Anonimowa karta prepaid VIABUY

Anonimowa karta prepaid VIABUY

author
06 lutego 2016
Anonimowe karty płatnicze robią karierę w Internecie. Komisja Nadzoru Finansowego kazała polskim bankom wycofać je z oferty, jednak lukę szybko zapełniają firmy zagraniczne. Jedną z nich jest VIABUY – przedpłacona karta płatnicza MasterCard. Według niektórych to najlepszy sposób na ochronę przed komornikiem.

Co to jest VIABUY

VIABUY to anonimowa karta przedpłacona z przypisanym do niej numerem konta (9-cyfrowy). Kartę można używać dokładnie tak samo jak każdą inną kartę debetową czy kredytową. Jest akceptowana w 35 milionach punktów na całym świecie i w Internecie.

Kartę VIABUY można także w dowolnym momencie zasilać pieniędzmi na wiele sposobów. Karta dostępna jest bez podpisywania jakiejkolwiek umowy.

Sama firma reklamuje kartę VIABUY jako "skuteczną ochronę przed wierzycielami, zajęciem konta lub ryzykiem zajęcia konta".

VIABUY – oferta

viabuy

 • Karta przedpłacona MasterCard
 • Bez weryfikacji i identyfikacji Klienta
 • Bez żadnych zaświadczeń
 • Wysyłka w ciągu 24 godzin
 • Pełna anonimowość posiadanych pieniędzy
 • Ochrona przed komornikiem sądowym

Złóż wniosek

Kto może zamówić kartę VIABUY

Kartę może zamówić każda osoba. Wystarczy mieć ukończone 18 lat i złożyć wniosek przez Internet. Karta jest dostarczana na wskazany adres w przeciągu 24 godzin. Jej ważność to 3 lata.

VIABUY nie weryfikuje Klientów w Biurze Informacji Kredyowej i biurach informacji gospodarczej. Konto i karta dostępne są dla osób zadłużonych, z komornikiem sądowym i zaległościami w spłacie.

Według VIABUY, 100% wniosków o kartę rozpatrywana jest pozytywnie (dotyczy mieszkańców Unii Europejskiej).


Dlaczego VIABUY

Wiele osób zastanawia się komu potrzebna jest taka karta. Mogą z niej korzystać dzieci, którym rodzice zasilą konto przed wakacyjnym wyjazdem. Karta to również sposób na zupełnie anonimowe płatności w Internecie.

Jest wreszcie spora grupa ludzi, którzy chcą uniknąć prześwietlania konta przez komornika sądowego, urząd skarbowy czy inne instytucje państwowe. Karta VIABUY umożliwia to w 100%.

Karta i konto VIABUY w żaden sposób nie jest widoczna w systemie OGNIVO. Komornik nie może zająć takiego rachunku i środków na nim się znajdujących. Na rachunek VIABUY możemy otrzymywać wynagrodzenie lub inne dochody.

Zobaczcie sami jak reklamuje się karta VIABUY:


Co dostajemy

Decydując się na system VIABUY, otrzymujemy do wyboru czarną lub złotą kartę MasterCard. Karty są embosowane (wypukłe) i wyglądają tak:

viabuy

Na karcie widnieje dowolnie przez nas wskazane nazwisko. Karty różnią się tylko kolorem.

Wraz z kartą dostajemy również indywidualny, 9-cyfrowy numer rachunku karty. Numer należy zawsze wskazać w tytule przelewu doładującego nasze konto VIABUY.

Jak dokonać przelewu

VIABUY posiada rachunek bankowy w PKO BP, prowadzony na rzecz PPRO Financial Ltd (właściciel VIABUY). W tytule przelewu należy zawsze wskazać nasz 9-cyfrowy numer konta. Na jaki numer konta przelewać pieniądze ?

Wszystkie dane do przelewu krajowego, przelewu międzynarodowego oraz przelewu pieniężnego SEPA wskazane są na oficjalnej stronie VIABUY:

https://support.viabuy.com/Polish/Do%C5%82adowanie-karty/51655151/Jakie-s%C4%85-dane-konta-bankowego.htm


Ile kosztuje karta VIABUY

Karta nie jest darmowa. Zamawiając kartę ponosimy jednorazową opłatę w kwocie 375 zł. Przez pierwsze 3 lata użytkowania nie płacimy opłaty rocznej. Od 4 roku użytkowania, opłata roczna to 125 zł.

