Strona główna Wpisy Bitbond – pożyczki społecznościowe w bitcoinach

Bitbond – pożyczki społecznościowe w bitcoinach

author
m_szydlowski
25 października 2016
Bitbond to platforma oferująca pożyczki społecznościowe dla przedsiębiorców w oparciu o kryptowalutę Bitcoin i technologię blockchain. Maksymalna kwota pożyczki to $10,000, rozłożona maksymalnie na 5 lat.

Bitbond istnieje na rynku od 2013 roku i ma swoją siedzibę w Berlinie. W skład zespołu wchodzi 6 członków. Do dnia dzisiejszego, przez platformę zostało udzielonych 1500 pożyczek na wartość przekraczającą $800,000 (ponad 3 miliony PLN). Platforma może się również pochwalić użytkownikami ze 120 krajów, w tym z Polski.

Oferta Bitbond skierowana jest do pożyczkobiorców oraz inwestorów. Pożyczkobiorcy z całego świata mogą ubiegać się o pożyczkę, a inwestorzy czerpać zyski z atrakcyjnego oprocentowania. Dzięki wykorzystaniu nowej technologii w postaci Bitcoina, możliwe jest inwestowanie oraz finansowanie przedsiębiorstw w skali globalnej. Na chwilę obecną, jest to pierwszy startup z sektora fintech, docierający do tak wielkiej rzeszy klientów.

1) Oferta dla inwestora

W celu rozpoczęcia inwestowania, jedynym wymogiem ze strony platformy jest weryfikacja online tożsamości. Polega ona na 3-4 minutowej sesji z agentem, podczas której należy przedstawić swój paszport, bądź dowód osobisty.

W związku z tym, że kurs Bitcoina ulega częstym wahaniom, Bitbond oferuje dwa typy pożyczek w celu uniknięcia ryzyka z tym związanego. Są to pożyczki, gdzie walutą bazową może być albo Bitcoin (BTC), albo Dolar Amerykański (USD). W przypadku pożyczek denominowanych w USD, Bitcoin używany jest tylko jako sieć płatności. Użytkownik biorąc pożyczkę w wysokości 1000 USD, otrzymuje jej ekwiwalent w Bitcoinach. Następnie zobligowany jest do zwrotu również 1000 USD + odsetki, w Bitcoinach (niezależnie od kursu Bitcoina w danym momencie). W ten sposób, niwelowane jest ryzyko wahań kursu Bitcoina.

2) Oferta dla pożyczkobiorców

Aplikacja, którą należy wypełnić online zajmuje do 15 minut. Składa się z kilku kroków, m.in. weryfikacji online tożsamości, przesłania dokumentów potwierdzających adres zamieszkania i zarobki, a także połączenia swoich kont społecznościowych, bądź sprzedażowych (eBay, Amazon). Na tej podstawie, a także innych danych, nasz system scoringowy sprawdza zdolność kredytową pożyczkobiorcy i przyznaje mu tzw. rating.

Bitbond dociera głównie do sektora MŚP, a zwłaszcza sprzedawców online, korzystających z Allegro, eBay, Amazon czy MercadoLibre. Firma otrzymała licencję BaFin (niemiecka Komisja Nadzoru Finansowego).

Bitbond to bardzo nowoczesna propozycja na rynku finansowym. W Polsce obserwujemy coraz większą popularność pożyczek na raty oraz kredytów online, dostępnych bez wychodzenia z domu.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Kredyt samochodowy Malbork
Wpisy Inne
author
Patryk Byczek
23 listopada 2017

Kredyt samochodowy Malbork

Bank Pekao w Żelechowie
Oddziały
author
Patryk Byczek
23 lipca 2019

Bank Pekao w Żelechowie

Bank Spółdzielczy w Lubawa sesje przychodzące i wychodzące
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
29 września 2019

Bank Spółdzielczy w Lubawa sesje przychodzące i wychodzące

Lokata Bezkarna w BGŻ Optima
Wpisy
author
Maciej_Stanko
30 stycznia 2014

Lokata Bezkarna w BGŻ Optima

Consumer finance w 2020
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
09 stycznia 2020

Consumer finance w 2020

Dotacje technologiczne od ING Banku Śląskiego
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
16 października 2019

Dotacje technologiczne od ING Banku Śląskiego