zadluzenia.com
zamknij

Anonimowa karta prepaid VIABUY

Anonimowe karty płatnicze robią karierę w Internecie. Komisja Nadzoru Finansowego kazała polskim bankom wycofać je z oferty, jednak lukę szybko zapełniają firmy zagraniczne. Jedną z nich jest VIABUY – przedpłacona karta płatnicza MasterCard. Według niektórych to najlepszy sposób na ochronę przed komornikiem.

 

Co to jest VIABUY

 

VIABUY to anonimowa karta przedpłacona z przypisanym do niej numerem konta (9-cyfrowy). Kartę można używać dokładnie tak samo jak każdą inną kartę debetową czy kredytową. Jest akceptowana w 35 milionach punktów na całym świecie i w Internecie.

 

Kartę VIABUY można także w dowolnym momencie zasilać pieniędzmi na wiele sposobów. Karta dostępna jest bez podpisywania jakiejkolwiek umowy.

 

Sama firma reklamuje kartę VIABUY jako "skuteczną ochronę przed wierzycielami, zajęciem konta lub ryzykiem zajęcia konta".

 

VIABUY - oferta

viabuy
 • Karta przedpłacona MasterCard
 • Bez weryfikacji i identyfikacji Klienta
 • Bez żadnych zaświadczeń
 • Wysyłka w ciągu 24 godzin
 • Pełna anonimowość posiadanych pieniędzy
 • Ochrona przed komornikiem sądowym
Złóż wniosek

Kto może zamówić kartę VIABUY

 

Kartę może zamówić każda osoba. Wystarczy mieć ukończone 18 lat i złożyć wniosek przez Internet. Karta jest dostarczana na wskazany adres w przeciągu 24 godzin. Jej ważność to 3 lata.

 

VIABUY nie weryfikuje Klientów w Biurze Informacji Kredyowej i biurach informacji gospodarczej. Konto i karta dostępne są dla osób zadłużonych, z komornikiem sądowym i zaległościami w spłacie.

 

Według VIABUY, 100% wniosków o kartę rozpatrywana jest pozytywnie (dotyczy mieszkańców Unii Europejskiej).


Dlaczego VIABUY

 

Wiele osób zastanawia się komu potrzebna jest taka karta. Mogą z niej korzystać dzieci, którym rodzice zasilą konto przed wakacyjnym wyjazdem. Karta to również sposób na zupełnie anonimowe płatności w Internecie.

 

Jest wreszcie spora grupa ludzi, którzy chcą uniknąć prześwietlania konta przez komornika sądowego, urząd skarbowy czy inne instytucje państwowe. Karta VIABUY umożliwia to w 100%.

 

Karta i konto VIABUY w żaden sposób nie jest widoczna w systemie OGNIVO. Komornik nie może zająć takiego rachunku i środków na nim się znajdujących. Na rachunek VIABUY możemy otrzymywać wynagrodzenie lub inne dochody.

 

Zobaczcie sami jak reklamuje się karta VIABUY:

 

 


Co dostajemy

 

Decydując się na system VIABUY, otrzymujemy do wyboru czarną lub złotą kartę MasterCard. Karty są embosowane (wypukłe) i wyglądają tak:

 

viabuy

 

Na karcie widnieje dowolnie przez nas wskazane nazwisko. Karty różnią się tylko kolorem.

 

Wraz z kartą dostajemy również indywidualny, 9-cyfrowy numer rachunku karty. Numer należy zawsze wskazać w tytule przelewu doładującego nasze konto VIABUY.

 

Jak dokonać przelewu

 

VIABUY posiada rachunek bankowy w PKO BP, prowadzony na rzecz PPRO Financial Ltd (właściciel VIABUY). W tytule przelewu należy zawsze wskazać nasz 9-cyfrowy numer konta. Na jaki numer konta przelewać pieniądze ?

 

Wszystkie dane do przelewu krajowego, przelewu międzynarodowego oraz przelewu pieniężnego SEPA wskazane są na oficjalnej stronie VIABUY:

 

https://support.viabuy.com/Polish/Do%C5%82adowanie-karty/51655151/Jakie-s%C4%85-dane-konta-bankowego.htm

 


Ile kosztuje karta VIABUY

 

Karta nie jest darmowa. Zamawiając kartę ponosimy jednorazową opłatę w kwocie 375 zł. Przez pierwsze 3 lata użytkowania nie płacimy opłaty rocznej. Od 4 roku użytkowania, opłata roczna to 125 zł.

 

Cennik VIABUY

 

375 zł opłata jednorazowa za wydanie karty

0 zł opłaty miesięcznej

0 zł opłaty rocznej przez 3 lata

0 zł za transakcje bezgotówkowe

2,75% transakcje walutowe

20 zł wypłaty z bankomatów

 

Opłata za rezygnację z karty to 41 zł.

 

Z perspektywy użytkownika istotne są również opłaty za doładowanie karty:

0 zł – przelew krajowy lub SEPA

1,75% - przelew międzynarodowy

1,75% - Przelewy 24

1,75% - przelew z karty kredytowej


Dla kogo karta MasterCard VIABUY

 

Kartą przedpłaconą VIABUY w szczególności będą zainteresowane osoby:

 

 • mające komornika sądowego
 • mające zaległości wobec wierzycieli
 • z negatywną historią kredytową
 • chcące "ukryć" swoje pieniądze
 • dbające o anonimowość w siecie
 • chcące zachować anonimowość płacąc w sklepach stacjonarnych

 


VIABUY - idealne konto dla osób mających komornika ?

 

W zasadzie tak. W otworzeniu konta VIABUY nie przeszkodzi negatywna historia kredytowa, komornik sądowy, a nawet upadłość konsumencka. VIABUY nie widnieje w systemie OGNIVO.

 

Co ciekawe, firma wprost mówi, że „W mało prawdopodobnym przypadku niewypłacalności, fundusze, które dotarły na rachunek naszego klienta będą chronione przed roszczeniami wierzycieli." , oraz "Fundusze, które docierają na rachunek naszych klientów będą chronione przed roszczeniami wierzycieli." Ciekawe jak to wygląda w praktyce.

 


VIABUY prepaid MasterCard

 

Karta przedpłacona VIABUY wydawana jest w systemie MasterCard. Kartą można płacić na całym świecie, w każdym miejscu akceptującym karty MasterCard. Obecnie to aż 35 mln punktów na całym świecie i Internecie.

 


VIABUY - kontakt

 

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt bezpośrednio z Obsługą Klienta VIABUY:

adres e-mail: service.pl@viabuy.com

 

Infolinia do blokowania kart: 0080048437776

 

VIABUY - NAJCZĘSTSZE PYTANIA

 

Karta przedpłacona VIABUY cieszy się ogromnym zainteresowaniem polskich Klientów. W większości są to osoby zagrożone komornikiem sądowym, które chcą uchronić swoje oszczędności lub dochody przed organem egzekucyjnym. 

 

W praktyce pojawia się sporo pytań i wątpliwości, które wspólnie chcemy wyjaśnić:

 

1. Do kogo należy VIABUY i komu podlega

 

Marka VIABUY należy do przedsiębiorstwa PPRO Financial Ltd, zarejestorwanego w Wielkiej Brytanii. Adres spółki to:

 

23 Hanover Square 
London 
W1S 1JB 
Wielka Brytania 


2. Czy na karcie dostępny jest limit kredytowy ?

 

Nie. VIABUY nie jest kartą z linią kredytową. To tak zwana karta przedpłacona, żeby z niej korzystać najpierw należy doładować konto.


3. Jakie dokumenty są potrzebne do otrzymania karty VIABUY

 

VIABUY nie weryfikuje swoich Klientów w Biurze Informacji Kredytowej ani biurach informacji gospodarczej. Nie są również potrzebne żadne zaświadczenia o dochodach. Nie ma również konieczności wskazywania innego rachunku bankowego.

