zadluzenia.com
zamknij

Jakich mieszkań szukają Polacy?

O swoich czterech kątach marzy wielu Polaków. Jeśli już decydują się na zakup mieszkania, to przyszłe lokum musi posiadać kilka wytycznych. Jakich mieszkań na rynku najczęściej szukamy? Odpowiedź znajdziemy w przygotowanym raporcie serwisu domiporta.pl.

 

 

Najlepiej dwupokojowe, do 50m2

 

Portal domiporta.pl przeanalizował poszukiwania swoich użytkowników. Okazuje się, że Polacy, planując zakup mieszkania, najczęściej interesują się lokalami z dwoma lub trzema pokojami, do 50 oraz 70 m2.

 

Według informacji serwisu, to właśnie tego typu oferty stanowią 68% najczęściej oglądanych przez użytkowników lokali. Jednak preferencje Polaków, są zależne od ich miejsca zamieszkania:

 

  • powierzchni od 30 do 50m2 - najczęściej szukają osoby z województw: wielkopolskiego, opolskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego
  • o powierzchni od 50m2 do 70m2 - zwykle szukają mieszkańcy województw: podlaskiego, lubuskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego

 

Ciekawostką jest fakt, że lokali powyżej 100 m2 szukają osoby z województwa mazowieckiego oraz dolnośląskiego. Warto tu jednak zaznaczyć, że to nadal dość niski odsetek - mniej niż 10% zapytań w serwisie.

 


Źródło: domiporta.pl

 

Kolejną istotną kwestią dla Polaków jest ilość pomieszczeń. Zgodnie z informacjami Głównego Urzędu Statystycznego, średnia liczba pomieszczeń w mieszkaniach Polaków w 2017 roku wynosiła 3,82 razem z kuchnią.

 

Z danych serwisu wynika, że szukamy najczęściej mieszkań dwu- oraz cztero- i więcej pokojowych. 

 

  • 32% wszystkich zapytań o mieszkania dotyczy lokali mających dwa pokoje
  • 30% użytkowników szuka lokali z cztero- i z większą liczbą pokoi

 

W przypadku tego kryterium, ilość pożądanych pomieszczeń również różni się w zależności od miejsca zamieszkania poszukujących.


Źródło: domiporta.pl

 

A kawalerki?

 

Nie należą one do najpopularniejszych wyszukiwań w serwisie. Małe lokale, jak właśnie kawalerki są najczęściej poszukiwane w województwach południowo-wschodnich. W podkarpackim i lubelskim liczba zapytań o kawalerki przekracza 20%.


Źródło - serwis domiporta.pl

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY