The Times, jeden z największych dzienników brytyjskich, pisze o niej: „Aplikacja na smartfony, która zrewolucjonizowała wymianę obcych walut”.  CNBC, czyli największa na świecie sieć telewizyjnych kanałów informacyjnych o tematyce ekonomicznej, twierdzi, że jest to „ Wyrafinowana aplikacja, która została stworzona w oparciu o niesamowitą technologię”. Rewolucyjną aplikacją zasługującą na te pochlebne opinie jest właśnie Revolut. 

Autor: Dominika Sobieraj
Dodano: 23.02.2018
Udostępnij:

Revolut to aplikacja, która istnieje co prawda od lipca 2015 roku, ale właściwie dopiero w poprzednim roku zrobiła globalną karierę. Autorzy aplikacji mówią o niej: „Revolut zapewnia wszystko, czego można oczekiwać od banku, nie będąc nim”. I rzeczywiście – Revolut umożliwia płatności kartą, wypłaty z bankomatu, przelewy międzynarodowe, a nawet oferuje wydanie własnej karty płatniczej, jednak sam w sobie bankiem nie jest. Pomaga za to znacznie zaoszczędzić na obracaniu inną walutą – płatności zagraniczne dzięki tej aplikacji obliczane są po zwykłym kursie, bez doliczania dodatkowych opłat za przewalutowanie. Na czym polega działanie tej aplikacji? 

Revolut w praktyce

Usługa Revolut tworzy wirtualne konto służące do wymiany walut. Polega to na tym, że do aplikacji dodajemy swoją rzeczywistą kartę kredytową lub debetową, przelewamy z niej na konto Revolut dowolną kwotę w walucie, w której prowadzimy konto i dzięki temu możemy korzystać z naszych pieniędzy po aktualnym kursie bez żadnych dodatkowych opłat: możemy wysyłać przelewy w 26 walutach do banków na całym świecie, płacić kartą w 120 obcych walutach za pomocą karty zbliżeniowej Revolut, a także po prostu wymieniać walutę po zwykłym kursie. 


źródło grafiki: https://www.revolut.com/pl/

Skąd pobrać aplikację? 

Aplikacja dostępna jest na:
 

  • iPhone (min. iOS 8),
  • iPad (min. iOS 8),
  • telefony z systemem Android (min. 4.3) i minimalnym rozmiarem ekranu 3,5”.

Aplikację można pobrać w każdym kraju, w którym dostępna jest usługa Revolut (czyli np.: w Polsce). Dostępna jest ona zarówno w sklepie Google Play, jak i App Store. 


źródło grafiki: https://www.revolut.com/pl/

Warunki, które trzeba spełnić, by założyć konto

Aby założyć konto w aplikacji Revolut, trzeba mieć co najmniej 18 lat

Musimy także posiadać prawo stałego pobytu w jednym z krajów, w których jest dostępna usługa: Wyspy Alandzkie, Austria, Azory, Belgia, Bułgaria, Wyspy Kanaryjskie, Wyspy Normandzkie, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Gujana Francuska, Niemcy, Gibraltar, Grecja, Gwadelupa, Węgry, Islandia, Irlandia, Włochy, Łotwa, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Malta, Martynika, Majotta, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Reunion, Rumunia, Saint Helena, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, St. Martin, Szwecja, Szwajcaria i Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii.


źródło grafiki: https://www.revolut.com/pl/

Założenie konta i wyrobienie karty

Aby założyć konto, należy pobrać aplikację i podać i potwierdzić w niej swoje dane osobowe oraz dodać do niej swoją kartę kredytową lub debetową. Za pierwszym razem musimy przelać na nasze konto Revolut 20 zł (będziemy mogli oczywiście je później wykorzystać). 

Aby wyrobić kartę Revolut, wystarczy w aplikacji wejść w zakładkę „Karty” i skonfigurować wybraną kartę. Karta zostanie wysłana na nasz adres podany wcześniej w szczegółach profilu. Zamawiając kartę w krajach Europy zapłacimy za jej wyrobienie 6 euro i na jej wyrobienie będziemy czekać maksymalnie 9 dni roboczych. 


źródło grafiki: https://www.revolut.com/pl/

Waluty na koncie Revolut

WALUTY OBSŁUGIWANE PRZY PŁATNOŚCIACH ZBLIŻENIOWYCH I WYPŁATACH Z BANKOMATU

AED, ALL, AMD, AOA, ARS, AUD, AZN, BAM, BBD, BDT, BGN, BHD, BMD, BND, BOB, BRL, BSD, BWP, BYN, BYR, BZD, CAD, CHF, CLP, CNY, COP, CRC, CVE, CZK, DKK, DOP, DZD, EGP, ETB, EUR, FJD, GBP, GEL, GHS, GIP, GNF, GTQ, HKD, HNL, HRK, HTG, HUF, IDR, ILS, INR, IQD, ISK, JMD, JOD, JPY, KES, KGS, KHR, KRW, KWD, KYD, KZT, LAK, LBP, LKR, MAD, MDL, MGA, MKD, MMK, MNT, MOP, MUR, MVR, MWK, MXN, MYR, MZN, NAD, NGN, NIO, NOK, NPR, NZD, OMR, PAB, PEN, PGK, PHP, PKR, PLN, PYG, QAR, RON, RSD, RUB, RWF, SAR, SBD, SCR, SEK, SGD, PLN, PLN, TMT, TND, TOP, TRY, TTD, TWD, TZS, UAH, UGX, USD, UYU, VEF, VND, VUV, WST, XAF, XCD, XOF, XPF, ZAR, ZMW.
 

WALUTY OBSŁUGIWANE PRZY DOŁADOWANIU KONTA
EUR, USD, GBP, PLN, CHF, SEK, NOK, DKK, RON, AUD, NZD, SGD, HKD, ILS, TRY, AED, CAD, HUF, INR, JPY, MAD, MXN, QAR, THB and ZAR.

Jaki jest kurs wymiany walut? 

Możliwie najniższy. Rynek hurtowy sprawia, że usługa może zaoferować najlepszy możliwy kurs wymiany. Jest on lepszy od bankowych kursów o około 3-5%. Przy wymianie większości walut nie jest doliczany żaden narzut, jednakże:
 

  • dla THB i RUB doliczany jest narzut w wysokości 1,5%,
  • dla UAH doliczany jest narzut w wysokości 1%,
  • dla wszystkich transakcji dokonywanych w weekendy doliczany jest niewielki narzut (około 0,5% dla walut głównych i około 1% dla pozostałych walut). Weekend oznacza transakcje dokonywane od piątku od godziny 23:59 do niedzieli do godziny 23:59. 

     


źródło grafiki: https://www.revolut.com/pl/

Dwa warianty konta

Revolut umożliwia bezpłatne prowadzenie konta Standard i płatne prowadzenie konta Premium. Tym, którzy za granicę podróżują sporadycznie albo potrzebują konta głównie do robienia zakupów w internetowych sklepach zagranicznych, w zupełności wystarczy standardowa całkowicie darmowa wersja konta. 


źródło grafiki: https://www.revolut.com/pl/

Od 6 do 8 tysięcy nowych klientów dziennie

Aplikacja podbija świat – jeszcze w listopanie działa około miliona użytkowników. W ciągu zaledwie miesiąca udało jej się podwyższyć wynik do 1,5 miliona aktywnych użytkowników. Obecnie każdego dnia aplikacja zyskuje od 8 do 8 tysięcy nowych klientów. Rekordowa liczba użytkowników przełożyła się także na stan finansowy start-upu, któremu w grudniu 2017 roku pierwszy raz udało się nie dopłacać do interesu. 

Nowy managr polskiego Revolut

Revolut zyskuje coraz większą popularność także w Polsce. Nowym country managerem firmy w Warszawie został Karol Siadaj, który dotychczas był odpowiedzialny za marketingową stronę Ubera. W siłę rośnie jednak także polskojęzyczny odpowiednik aplikacji, który stworzył inny gigant w dziedzinie wymiany walut – Monese.  

Aplikacja warta uwagi

Usługa Revolut jest idealna dla wszystkich, którzy chcą zaoszczędzić na kursie wymiany walut przy zagranicznych płatnościach i dla tych, którzy nie chcą ponosić dodatkowych opłat bankowych za tego typu transakcje. Jedna karta obsługuje płatności zbliżeniowe niemal na całym świecie, w dodatku nie ponosimy za te transakcje żadnych dodatkowych opłat. Zapłacimy jedynie za pierwsze wydanie tej karty, ale w obliczu innych opłat pobieranych przez banki przy płatnościach zagranicznych, te kilkanaście złotych nie będzie stratą, a dobrą inwestycją. 
 

Komentarze