 

 

Skomentuj artykuł
captcha
Twoja ocena
Średnia ocena
3 / 5 z 30 ocen
~Jerzy

Wszystko super tylko że pracodawcy zawsze wymagają numeru konta do wypłaty wynagrodzenia który składa się z 26 cyfr więc wypłatę możemy sobie samemu wpłacić na tę kartę a nie poważne i duże firmy.   Odpowiedź

~erik1fanta

A jak nie mam konta bankowego to jak wpłacę gotówke na moją katre z Viasby   Odpowiedź

~Yeah

100% racji. W polskich realiach ta karta jest droga i niepraktyczna, bez indywidualnego 26-znakowego numeru rachunku "technicznego" (jak miały już niestety niewydawane prepaidy banku BZ WBK). Byłaby warta tej kasy, gdyby firma zapewniała taki rachunek, jak to robią banki dla odbiorców płatności masowych (vide zakłady energetyczne, firmy ubezpieczeniowe - jakoś potrafią wygenerować dla klienta na fakturze indywidualny nr konta). Póki się tak nie stanie, szkoda zachodu, są inne możliwości.   Odpowiedź

~erik1fanta

Jakie inne możliwośći.   Odpowiedź

~bob

Jak z tego zrezygnować   Odpowiedź

~PabloKox

Witam Sprawa wygląda następująco. Jakiś tydzień temu coś mnie podkusiło, żeby zamówić kartę viabuy i zamówiłem tyle, że jakieś pięć minut wysłałem im maila ażeby zamówienie anulowali. Oni odpisali, ze zamówienie zostało anulowane po czym dzisiaj ku zaskoczeniu karta jednak przyszła. Ja jej nie chce i co mam robić?   Odpowiedź

~byniu walic nsa

nie odbierac przesylki zgodnie z polskim prawem jesli nie odbirzesz nie moga w ramach roznych nawet promocji udowodnic ci ze to ty albo ze cos na tym zyskales i nie mozesz sie z tego wycofac pod grozba kar   Odpowiedź

~anonim

A teraz jeszcze jedna konkretna sprawa -bez weryfikacji danych można sobie kupić za te ok 400zł karte z limitem zasilenia do 4000zł rocznie , tylko. W miesiącu można zasilić kwotą do ok 850zł ale uwaga na limity roczne Natomiast jeśli chcecie limit zwiększyć trzeba wysyłać skany dowodu osobistego, jeśli brak na nim adresu zamieszkania : skany opłat energia, gaz itp Jeśli nie zweryfikujecie danych - karta jest bezużyteczna   Odpowiedź

~bankster

Jak potrzebujecie coś do paypala to bzwbk ma karty internetowe (działają jak debetowe) jedyny szkopuł to że opłata jest chyba 5 zł miesięcznie ale i tak taniej niż tutaj.   Odpowiedź

~Yeah

Prepaidy BZ WBK to już niestety historia - wycofali się z dystrybucji bo KNF im nakazał. Chyba, że wypuścili jakiś nowy produkt, który "daje radę" w obecnych realiach?   Odpowiedź

~rolnik

może jest tak, że przy części osób stosują tą weryfikację a przy innych nie.   Odpowiedź

~parker

a reklamują się na stronie że bez zbędnej weryfikacji. bezsensu. Dzięki za info !   Odpowiedź

~anonim

i jeszcze jedno, otrzymałam wiadomość podczas rejestracji ( to najlepsze!)-słuchajcie - do identyfikacji nalezy wysłać : -Dokument tożsamości wydany przez władze państwowe i potwierdzenie adresu Prosimy o dostarczenie kserokopii oficjalnego dokumentu tożsamości wydanego przez władze państwowe (dowód osobisty, paszport, prawo jazdy wydane w kraju UE) ze zdjęciem, nazwiskiem i datą urodzenia. Dodatkowo prosimy dostarczyć jeden z poniższych dokumentów do potwierdzenia adresu: Rewers krajowego dowodu osobistego, jeśli widnieje na nim adres Faktura (wystawiona nie wcześniej niż przed trzema miesiącami) za media (energia elektryczna, woda, gaz, Internet lub telefon), otrzymana pocztą tradycyjną (prosimy nie przesyłać faktur elektronicznych lub internetowych) Aktualny, drukowany wyciąg z konta bankowego z widocznym adresem. (Prosimy nie przesyłać zrzutów ekranu z systemu bankowości elektronicznej ani wyciągów internetowych) Dokumentacja rejestracyjna pojazdu Potwierdzenie z urzędu rejestracji I to jest własnie uproszczony proces identyfikacji, Bardziej skomplikowany niż z zwykłym banku. A ja chciałam tylko móc gdzieś lokować marne 1500zł na konto z tytułu pracy niewolniczej w RP,żeby mi ich nikt nie zabrał. Piękne   Odpowiedź

