Carsharing już na 50 stacjach Orlen

Carsharing już na 50 stacjach Orlen

author
Patryk Byczek
04 października 2017
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Kategoria
Od pierwszego czerwca bieżącego roku Klienci stacji benzynowych PKN Orlen mogą z nich wypożyczać auta w ramach usługi car-sharing firmy Traficar. Na chwilę obecną oferta dotyczy mieszkańców Warszawy, Krakowa, Wrocławia i Poznania, lecz firma deklaruje dodać w przyszłości kolejne miasta.​

Obecnie na terenie Warszawy i Krakowa istnieje około trzydzieści stacji z usługą carsharingu, we Wrocławiu dwanaście stacji i w Poznaniu dziewięć stacji. Carsharing jest wynajmem krótkoterminowym. Największą zaletą w ofercie Traficar jest wypożyczanie auta i odstawianie go w dowolnym miejscu, co oznacza, że nie będzie potrzeby udać się w wyznaczone bazowo miejsca, żeby przejąć auto po porzednim Kliencie. Samochód może się znaleźć nawet pod Twoim miejscem zamieszkania.

Car-sharing to bardzo perspektywiczna usługa, a wspierając jej rozwój, przyczyniamy się do zwiększania innowacyjności krajowej gospodarki i rozszerzania oferty mobilności dzięki polskim spółkom i polskiemu kapitałowi – stwierdził Zbigniew Leszczyński.

żrodło grafiki: http://antyweb.pl/pkn-orlen-strategicznym-partnerem-uslugi-carsharingowej-traficar/

ILE KOSZTUJE TAKA USŁUGA?

Każdy rozpoczęty kilometr wyniesie 80 gorszy, dodatkowo zapłacimy 50 groszy za każdą rozpoczętą minutę jazdy oraz 10 groszy za minutę postoju samochodu. Oznacza to, że średnio za dziesięciominutowy kurs na dystansie pięciu kilometrów Klienci zapłacą 9 zł. Paliwo i miejsca parkinowe w strefie płatnego parkowania są już wliczone w cenęDodatkową usługą jest także bezpłate korzystanie z myjni samochodowej. Klienci mają do dyspozycji samochody Opel Corsa lub Renault Clio.

Duże znaczenie ma dla nas fakt, że PKN ORLEN, tak jak Traficar dostrzega potrzebę inwestowania w nowoczesne rozwiązania transportowe i jest aktywnym inicjatorem zmian społecznych w zakresie poruszania się i komunikacji. Dlatego nasza współpraca ma wymiar znacznie głębszy niż tylko obecność samochodów na stacjach paliw partnera. Użytkownicy otrzymują innowacyjną, wygodną i kompleksową usługę – swierdził Piotr Groński, prezes firmy Traficar.

JAK SKORZYSTAĆ Z CARSHARINGU NA STACJACH ORLEN?

Chcąc skorzystać z usługi, wystarczy:

  • pobrać aplikację na telefon komórkowy i założyć konto w serwisie,
  • wyszukać auta znajdującego się najbliżej nas,
  • zarezerwować pojazd,
  • przeskanować kod QR znajdujący się na szybie w celu otworzenia auta (w między czasie aplikacja zapyta nas o ewentualne zabrudzenia lub zniszczenia pojazdu),
  • uruchomić auto za pomocą kluczyków znajdujących się w schowku.

Po zakończeniu naszego kursu odstawiamy auto na terenie miasta, zamykamy samochód i płacimy za przejazd z poziomu aplikacji. Według wielu opinii Carsharing jest Uberem, tylko że bez kierowcy.

author
Patryk Byczek
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

SKOK Chmielewskiego Koszalin

Kasa Chmielewskiego jest jednym z największych SKOK-ów w Polsce. Instytucja posiada już ponad 200 000 członków w całym kraju. Sprawdź placówkę SKOK-u Chmielewskiego w Koszalinie – adres, numer telefonu, godziny otwarcia i mapę dojazdu.

author
Aleksandra Gościnna
02 maja 2021
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Ile kosztuje Uber?

Choć popularność usługi Ubera z roku na rok stale wzrasta, wiele osób wciąż zastanawia się, od czego zależą stawki i jaki jest cennik. Sprawdzamy.

author
Sandra Tessmer
04 lutego 2021
Jej obszarem zainteresowań w ramach pracy na stronie zadluzenia.com są pytania typu "ile kosztuje" oraz "ile zarabia," a jej teksty dostarczają czytelnikom wglądu w koszty różnych usług i życiowych wydatków, oraz średnie zarobki w różnych zawodach.

Które zawody szanujemy najmniej ?

Dziennikarze, bankowcy, nauczyciele, sędziowie, a może urzędnicy państwowi? CBOS przeprowadził badanie, które pokazuje jak postrzegamy uczciwość i rzetelność zawodową osób wykonujących poszczególne zawody i funkcje. Oto 10 zawodów, którym ufamy najmniej. 

author
Aneta Jankowska
04 lipca 2017
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Santander Bank Polska w Krakowie

Santander Bank Polska jest drugim największym bankiem detalicznym w naszym kraju. Piętnaście oddziałów banku zlokalizowanych jest w Krakowie. Sprawdź dane kontaktowe do placówek i ich ofertę.

author
Patryk Byczek
04 czerwca 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Awaria w ING Banku Śląskim

Awaria w ING Banku Śląskim. Klienci nie mogą zalogować się do bankowości internetowej. Nie działa również aplikacja Moje ING. Bank pracuje nad jak najszybszym usunięciem awarii. Kiedy problem zostanie rozwiązany? Sprawdzamy.

author
Dominika Byczek
28 października 2019
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Kasa Stefczyka Brodnica

Potrzebujesz informacji o placówkach Kasy Stefczyka w Brodnicy? Tutaj znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz: adresy, numery telefonów, godziny otwarcia i mapy ułatwiające dotarcie. Jesteśmy gotowi pomóc Ci w każdej kwestii finansowej!

author
Dorota Grycko
21 marca 2024
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.
Porównaj