Estoński Inbank został jednym z trzech laureatów konkursu e-Commerce Polska awards 2017 w kategorii najbardziej cyfrowy bank. Konkurs organizowany jest przez Izbę Gospodarki Elektronicznej.

Autor: Marek Rutkowski
Dodano: 18.11.2017
Udostępnij:

e-Commerce Polska awards to konkurs, w którym nagradzane są podmioty najszybciej i najlepiej dostosowujące się do zmian. Biorą w nim udział cyfrowe przedsiębiorstwa z rynku e-administracji, e-medycyny lub innych e-usług. Od zeszłego roku do konkursu przystępuje również sektor bankowy i ubezpieczeniowy.

Jury konkursowe w kategorii najbardziej cyfrowy bank, nagrodziło wspomniany Inbank, PKO BP oraz ING Bank Śląski. Przy werdykcie brano pod uwagę między innymi:

– zastosowanie innowacyjnych technologii

– czytelną i wygodną stronę internetową

– dostosowanie do urządzeń mobilnych

– aplikację mobilną

Jak wyjaśnia Maciej Pieczkowski, Dyrektor Generalny w Inbank Polska: „Znalezienie się w gronie nominowanych trzech instytucji i uznanie Inbank za jeden z najbardziej cyfrowych banków w Polsce to dla nas ogromne wyróżnienie, a jednocześnie potwierdzenie, iż realizowana przez nasz bank strategia spełnia oczekiwania klientów. (…)  Inbank jest bankiem w pełni cyfrowym. Model biznesowy opieramy na oferowaniu produktów bankowych całkowicie online, czym zmieniamy podejście do finansowania bieżących potrzeb konsumenckich. To odpowiedź na oczekiwania klientów, którzy szukają rozwiązań korzystnych finansowo, ale też w znacznym stopniu kierują się ich dostępnością oraz wygodą zakupu. Rozumiejąc, że Internet jest dla naszych klientów naturalnym środowiskiem w wielu dziedzinach życia, postawiliśmy właśnie na ten kanał dystrybucji”.

Przypomnijmy, że Inbank działa w Polsce od lutego 2017 roku. W tym czasie zdążył zaoferować kredyt online (z bardzo atrakcyjnym RRSO na poziomie 9,51%), kredyt samochodowy oraz atrakcyjne lokaty.

Wszystkie produkty dostępne są w całości przez Internet. Inbank nie posiada w Polsce żadnych stacjonarnych placówek.

Komentarze