Konkurs Efma-Accenture Innovation in Insurance Awards 2018 w kategorii Claims Management, bardzo pozytywnie potoczył się dla Banku Millennium. Instytucja, dzięki „Pomocy w podróży”, związanej z ubezpieczeniami turystycznymi, została zwycięzcą przedsięwzięcia. 

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 16.06.2018
Udostępnij:

Opcja „Pomoc w podróży” jest dostępna w mobilnej aplikacji Banku Millennium. Nagrody w konkursie przyznawane są dla firm, które wprowadzają do swojej działalności najnowocześniejsze rozwiązania z dziedziny ubezpieczeń turystycznych.


źródło grafiki: Bank Millennium

Efma-Accenture Innovation in Insurance Awards

To konkurs, organizowany głównie przez dwójkę gigantów. Pierwszym z nich jest organizacja Emfa, która zrzesza łącznie ponad 3300 przedsiębiorstw finansowych z ponad 130 państw świata. Drugim z nich jest globalna firma Accenture, świadcząca usługi w wielu dziedzinach:
 

  • technologii cyfrowej,

  • strategii,

  • doradztwa,

  • operacji.


 

Wybór zwycięzców

W tegorocznym konkursie udział brało 237 instytucji z 45 państw świata, które zgłosiły 320 nowoczesnych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa turystycznego. Głosy na poszczególne przedsiębiorstwa oddawała grupa ekspertów, tworząca Jury oraz Internauci, których w głosowaniu wzięło udział 7400.

Nagroda dla Banku Millennium

Nagrodę w imieniu instytucji odebrały Urszula Łuszczewska, Kierująca Wydziałem Ubezpieczeń oraz Halina Karpińska, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej

Opcja „Pomoc w podróży”, za którą instytucja odebrała nagrodę w kategorii Claims Management, działa z poziomu aplikacji mobilnej Banku Millennium. Dzięki usłudze, w razie nieprzyjemnych wydarzeń, ubezpieczona osoba może o nich natychmiastowo powiadomić odpowiednie osoby. Aby skorzystać z pomocy w podróży, od Użytkownika nie wymaga się zalogowania do konta. Specjalnie skonstruowany przycisk daje możliwość zatelefonowania do ubezpieczyciela lub pozostawienie mu wiadomości SMS z prośbą o kontakt. Dodatkowym plusem jest fakt, że korzystanie z usługi nie naraża korzystającego na dodatkowe opłaty, bowiem nie łączy się ona z Internetem. Bank Millennium jako w pierwsza instytucja bankowa w Polsce wprowadziła tego typu rozwiązanie.


 

Komentarze