BGŻ BNP Paribas wprowadził podpis elektroniczny
Nowe rozwiązanie jest odpowiedzią na oczekiwania Klientów, którzy wymagają od prowadzonego ich banku, aby wszelkie procesy przebiegały szybko, sprawnie i intuicyjnie. Klientom zależy przede wszystkim na czasie, a dotychczasowe procedury nie pozwalały na natychmiastową decyzję pożyczkową/kredytową, czy uruchomienie procesu dostarczania pieniędzy do Klienta.
Z drugiej strony, podjęcie współpracy z Autenti wiąże się także z korzyściami dla banku. Ten także zaoszczędzi czas na podjęcie procesu i przeprowadzenie wszelkich wymaganych formalności.
Autenti
Autenti był pierwotnie startupem powstałym w 2016 roku. Firma była zwycięzcą pierwszej polskiej edycji BNP Paribas International Hackathon. To właśnie Autenti zaproponował instytucji wprowadzenie oprogramowania odpowiadającego za wdrożenie podpisu elektronicznego. Wdrażając nowe rozwiązanie, BGŻ BNP Paribas może w końcu zaoferować swoim Klientom podjęcie kredytów z każdego miejsca na ziemi, wykorzystując do tego telefon z dostępem do Internetu.
Bank stawia na ekologię
W komunikacie podano, że oprócz zaoszczędzenia czasu i pieniędzy, czy maksymalizowania wygody obu stron, ważna w całym przedsięwzięciu jest również przyroda. Z wyliczeń wynika, że wdrożenie podpisu elektronicznego pozwoli w ciągu 3 lat na oszczędzenie 6000 drzew, które tworzą zazwyczaj średniej wielkości las.
Bezpieczne transakcje internetowe
Za przechowywanie i bezpieczeństwo danych w pełni odpowiada Autenti. Firma bierze również całkowitą odpowiedzialność za przekazywanie informacji między stronami podpisującymi umowę. Wszelkie dane są szyfrowane, a weryfikacja Klienta przebiega w oparciu o dodatkowe zabezpieczające metody cyfrowe. Potwierdzenie autentyczności dokumentów leży także po stronie platformy, która jest w pełni zaufaną stroną trzecią w e-transakcji.
BGŻ BNP Paribas
BGŻ BNP Paribas jest bankiem uniwersalnym, który powstał w wyniku połączenia BNP Paribas Banku Polska z Banku Gospodarki Żywnościowej. Siedziba instytucji zlokalizowana jest w Warszawie. Skonsolidowany zysk netto BGŻ BNP Paribas wyniósł pod koniec ubiegłego roku 279 710 000 złotych. Drugi kwartał roku bieżącego instytucja odnotowała zysk netto na poziomie ponad 188 600 000 złotych.
Bank stawia przede wszystkim na zadowolenie Klientów, w związku z czym regularnie wprowadza do swojej oferty rozwiązania, które w każdy możliwy sposób mają poprawić relacje Klientów z bankiem. Podpis elektroniczny, raty w Play, czy wdrożenie płatności Apple Pay to niektóre udogodnienia, z których na chwilę obecną mogą korzystać osoby współpracujące z BGŻ BNP Paribas.
Dodaj komentarz