Carsharing już na 50 stacjach Orlen

Carsharing już na 50 stacjach Orlen

author
Patryk Byczek
04 października 2017
Od pierwszego czerwca bieżącego roku Klienci stacji benzynowych PKN Orlen mogą z nich wypożyczać auta w ramach usługi car-sharing firmy Traficar. Na chwilę obecną oferta dotyczy mieszkańców Warszawy, Krakowa, Wrocławia i Poznania, lecz firma deklaruje dodać w przyszłości kolejne miasta.​

Obecnie na terenie Warszawy i Krakowa istnieje około trzydzieści stacji z usługą carsharingu, we Wrocławiu dwanaście stacji i w Poznaniu dziewięć stacji. Carsharing jest wynajmem krótkoterminowym. Największą zaletą w ofercie Traficar jest wypożyczanie auta i odstawianie go w dowolnym miejscu, co oznacza, że nie będzie potrzeby udać się w wyznaczone bazowo miejsca, żeby przejąć auto po porzednim Kliencie. Samochód może się znaleźć nawet pod Twoim miejscem zamieszkania.

Car-sharing to bardzo perspektywiczna usługa, a wspierając jej rozwój, przyczyniamy się do zwiększania innowacyjności krajowej gospodarki i rozszerzania oferty mobilności dzięki polskim spółkom i polskiemu kapitałowi – stwierdził Zbigniew Leszczyński.

żrodło grafiki: http://antyweb.pl/pkn-orlen-strategicznym-partnerem-uslugi-carsharingowej-traficar/

ILE KOSZTUJE TAKA USŁUGA?

Każdy rozpoczęty kilometr wyniesie 80 gorszy, dodatkowo zapłacimy 50 groszy za każdą rozpoczętą minutę jazdy oraz 10 groszy za minutę postoju samochodu. Oznacza to, że średnio za dziesięciominutowy kurs na dystansie pięciu kilometrów Klienci zapłacą 9 zł. Paliwo i miejsca parkinowe w strefie płatnego parkowania są już wliczone w cenęDodatkową usługą jest także bezpłate korzystanie z myjni samochodowej. Klienci mają do dyspozycji samochody Opel Corsa lub Renault Clio.

Duże znaczenie ma dla nas fakt, że PKN ORLEN, tak jak Traficar dostrzega potrzebę inwestowania w nowoczesne rozwiązania transportowe i jest aktywnym inicjatorem zmian społecznych w zakresie poruszania się i komunikacji. Dlatego nasza współpraca ma wymiar znacznie głębszy niż tylko obecność samochodów na stacjach paliw partnera. Użytkownicy otrzymują innowacyjną, wygodną i kompleksową usługę – swierdził Piotr Groński, prezes firmy Traficar.

JAK SKORZYSTAĆ Z CARSHARINGU NA STACJACH ORLEN?

Chcąc skorzystać z usługi, wystarczy:

  • pobrać aplikację na telefon komórkowy i założyć konto w serwisie,
  • wyszukać auta znajdującego się najbliżej nas,
  • zarezerwować pojazd,
  • przeskanować kod QR znajdujący się na szybie w celu otworzenia auta (w między czasie aplikacja zapyta nas o ewentualne zabrudzenia lub zniszczenia pojazdu),
  • uruchomić auto za pomocą kluczyków znajdujących się w schowku.

Po zakończeniu naszego kursu odstawiamy auto na terenie miasta, zamykamy samochód i płacimy za przejazd z poziomu aplikacji. Według wielu opinii Carsharing jest Uberem, tylko że bez kierowcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Ile zarabia funkcjonariusz straży granicznej?
Bez kategorii
author
Sandra Tessmer
05 grudnia 2019

Ile zarabia funkcjonariusz straży granicznej?

Suntago Wodny Świat – opinie
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
26 lutego 2020

Suntago Wodny Świat – opinie

Bank Pekao w Radomiu
Oddziały
author
Patryk Byczek
13 lipca 2019

Bank Pekao w Radomiu

Inbank wchodzi w kredyty ratalne
Wpisy
autor wpisu
Marek_Rutkowski
25 maja 2017

Inbank wchodzi w kredyty ratalne

Czy komornik może zająć alimenty?
Dla zadłużonych
author
Dominika Sobieraj
10 lutego 2022

Czy komornik może zająć alimenty?

thumbnail
Promocje pożyczkowe
author
Patryk Byczek
19 września 2021

Promocja: „Wrześniowa premia” w BNP Paribas

Porównaj