zadluzenia.com
zamknij

E-kantory - raport Opineo.pl

Czy wiecie, że z kantorów internetowych korzysta już ponad 400 tysięcy Polaków ? To jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi e-biznesu. Serwis Opineo przygotował pierwszy w Polsce raport dotyczący internetowych kantorów walut.

 

Kantory internetowe działają w Polsce od 5 lat. Opineo postanowił sprawdzić jak są oceniane przez Klientów.

 

Zobacz raport o e-kantorach

 

Użytkownicy oczekują od kantorów atrakcyjnych cen, bezpieczeństwa i szybkości transakcji.Jedno jest pewne: internetowe kantory znacznie poprawiły jakość naszego życia: turyści kupują walutę na wyjazd, kredytobiorcy zmniejszają wysokość rat przy kredytach w walucie obcej, a przedsiębiorcy cieszą się szybkimi transakcjami z zagranicznymi kontrahentami.

 

Przed skorzystaniem z usług e-kantory Klienci sprawdzając w Internecie opinie na ich temat. Jak wynika z ankiety serwisu Opineo (przygotowanej na grupie ponad 2500 użytkowników), robi tak aż 38% respondentów.

 

Co ciekawe, Klienci częściej polecają innym konkretny kantor internetowy, niż odradzają. Zdecydowana większość komentarzy to komentarze pozytywne.

 

"Z analizy pół miliona opinii o kantorach internetowych wyłania się bardzo dobra ocena. Ponad 90% użytkowników Opineo oceniających e-kantory deklaruje, że poleciłoby ich usługi swoim znajomym. To bardzo dużo, zważywszy, że rekomendacja w świecie e-commerce jest jak wirtualna waluta, za którą można kupić pierwszą wizytę klienta" mówi Paweł Kucharzak, prezes zarządu Opineo.

 

Z perspektywy e-kantorów istotne jest nie tylko zdobycie, ale także zatrzymanie Klienta. Zachętą mogą być różnego typu programy lojalnościowe lub zniżki dla powracających użytkowników.

 

Aż 60% Klientów nigdy nie doświadczyło żadnych niedogodności ze strony kantorów internetowych. Pozostałe osoby, w przypadku wystąpienia niedogodności, oczekują rekompensaty w postaci rabatu przy kolejnych transakcjach.

 

 

Za co Klienci doceniają e-kantory:

 

- wygoda

- funkcjonalność

- oszczędności

- możliwość samodzielnego decydowania o finansach

- bardzo dobra obsługa użytkowników

- nie trzeba nosić przy sobie gotówki

- brak dodatkowych opłat

 

Na co narzekają użytkownicy

 

- wysokość kursów

- brak całodobowej obsługi

- zbyt długie oczekiwanie na zaksięgowanie kwoty

- problemy techniczne

- zła konstrukcja serwisu

 

Zachęcamy do lektury całego raportu. Wejdź na:

 

http://static.opineo.pl/press/dl/raport-opineo-kantory-internetowe-w-opinii-klientow.pdf

 

NASZA OCENA: 10/10

 

 

 

Skomentuj artykuł
captcha
~tran$G

szybkość to największy atut, nie do przecenienia!   Odpowiedź

~zeppelin

ekantory powinny być zauważalnie tańsze niż te "naziemne"   Odpowiedź

~gf24.pl

gf24: Szacuje się, że prawie połowa polskich kredytobiorców wymienia walutę w internecie. Wystarczy wspomnieć, że wg porównywarki kantorów internetowych strefawalut.pl, średni spread w bankach wynosi ponad 6 proc., podczas gdy w kantorach w sieci 0,81 proc.   Odpowiedź

~korwinkrul

a jaki udział w rynku? coś więcej bym się dowiedział chętnie jakie są firmy, jakie są ich oferty i t p bo tak jak wszyscy znam tylko cinkciarza.   Odpowiedź

~Juras

Korzystam z Cinkciarz.pl . Do kilkunastu groszy taniej niż w kantorach stacjonarnych. Szybko i bezpiecznie. Polecam.   Odpowiedź

~aceto

Początki były trudne, ale dzisiaj sam co miesiąc korzystam z jednego z takich portali. Naprawdę polecam   Odpowiedź