~Greg

Toż to istne wcielenie zaprzeczenia wygody i elastyczności, i za jaką kasę... Jak dla mnie porażka, jeżeli chcą działać w warunkach RP (bo popyt na takie usługi bezdyskusyjnie jest, i to duży), muszą zejść z tonu i poprawić ofertę.   Odpowiedź

~anonim

Karta nie jest anonimowa, aby ją zamówić wysyła się skan dowodu osobistego. Adres do wysyłki musi byc zgodny z adresem w dowodzie osobistym. Ponieważ zmieniłam adres , więc nie mogę tej karty zamówić. Mam stary dowód   Odpowiedź

~byniu

inwigilacja 100%   Odpowiedź

~polic

Jak się użytkuje kartę ? Proszę o komentarze i opinie osób, które z niej korzystają   Odpowiedź

~obcy

Może poczekamy na jakąś promocję z ta opłatą   Odpowiedź

~boc

375 zł to jednorazowa opłata za wydanie karty. Nie jest to minimalna suma, która pojawia się na rachunku karty   Odpowiedź

~talk

Zgadza się. Ale jak masz jakieś zaskórniaki to tego nie zajmie. A nie każdy chce w skarpecie trzymać   Odpowiedź

~prezes

Jest jakaś konkurencja dla viabuy ale bez tej opłaty 375 zł ? Prz koszcie do 100 zł wziełąbym w ciemno   Odpowiedź

~zenke

Jakby zrobili opłate 100 zl to mieliby 10 x więcej klientów. I jeszcze jakby zrobili normalny numer rachunku bankowego zamiast tego kilkucyfrowego   Odpowiedź

~beben

dzięki za te informacje - trochę chaosu jest, zwłaszcza na samej stronie viabuy..   Odpowiedź

~eden

Tak - 375 zł to dużo. Ale nie nazywajmy ich proszę oszustami   Odpowiedź

~Robert

ale drogie. to dla jakiś dużych oszustów a nie dla kogoś kto chce sobie 90zł włącić na paypal bo inaczej niż kartą alb swoim kontem któego nie mam sie nie da   Odpowiedź

~bick

Sławek - masz kawa na ławę napisane że koszt karty to 375 zł. Czego nie zrozumiałeś   Odpowiedź

~Sławek Bielsko

Nie dajcie się naciągnąć oszuści złodzieje za samą kartę chcą 375zł a jest to w taki sposób napisane żeby nie było tego widać. Przestrzegam przed VIABUY   Odpowiedź

~tuskzłodziej

faktycznie jest napisane że "aby aktywować kartę trzeba wpłacić 375 zł" wygląda tak że nie jest to opłata a minimalna suma którą trzeba wpłacić aby móc korzystać z karty...   Odpowiedź

~elemelek

Oprócz tego długo się na nią czeka. Idzie z Niemiec u mnie minęło 9 dni i dalej jej nie ma. Po przyjściu trzeba wpłacić 375 zł potem ją doładować by mieć środki, a wypłacić je można dopiero po 14 dniach przy pierwszym doładowaniu. Czyli biorąc pod uwagę czas dostarczenie plus możliwość wypłaty pierwszych środków dopiero po 14 dniach od ich własnej wpłaty mamy prawie miesiąc gdzie karta jest bezużyteczna. To jakaś kpina   Odpowiedź

~MATRON

14DNI? Ja czekałem parę dni, coś pobredzasz od prawej do lewej jednego dnia wpłacam kasę na poczcie na drugi dzień mam środki na karcie i płace w sieci nie czekam 14 dni jak Ty piszesz. Oczywiście limity bez weryfikacji to 1000 euro rocznie z weryfikacją to 15tys euro, komornik tego nie ma możliwości zająć więc dla mnie jest to jedyna możliwość płacenia w sieci za usługi nie latając na pocztę.   Odpowiedź

