiska. Sprawdzamy szczegóły.

author
Patryk Byczek
13 czerwca 2023
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj