Alior Bank i PZU podejmują walkę z koronawirusem

Alior Bank i PZU podejmują walkę z koronawirusem

author
Patryk Byczek
17 kwietnia 2020

Alior Bank we współpracy z PZU ogłosili nabór do akcji RBL_START #COVID-19, mającej na celu zebrać startupy, których rozwiązania mogą wspomóc walkę z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa w Polsce. Inicjatywa ma również wpłynąć na ewentualne podobne sytuacje w przyszłości.

Najlepsze zgłoszenia i zaproponowane przez startupy rozwiązania otrzymają wsparcie od każdej firm, dzięki którym realizacja propozycji będzie możliwa. Nabór trwa do 26 kwietnia 2020 roku.

Alior Bank wskazał, że projekty i rozwiązania, które mają szanse na otrzymanie wsparcia od obydwu firm, dotyczą takich obszarów, jak:

– edukacja społeczna w zakresie koronawirusa,
– prewencja, diagnostyka i leczenie koronawirusa,
– produkty i usługi odpowiadające na potrzeby zdrowotne, finansowe i ubezpieczeniowe Klientów w trakcie epidemii,
– projekty wspierające firmy podczas przenoszenia usług do kanałów zdalnych,
– rozwiązania ułatwiające korzystanie z możliwości internetowych, skierowane szczególnie do osób starszych.

Zależy nam na promowaniu pomysłów, które mają szeroki wymiar społeczny. Służą leczeniu, diagnostyce, prewencji i edukacji. Cenne będą też inicjatywy, które pomagają w doskonaleniu usług i oferty ubezpieczeniowej oraz bankowej, by lepiej odpowiadały na potrzeby klientów w okresie kryzysu wywołanego wirusem. Dotyczy to przykładowo rozwoju zdalnych procesów i ulepszaniu ich tak, by bez większego wysiłku mogli z nich korzystać wszyscy klienci, wśród nich osoby starsze.

– mówił cytowany w komunikacie Alior Banku dyrektor do spraw innowacji PZU, Marcin Kurczab.

Najważniejsze informacje dla Klientów:

Alior Bank przelewy przychodzące

Alior Banku SWIFT kod

Alior Bank infolinia

Udział w akcji RBL_START #COVID-19

Alior Bank i Powszechny Zakład Ubezpieczeń zaznaczają, że poza walorami użytkowymi przedstawionych rozwiązań, jednym z głównych kryteriów będzie również gotowość projektów do wdrożenia w życie codzienne oraz dostępność dla jak największej liczby odbiorców.

Pandemia wpływa na codzienne życie każdego z nas. Prawdopodobnie jej skutki, będziemy odczuwać jeszcze przez długi czas. Dlatego żeby aktywnie stawić czoło nadchodzącym wyzwaniom, również tym związanym z nieuniknionym spowolnieniem gospodarczym, zdecydowaliśmy się na uruchomienie inicjatywy specjalnej RBL_START #COVID-19. Sytuacja wymaga od nas sprawnych działań, dlatego kryteriami wyboru projektów, oprócz ich realnego efektu społecznego, będą łatwość i szybkość wdrożenia na szeroką skalę.

– mówił cytowany w komunikacie Daniel Daszkiewicz, dyrektor Departamentu Innowacji i FinTech w Alior Banku.

Strony akcji informują również o tym, że wybrane rozwiązania otrzymają pełne wsparcie w przygotowaniu do implementacji projektów. Wspierającym inicjatywę partnerem technologicznym jest firma Microsoft. Zgłoszenia swoich rozwiązań można wysyłać do 26 kwietnia 2020 roku poprzez formularz dostępny na stronie www.f6s.com/rblstart/apply.


Alior Bank

Instytucję założono w 2008 roku i swoją ofertę kieruje do Klientów indywidualnych oraz biznesowych. Pod koniec 2017 roku bank odnotował 143 100 000 złotych zysku netto. Pod koniec pierwszego kwartału ubiegłego roku wypracowany zysk wyniósł 171 100 000 złotych. Zysk w trzecim kwartale wyniósł nieco ponad 172 900 000 złotych, co oznacza wynik niższy względem analogicznego okresu rok wcześniej. Według danych, w grudniu 2017 roku, Alior Bank zatrudniał 8110 osób w 905 placówkach. W 2017 roku około 4 000 000 Klientów korzystało z usług i produktów Aliora. Aktualnie pełniącym obowiązki prezesa zarządu jest wiceprezes Krzysztof Bachta.


źródło: https://www.aliorbank.pl/aktualnosci/2020-04-15-startupy-w-walce-z-pandemia.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kolejny partner usługi Visa Direct
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
15 grudnia 2019

Kolejny partner usługi Visa Direct

Kasa Stefczyka Kartuzy
Oddziały
author
Patryk Byczek
05 października 2020

Kasa Stefczyka Kartuzy

Kredyt hipoteczny Kalisz
Kredyty miasta
author
Dominika Sobieraj
10 maja 2017

Kredyt hipoteczny Kalisz

Alior Bank w Debrznie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
20 lipca 2019

Alior Bank w Debrznie

PKO BP z czterema nagrodami w rankingu „Instytucja Roku”
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
25 marca 2021

PKO BP z czterema nagrodami w rankingu „Instytucja Roku”

Kaczmarski Inkasso – opinie
Aktualności
author
Dominika Sobieraj
17 sierpnia 2023

Kaczmarski Inkasso – opinie

Porównaj