Gadżety płatnicze VISA na Zimowe Igrzyska

Gadżety płatnicze VISA na Zimowe Igrzyska

author
Aneta Jankowska
13 listopada 2017
Visa przedstawiła gadżety na nadchodzące Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu.  Są to działające w technologii zbliżeniowej NFC rękawiczki, pamiątkowe naklejki oraz przypinki, z których mogą korzystać zarówno zawodnicy jak i kibice. 

Visa stworzyła gadżety przy współpracy z Lotte Card, czyli finansowym ramieniem południowokoreańskiej sieci domów towarowych – Lotte. Sprzedaż w Korei Południowej ruszyła już kilka dni temu.

GADŻETY OLIMPIJSKIE OD VISA

Pamiątkowe przypinki olimpijskie

Zostały stworzone zgodnie z długoletnią tradycją zbierania pamiątkowych pinów olimpijskich. Organizacja wprowadza na rynek cztery przypinki z oryginalnym wzornictwem PyeongChang 2018 i funkcją płatniczą. Cena takiej przypinki to 5 tys. koreańskich wonów (około 16 zł), a kwota zasilenia wyboru – 30 tys. wonów (około 100 zł) lub 50 tys. wonów (około 160 zł).

Rękawiczki z funkcją płatniczą

Rękawiczki to bardzo praktyczny gadżet, bo średnia temperatura w Pjonczangu wynosi prawie –5°C. Zostały wyposażone w mikroprocesor z podwójnym interfejsem i antenę zbliżeniową, dzięki czemu możliwe jest dokonywanie płatności za ich pomocą na wszystkich obiektach olimpijskich. Można jednak z nich też korzystać w przypadku wszystkich wyposażonych w kompatybilne czytniki terminali na całym świecie. Rękawiczki, podobnie jak przypinki, będzie można zasilić kwotą do wyboru:30 lub 50 tys. wonów.

Naklejka

Cienka i elastyczna naklejka została wyposażona w mikroprocesor NFC z podwójnym interfejsem oraz antenę. Można ją przykleić prawie do wszystkiego. Jest dostępna dla różnych kwot przedpłaconych: 30 tys., 50 tys., 100 tys. lub 200 tys. wonów. Cała kolekcja zawiera osiem wzorów – także z białym tygrysem Soohorang, czyli oficjalną maskotką PyeongChang 2018 i flagą południowokoreańską.

Źródło: usa.visa.com

Gdzie można kupić gadżety ?

Propozycje od Visa można nabyć w centrach obsługi klienta Lotte Card w Korei Południowej, a także przez stronę internetową Lotte Card. W trakcie Igrzysk wszystkie trzy rodzaje gadżetów mają być dostępne w automatach Visa umieszczonych w widocznym miejscu w supermarketach Olimpijskich.

Visa jako wyłączny Partner Igrzysk Olimpijskich w dziedzinie technologii płatniczych, będzie również obsługiwać i zarządzać całą infrastrukturą i siecią płatniczą na wszystkich obiektach w trakcie zawodów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Nowy wiceprezes w Banku Pekao
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
25 listopada 2018

Nowy wiceprezes w Banku Pekao

Podwyżki na Poczcie. Za co zapłacimy więcej ?
Wpisy
author
Aneta Jankowska
21 lutego 2017

Podwyżki na Poczcie. Za co zapłacimy więcej ?

Ile kosztuje CDA Premium?
Telewizja
author
Dominika Sobieraj
19 grudnia 2022

Ile kosztuje CDA Premium?

Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych – co to jest?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
25 października 2019

Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych – co to jest?

Porównaj