zadluzenia.com
zamknij

ING Bank Śląski wprowadza kredyty hipoteczne ze stałym oprocentowaniem

Czy można podjąć kredyt hipoteczny ze stałą stopą procentową? ING Bank Śląski udowadnia, że tak. Nowa propozycja instytucji zakłada 60 miesięcy obowiązywania stałej stopy procentowej w pierwszym okresie podjęcia usługi, która aktywna jest od 21 maja bieżącego roku.


Do tej pory instytucje z sektora bankowego oferowały Klientom stawki zmienne, które z biegiem czasu oznaczały zazwyczaj wzrost kwoty spłacanej raty. Aktualnie po 5 latach stałej stopy oprocentowania, okres ten można przedłużyć o kolejnych 5 lat, według stawek zaoferowanych przez bank.Rezygnacja z możliwości

Po upływie pierwszego okresu stałego oprocentowania, Klient nie musi przedłużać tej opcji. Wówczas oferta ulegnie zmianie na kredyt ze zmienna stopą oprocentowania, na którą składa się marża wpisana w umowę kredytową oraz WIBOR6M. Należy wiedzieć, że taka decyzja uniemożliwia ponowne skorzystanie z wariantu oprocentowania stałego.


 

Ustalenia banków z KNF


Prezes ING Banku Śląskiego poinformował, że pozostałe banki prowadzą rozmowy z Komisją Nadzoru Finansowego na temat wprowadzenia stałej stopy oprocentowania, lecz aby tego dokonać potrzebują jakichś pozytywnych bodźców. Wsród nich wymieniają na przykład:
 

  • zwolnienia z poszczególnych obciążeń w zakresie wymogów kapitałowych,

  • zwolnienia z części lub całości podatku bankowego.


Warto przypomnieć, że Komitet Stabilności FInansowej w 2016 roku negował pomysł wprowadzenia stałej stopy oprocentowania, natomiast w zeszłym roku temat nie był podejmowany.ING Bank Śląski

Pod koniec 2017 roku w ING Banku Śląskim otwartych było 7 134 000 aktywnych kont Klientów. Grupa ING wypracowała pod koniec czwartego kwartału ubiegłego roku zysk netto w wysokości 366 800 000 złotych. Akcje banku widnieją na GPW od 1996 roku.
 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY