W niedzielę nie zrobimy zakupów już od 2020 roku. Rząd chce stopniowo wprowadzić Polaków w zmiany i powoli będzie ograniczał liczbę niedziel handlowych. W przyszłym roku będą dwie, a w 2019 - jedna. Co będą robić Polacy w tym czasie zamiast zakupów?

Autor: Aneta Filipkowska
Dodano: 28.11.2017
Udostępnij:

Niedziela z rodziną, w kościele czy ze znajomymi ?

Portal money.pl przeprowadził sondę uliczną i zapytał przechodniów jak zamierzają wykorzystać czas w wolne niedzielę. Najwięcej ankietowanych odpowiedziało, że planuje po prostu odpoczywać – aktywnie jak i biernie. Inni, chociaż w mniejszości zadeklarowali, że pójdą do kościoła.

Kolejną odpowiedzią był spacer lub spotkanie ze znajomymi. Pojawiły się też takie opcje jak wyjście na piwo czy możliwość grania w gry planszowe.

Czytelnicy Wirtualnej Polski także wzięli udział w sondzie. Wśród prawie 23 tys. użytkowników, którzy oddali głos, 36% badanych odpowiedziało, że będzie w tym czasie oglądać telewizję. Co piąty respondent wybierze się na spacer.

Podobnie, bo również co piąty, spędzi więcej czasu z rodziną. Niemal 14% ankietowanych stwierdziło, że dzięki wolnym od handlu niedzielom, znajdzie nowe hobby. Natomiast 8% badanych skupi się na grach komputerowych, a tylko 2% pójdzie na siłownię.

Sprawdziliśmy, które niedziele będą wolne od handlu w 2018 i 2019 roku:

2018: https://www.zadluzenia.com/niedziele-wolne-od-handlu-2018/

2019: https://www.zadluzenia.com/niedziele-wolne-od-handlu-2019/

Komentarze