~znawca

KOMORNIK NIE ZNAJDZIE TEGO KONTA I MOŻE SIĘ W POMPKĘ POCAŁOWAĆ   Odpowiedź

~Aviator

Ale to nie jest konto, z którego można robić przelewy (równie dobrze można korzystać za te ok. 10 zł m-c z dodatkowego konta założonego na znajomych, którzy dadzą nam dla formalności pełnomocnictwo. Wtedy na przelewach będą widniały nasze dane i będziemy mieć też możliwość posiadania oddzielnej i zwykle darmowej karty debetowej na swoje dane. Czego komornik nie zajmie bo formalnie rachunek należy do kogoś innego, a my jesteśmy tylko pełnomocnikiem - np. jak jak pracownik do konta firmowego, dysponujący firmową kartą na swoje dane). Przy okazji karty prepaind ważne na ok. 3 lata można dostawać gdzie indziej za darmo (do niedawna były płatne po 10-20 zł, np. w BZ WBK ale teraz jest zakaz ich wydawania dla klientów detalicznych przez rodzime banki)   Odpowiedź

~adam

Konto na znajomego to jedna z koncepcji, ale trochę ryzykowna - ja bym nie zaufał nikomu. Polskich prepaidów faktycznie już nie ma na rynku - kiedyś bz wbk miał dobre. Ale tam były limity do 10 000 zł rocznie...   Odpowiedź

~mix

Właśnie to ustalam, dam znać jak z tym komornikiem to jest i przelewami. W tytule przelewu trzeba to koniecznie dodawać   Odpowiedź

~amir30

Banda oszustów, nie dajcie się w robić w podejrzane transakcje pseudo firmy   Odpowiedź

~Ktosik

Jak zamówić tą karte???? Proszę o linka   Odpowiedź

~Kasia

Proszę napiszcie jaki jest haczyk tej karty i ile jaki jest limit na niej? Może już ktoś miał do czynienia.   Odpowiedź

~bartek

jak wyglada opcja uruchomenia debetu?. moze mi to ktos wyjasnic od samego poczatki???. trzeba jakies potwierdzenia dochodow- wyciagi z rachuonkow ???.bardzo prosze.   Odpowiedź

~Anna

Czyli reasumując temat komornika. Jestem na rencie i otrzymuje świadczenie z ZUS podlegające komorników. Czy mogę poprosić ZUS lub Urząd Skarbowy (przy rozliczeniu rocznym) o przesłanie środków na kartę. Nie wiem jak US i ZUS odniesie się do wpisania w tytule 6 wymaganych cyfr będących numerem karty.   Odpowiedź

~hasso37

KOMENTARZ ZMODEROWANY PRZEZ ADMINISTRATORA.   Odpowiedź

~Sim

Numer konta to standardowe 26 cyfr ? Jaka jest nazwa tego banku ? I czy mozna podac pracodawcy jako konto do wyplaty wynagrodzenia ? Niech ktos kto uzywa napisze wiecej szczegolow np jakie są limitu wplat itp .. Z góry dziekuje   Odpowiedź

~jaro0700

I dostaje sie normalnie wlasny nr konta? Calkowicie anonimowo?   Odpowiedź

~bugsy

wpłaca się 90 euro i karta już działa. Nie ma na niej debetów - trzeba doładować konto i potem wypłacać. Nie można być na minusie   Odpowiedź

~AA

Ale jak sie zaplaci te 90euro to jest juz uruhomiona karta i jak ona dziala czy można z niej wyciągać pieniądze na debet   Odpowiedź

~Pan elo

dobra wpłącam PLN i na kącie są PLN-y? czy zamieni na euro   Odpowiedź

~janusz

Tak, wydanie karty za 375 zł to dużo. Ale pomyśl ile masz korzyści jak ukryjesz tam kasę przed komornikiem. Wtedy nie wydaje się to dużo   Odpowiedź

~Majk

Komornik to sprawdza sobie w US i ZUS czy nie pracujesz. Jak pracujesz to wysyła miłe pisemko do pracodawcy i wasze VIABUY was nie uratuje, po pracodawca musi przesyłać kasę do komornika.   Odpowiedź

~Cocoa

To prawda, ale jeśli masz wolny zawód i założoną działalność gospodarczą to komornik raczej może cię pocałować w cocoa eye :))   Odpowiedź

~NN

Droga jak sk...n   Odpowiedź

~solidude

przeczytałam "animowana" karta i weszłam z ciekawości. A dopiero na miejscu doczytałem że mowa o czymś innym hahaha   Odpowiedź