Cennik VIABUY

375 zł opłata jednorazowa za wydanie karty

0 zł opłaty miesięcznej

0 zł opłaty rocznej przez 3 lata

0 zł za transakcje bezgotówkowe

2,75% transakcje walutowe

20 zł wypłaty z bankomatów

Opłata za rezygnację z karty to 41 zł.

Z perspektywy użytkownika istotne są również opłaty za doładowanie karty:

0 zł – przelew krajowy lub SEPA

1,75% – przelew międzynarodowy

1,75% – Przelewy 24

1,75% – przelew z karty kredytowej


Dla kogo karta MasterCard VIABUY

Kartą przedpłaconą VIABUY w szczególności będą zainteresowane osoby:

 • mające komornika sądowego
 • mające zaległości wobec wierzycieli
 • z negatywną historią kredytową
 • chcące "ukryć" swoje pieniądze
 • dbające o anonimowość w siecie
 • chcące zachować anonimowość płacąc w sklepach stacjonarnych

VIABUY – idealne konto dla osób mających komornika ?

W zasadzie tak. W otworzeniu konta VIABUY nie przeszkodzi negatywna historia kredytowa, komornik sądowy, a nawet upadłość konsumencka. VIABUY nie widnieje w systemie OGNIVO.

Co ciekawe, firma wprost mówi, że „W mało prawdopodobnym przypadku niewypłacalności, fundusze, które dotarły na rachunek naszego klienta będą chronione przed roszczeniami wierzycieli." , oraz "Fundusze, które docierają na rachunek naszych klientów będą chronione przed roszczeniami wierzycieli." Ciekawe jak to wygląda w praktyce.


VIABUY prepaid MasterCard

Karta przedpłacona VIABUY wydawana jest w systemie MasterCard. Kartą można płacić na całym świecie, w każdym miejscu akceptującym karty MasterCard. Obecnie to aż 35 mln punktów na całym świecie i Internecie.


VIABUY – kontakt

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt bezpośrednio z Obsługą Klienta VIABUY:

adres e-mail: [email protected]

Infolinia do blokowania kart: 0080048437776

VIABUY – NAJCZĘSTSZE PYTANIA

Karta przedpłacona VIABUY cieszy się ogromnym zainteresowaniem polskich Klientów. W większości są to osoby zagrożone komornikiem sądowym, które chcą uchronić swoje oszczędności lub dochody przed organem egzekucyjnym. 

W praktyce pojawia się sporo pytań i wątpliwości, które wspólnie chcemy wyjaśnić:

1. Do kogo należy VIABUY i komu podlega

Marka VIABUY należy do przedsiębiorstwa PPRO Financial Ltd, zarejestorwanego w Wielkiej Brytanii. Adres spółki to:

23 Hanover Square 
London 
W1S 1JB 
Wielka Brytania 


2. Czy na karcie dostępny jest limit kredytowy ?

Nie. VIABUY nie jest kartą z linią kredytową. To tak zwana karta przedpłacona, żeby z niej korzystać najpierw należy doładować konto.


3. Jakie dokumenty są potrzebne do otrzymania karty VIABUY

VIABUY nie weryfikuje swoich Klientów w Biurze Informacji Kredytowej ani biurach informacji gospodarczej. Nie są również potrzebne żadne zaświadczenia o dochodach. Nie ma również konieczności wskazywania innego rachunku bankowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

AA
AA
2016-03-09 08:37:05

Ale jak sie zaplaci te 90euro to jest juz uruhomiona karta i jak ona dziala czy można z niej wyciągać pieniądze na debet

Pan elo
Pan elo
2016-02-27 09:35:08

dobra wpłącam PLN i na kącie są PLN-y? czy zamieni na euro

janusz
janusz
2016-02-08 17:24:02

Tak, wydanie karty za 375 zł to dużo. Ale pomyśl ile masz korzyści jak ukryjesz tam kasę przed komornikiem. Wtedy nie wydaje się to dużo

  Majk
  Majk
  2016-08-22 20:20:19

  Komornik to sprawdza sobie w US i ZUS czy nie pracujesz. Jak pracujesz to wysyła miłe pisemko do pracodawcy i wasze VIABUY was nie uratuje, po pracodawca musi przesyłać kasę do komornika.

