BNP Paribas wspiera program stypendialny „Moja Przyszłość”

BNP Paribas wspiera program stypendialny „Moja Przyszłość”

author
04 marca 2021

BNP Paribas poinformował w komunikacie prasowym, że wesprze Towarzystwo Nasz Dom podczas czternastej edycji programu stypendialnego „Moja Przyszłość”. Sprawdzamy szczegóły.

BNP Paribas udzielił finansowania, które pomoże w realizacji marzeń i planów osiemdziesięciu trzem osobom z trzydziestu dziewięciu miast w Polsce. Osoby, którym udzielono wsparcia wychowują się w rodzinnej oraz instytucjonalnej pieczy zastępczej.

Kto otrzyma wsparcie?

Ufundowane stypendia trafią do dzieci oraz młodzieży, która wychowuje się w:

– placówkach opiekuńczo-wychowawczych,
– rodzinach zastępczych,
– rodzinnych domach dziecka,

oraz dla młodych dorosłych usamodzielniających się. Dzięki temu, że BNP Paribas wziąć odział w programie, wspierane dzieci i młodzież będą miały możliwość:

– realizowania swoich pasji,
– poprawienia wyników w nauce,
– zdobywania kwalifikacji i uprawnienia zawodowych.

14. edycja programu stypendialnego „Moja Przyszłość”

BNP Paribas poinformował, że w tegorocznej edycji programu wpłynęło 175 zgłoszeń, spośród których wybrano stypendystów. Całkowita wartość stypendiów wynosi ponad 100 000 złotych.

O otrzymanie stypendium musiały zabiegać zarówno dzieci, jak i opiekunowie. Te dwie jednostki miały przekonać komisję, że stypendium jest ważnym celem, który ma ogromne znaczenie w życiu oraz dla przyszłości dziecka. Zgodnie z regulaminem, jako najważniejsze uznano działania przygotowujące do ukończenia danego etapu edukacji, a następnie przejścia do kolejnego. Priorytetowe były również inicjatywy ukierunkowane na zdobycie zarówno umiejętności, jak i wiedzy, która wykracza ponad szkolny program nauczania. Najwięcej zgłoszeń związanych z przygotowaniem się do egzaminów i poprawą ocen dotyczyło dwóch przedmiotów: języka angielskiego oraz matematyki. Zgłaszający potwierdzali, że te przedmioty przyniosły najwięcej problemów w zdalnym nauczaniu.

Warto także dodać, że przyznane stypendium ma pomóc w rozwoju pasji oraz zainteresowań, takich jak na przykład:

– jazdę konną i skoki,
– kursy rysunku, malarstwa, fotografii, tańca,
– treningi piłki nożnej,
– treningi sztuk walki.

Stypendyści, którzy będą ubiegali się o kwalifikacje zawodowe będą mieli możliwość uczęszczania na profesjonalne kursy fryzjerskie i kosmetyczne, kursy obsługi wózków widłowych, programowania oraz kursy kulinarne.


BNP Paribas

BNP Paribas jest bankiem uniwersalnym, który powstał w wyniku połączenia BNP Paribas Banku Polska z Banku Gospodarki Żywnościowej. Siedziba instytucji zlokalizowana jest w Warszawie. Skonsolidowany zysk netto BGŻ BNP Paribas wyniósł pod koniec 2017 roku 279 710 000 złotych. W drugim kwartale poprzedniego roku instytucja odnotowała zysk netto na poziomie ponad 188 600 000 złotych. W roku bieżącym, za zgodą wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego, bank zmienił swoją nazwę na z BGŻ BNP Paribas na BNP Paribas Bank Polska.

Bank stawia przede wszystkim na zadowolenie Klientów, w związku z czym regularnie wprowadza do swojej oferty rozwiązania, które w każdy możliwy sposób mają poprawić relacje Klientów z bankiem. Podpis elektroniczny, raty w Play, czy wdrożenie płatności Apple Pay to niektóre udogodnienia, z których na chwilę obecną mogą korzystać osoby współpracujące z BNP Paribas.


źródło: https://media.bnpparibas.pl/pr/650314/moja-przyszlosc-to-program-stypendialny-ktory-pomaga-spelniac-dzieciece-marzenia-towarzystwo-nasz-dom-i-bank-bnp-paribas

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Firmy w mBanku chcą przejść Cyfrową rewolucję
Bez kategorii
author
23 lipca 2020

Firmy w mBanku chcą przejść Cyfrową rewolucję

Bank Millennium z nową stroną internetową
Wpisy
author
15 czerwca 2018

Bank Millennium z nową stroną internetową

Credit Agricole w Ciechanowie
Oddziały
author
18 lipca 2019

Credit Agricole w Ciechanowie

Raty Od.nowa – nowość na Allegro
Aktualności
author
14 października 2018

Raty Od.nowa – nowość na Allegro

Kredyt celowy – na czym polega?
Kredyty
author
13 lutego 2022

Kredyt celowy – na czym polega?

Pięciu notariuszy podejrzanych o lichwiarstwo
Aktualności
author
25 maja 2018

Pięciu notariuszy podejrzanych o lichwiarstwo