Podczas Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego w Siedlcach, Bank Ochrony Środowiska został nagrodzony Bursztynem Polskiej Gospodarki 2018. Nagroda ta jest wręczana zarówno osobom indywidualnym, jak i firmom, których praca dotyczy rozwoju i bezpieczeństwa polskiej gospodarki.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 23.10.2018
Udostępnij:

Podczas Szczytu Gospodarczego, prezes zarządu BOŚ, Bogusław Białowąs mówił o, między innymi, rozwoju nowoczesnego ciepłownictwa i ogólnej roli Banku Ochrony Środowiska w tym właśnie zagadnieniu.


 

Bank Ochrony Środowiska z nagrodą

Statuetka Bursztyn Polskiej Gospodarki 2018 została wręczona podczas uroczystej gali, która kończyła pierwszy dzień Szczytu Gospodarczego w Siedlcach. Statuetki odbierane są zarówno przez firmy, osoby indywidualne, jak i firmy, których zakres działań dotyczy bezpieczeństwa i rozwoju gospodarki polskiej. Mowa tu o gospodarce wewnątrz kraju oraz zagranicą. Nagroda trafiła do Banku Ochrony Środowiska, ze względu na „aktywne i efektywne zaangażowanie w realizację przedsięwzięć przyczyniających się do ochrony środowiska i wspierających zrównoważony rozwój Polski”.

BOŚ w liczbach

Liczby bardzo dobrze obrazują doświadczenie Banku Ochrony Środowisko w swoim naturalnym obszarze. Inwestycje proekologiczne, które zostały przeprowadzone z udziałem instytucji mają wartość blisko 51 000 000 000 złotych. 37 000 000 000 złotych wydzielone z poprzedniej kwoty to wartość zagadnień zrealizowanych w zakresie ochrony atmosfery. Projekty były realizowane w kooperacji z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz funduszami wojewódzkimi. 

Walka o środowisko
 

Bank Ochrony Środowiska jest instytucją na stałe wpisaną w system odpowiadający za finansowanie ochrony środowiska w naszym kraju. Bank zajmuje się także dystrybuowaniem środków przeznaczonych na inwestycje związane z ciepłownictwem. Do tej pory czynności te przebiegały bardzo efektywnie.

Ponadto, dzięki spółce BOŚ Eko Profit S.A., Bank zajmuje się także sporządzaniem wniosków, które pozwalają na udzielenie finansowania dotacyjnego. Dodatkowe usługi to due diligence techniczno-ekonomiczne oraz doradztwo.


 

Bank Ochrony Środowiska

BOŚ Bank to instytucja komercyjna, założona w 1991 roku. W ofercie banku znaleźć można przede wszystkim kredyty na przedsięwzięcia proekologiczne. Instytucja stawia na pomoc przedsiębiorstwom, które starają się o pomoc finansową z UE. Siedziba banku jest zlokalizowana w Warszawie. Od 1997 roku akcje BOŚ są notowane na runku GPW. Głównymi akcjonariuszami instytucją jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
 

Komentarze