Od pierwszego czerwca bieżącego roku Klienci stacji benzynowych PKN Orlen mogą z nich wypożyczać auta w ramach usługi car-sharing firmy Traficar. Na chwilę obecną oferta dotyczy mieszkańców Warszawy, Krakowa, Wrocławia i Poznania, lecz firma deklaruje dodać w przyszłości kolejne miasta.​

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 04.10.2017
Udostępnij:

Obecnie na terenie Warszawy i Krakowa istnieje około trzydzieści stacji z usługą carsharingu, we Wrocławiu dwanaście stacji i w Poznaniu dziewięć stacji. Carsharing jest wynajmem krótkoterminowym. Największą zaletą w ofercie Traficar jest wypożyczanie auta i odstawianie go w dowolnym miejscu, co oznacza, że nie będzie potrzeby udać się w wyznaczone bazowo miejsca, żeby przejąć auto po porzednim Kliencie. Samochód może się znaleźć nawet pod Twoim miejscem zamieszkania.

Car-sharing to bardzo perspektywiczna usługa, a wspierając jej rozwój, przyczyniamy się do zwiększania innowacyjności krajowej gospodarki i rozszerzania oferty mobilności dzięki polskim spółkom i polskiemu kapitałowi – stwierdził Zbigniew Leszczyński.

żrodło grafiki: http://antyweb.pl/pkn-orlen-strategicznym-partnerem-uslugi-carsharingowej-traficar/

ILE KOSZTUJE TAKA USŁUGA?

Każdy rozpoczęty kilometr wyniesie 80 gorszy, dodatkowo zapłacimy 50 groszy za każdą rozpoczętą minutę jazdy oraz 10 groszy za minutę postoju samochodu. Oznacza to, że średnio za dziesięciominutowy kurs na dystansie pięciu kilometrów Klienci zapłacą 9 zł. Paliwo i miejsca parkinowe w strefie płatnego parkowania są już wliczone w cenęDodatkową usługą jest także bezpłate korzystanie z myjni samochodowej. Klienci mają do dyspozycji samochody Opel Corsa lub Renault Clio.

Duże znaczenie ma dla nas fakt, że PKN ORLEN, tak jak Traficar dostrzega potrzebę inwestowania w nowoczesne rozwiązania transportowe i jest aktywnym inicjatorem zmian społecznych w zakresie poruszania się i komunikacji. Dlatego nasza współpraca ma wymiar znacznie głębszy niż tylko obecność samochodów na stacjach paliw partnera. Użytkownicy otrzymują innowacyjną, wygodną i kompleksową usługę – swierdził Piotr Groński, prezes firmy Traficar.

JAK SKORZYSTAĆ Z CARSHARINGU NA STACJACH ORLEN?

Chcąc skorzystać z usługi, wystarczy:

  • pobrać aplikację na telefon komórkowy i założyć konto w serwisie,
  • wyszukać auta znajdującego się najbliżej nas,
  • zarezerwować pojazd,
  • przeskanować kod QR znajdujący się na szybie w celu otworzenia auta (w między czasie aplikacja zapyta nas o ewentualne zabrudzenia lub zniszczenia pojazdu),
  • uruchomić auto za pomocą kluczyków znajdujących się w schowku.

Po zakończeniu naszego kursu odstawiamy auto na terenie miasta, zamykamy samochód i płacimy za przejazd z poziomu aplikacji. Według wielu opinii Carsharing jest Uberem, tylko że bez kierowcy.

Komentarze