   Cocoa
   Cocoa
   2017-02-17 18:34:32

   To prawda, ale jeśli masz wolny zawód i założoną działalność gospodarczą to komornik raczej może cię pocałować w cocoa eye :))

NN
NN
2016-02-07 22:10:49

Droga jak sk...n

solidude
solidude
2016-02-06 14:01:55

przeczytałam animowana karta i weszłam z ciekawości. A dopiero na miejscu doczytałem że mowa o czymś innym hahaha

  poirytowany
  poirytowany
  2017-07-11 14:53:33

  ludzie karta kosztuje 125 zł na rok(na start po prostu musisz zaplacic za 3 lata z góry)masz normalny 26 cyfrowy rachunek bankowy tylko nie jest na twoje nazwisko .dlatego komornicy i inne urzedy nie maja do tego dostepu.wplaty robisz tak jak na kazde inne konto bankowe tyle ze zawsze musisz podac w tytule swoj 9 cyfrowy kod i tyle zadna magia !!jesli mozesz u pracodawcy zażyczzyc sobie by w tytule zamiast wyplata zenka pisal 123456789 totak mozesz wysylac tam wyplate. Karta działa jak E-portfel:placisz przy kasie z uzyciem pinu wyplacasz z bankomatu(oplaca sie tylko przy duzych kwotach 10000zl bo 20zl prowizji jest)czy robisz przelewy(za free).Nie ma tu zadnej filozofi nie mozesz tu zaciągac DEBETU,korzystasz tylko ze swoich srodków.Przy rejestracji wysylasz skan prawka lub dowodu i masz 15000euro(60000zl)obrotu niekontrolowanego przez skarbówke komornika itd za 125 zl na rok ,zadne oszustwo jasne zasady

   pawellele
   pawellele
   2017-07-25 17:04:03

   ludzie siedze w tym temacie troche i mam jakies pojecie przedewszystkim niema czegos takiego jak europejski bank czy karta ktora jest bezpieczna przed polskim urzedem skarbowym !!! niemcy oraz inne kraje moga wymieniac pomiedzy soba informacje nt. obywateli ich rachunkow bankowych itp. a w tej chwili wchodzi juz prawo dzieki ktoremu wszystkie panstwa europejskie beda mogly wymieniac takie informacje z pozostalymi panstwami spoza europy (wiekszosc panstw) ale nie wszystkie wiec teoretycznie tajemnica bankowa przestanie wogole istniec pewnie dzieki temu te urzedasy z kancelarii komorniczych beda mialy wiekszy zasieg ta karta moze byc anonimowa tylko pod jednym warunkiem jezeli zostanie w nielegalny sposob zamowiona innej opcji nie ma !!! a to ze oni wypisuja takie banialuki to sobie pisac moga oczywiscie komornik nie ruszy takiej karty ale polski urzad skarbowy moze zostac w kazdej chwili poinformowany po przekroczeniu jakiejs dopuszczalnej kwoty wiecej informacji na temat wymiany danych pomiedzy wspolnota europejska macie w internecie

Podobne artykuły

Sprawdź, w których parafiach zapłacisz bezgotówkowo
Ekonomia
author
12 października 2018

Sprawdź, w których parafiach zapłacisz bezgotówkowo

Idea Bank w Częstochowie
Oddziały
author
02 stycznia 2019

Idea Bank w Częstochowie

Kredyt konsolidacyjny Leszno
Kredyty miasta
author
14 stycznia 2021

Kredyt konsolidacyjny Leszno

e-Podpis dla firm w Alior Banku
Bez kategorii
author
01 maja 2020

e-Podpis dla firm w Alior Banku

Wymiana starych kotłów w Nowym Sączu
Bez kategorii
author
23 października 2019

Wymiana starych kotłów w Nowym Sączu

Konkurs w Filarum.pl
Blog
author
16 lutego 2016

Konkurs w Filarum.pl