zadluzenia.com
zamknij

Ile w tym roku zapłacimy za choinkę ?

Przed nami święta i wszystko co jest z nimi związane. Bożonarodzeniowa choinka to element wystroju każdego polskiego domu. Ile zapłacimy za nią w tym roku i gdzie kupimy drzewko najtaniej?  

 

 

Żywa czy sztuczna ?

 

W 2017 roku ceny choinek nie różnią się znacząco od tych w ubiegłych latach. Zanim ruszymy szukać odpowiedniego drzewka, warto się zastanowić jakiej choinki potrzebujemy. Ceny sztucznych wahają się od 50 zł za 60-centymetrowy świerk - wszystko zależy od wysokości, zagęszczenia gałęzi czy symetryczności drzewka.

 

 

Ceny żywych drzewek różnią się w zależności od gatunku, wysokości oraz regionu, w którym chcemy kupić choinkę.

 

Przykładowy cennik choinek od leśnika:

 

- Świerk pospolity:

 

* do 0,9 m - 25 zł
* 1,0 - 1,5 - 35 zł
* 1,6 - 2,5 -45 zł
* 2,6 - 3,5 - 60 zł
* 3,6 - 5,0 - 80 zł
* 5,0 m i więcej - 150 zł

 

- Świerk srebrzysty do 1 m – 50 zł

 

Źródło i opracowanie: Bankier.pl na podstawie informacji podanej przez Nadleśnictwo Knyszyn, informacja z grudnia 2016 r.

Zakupy w sieci czy na miejscu ?

 

Patrząc na ogłoszenia w Internecie, ceny choinek są bardzo różne - od 40 zł za świerk serbski, 35 zł za świerk kłujący czy 100 zł za jodłę kaukaską. Za najbardziej symetryczne, gęste i wysokie na ponad 2 metry drzewko, możemy zapłacić nawet 200 zł. Takie propozycje są jednak zbliżone do tych, które oferują klientom markety budowlane.  

 

Najmniej za świerk kłujący do 1 metra zapłacimy w sieci w granicach 40 zł, w marketach cena ta wynosi od 27,99 zł za niewysokie drzewko w donicy. W sieciach budowlanych rzadko kiedy spotkamy drzewka powyżej 1,5 metra. 

 

Koszt naszej wymarzonej choinki zależy od wielu czynników. Wybierając drzewko powyżej 1,5 m musimy liczyć się z wyższą ceną. Najdroższe w ofercie są świerki serbskie, których ceny zaczynają się od 64 zł. Czasem warto dobrze sprawdzać oferty, bo w niektórych marketach kupimy drzewko taniej stacjonarnie niż online. 

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY