Bank Pekao wesprze MŚP w ramach gwarancji COSME

Bank Pekao wesprze MŚP w ramach gwarancji COSME

author
Patryk Byczek
09 lipca 2020

Bank Pekao poinformował w komunikacie prasowym o podpisaniu umowy z Europejskim Funduszem Inwestycyjnym, która dotyczyła bezpłatnych gwarancji dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w programie COSME.

Pekao jest jedynym bankiem komercyjnym w naszym kraju, który podpisał umowę z EFI, pozwalającą na wprowadzenie możliwości zabezpieczenia gwarancją COSME kredytów obrotowych dla firm.

Nowe gwarancje COSME to kolejny program uruchomiony w Banku Pekao, którego celem jest wsparcie polskich przedsiębiorców w dostępie do kredytów. Będziemy pracować nad następnymi rozwiązaniami wspierającymi MŚP. Chcemy oferować klientom najszerszy zakres gwarancji w Polsce.

– mówiła cytowana w komunikacie Magdalena Zmitrowicz, Wiceprezes Banku Pekao S.A., odpowiedzialna za Pion MŚP.

Gwarancje COSME są całkowicie bezpłatne dla przedsiębiorców, a ponadto wiążą się z przyznaniem pomocy publicznej oraz dodatkowymi dokumentami.

Objęcie kredytu gwarancją COSME nie wymaga złożenia od firmy wniosku o gwarancję, czy weksla dla EFI. Co istotne, gwarancje mogą być udzielane na kredyty obrotowe w wysokości nawet do 13 mln zł, a firma nie musi się martwić o pilnowanie limitów pomocy publicznej.

– mówił cytowany w komunikacie Jakub Fulara, Dyrektor Biura Funduszy UE i Programów Publicznych w Banku Pekao S.A.

Do umowy z Europejskim Funduszem Inwestycyjnym dołączy w najbliższym czasie Pekao Leasing. Pozwoli to na to, że gwarancją COSME będzie można objąć również transakcje dotyczące leasingu:

– maszyn,
– paneli fotowoltaicznych, 
– samochodów ciężarowych,
– wyposażenia.

Klienci, którzy zawierają umowę pożyczki lub leasingu z Pekao Leasing z gwarancją COSME będą mieli możliwość skorzystania z atrakcyjnej opłaty wstępnej, lecz nie większej niż 5% wartości netto środka trwałego. Warto dodać, że dla zmniejszenia miesięcznych rat, okres finansowania zostanie znacząco wydłużony:

– do minimum sześćdziesięciu w przypadku pojazdów,
– do minimum siedemdziesięciu dwóch miesięcy w przypadku maszyn i urządzeń.

Dzięki umowie z EFI będziemy mogli zaproponować nie tylko korzystniejsze warunki finansowania, ale również zaoferować nowe rozwiązania produktowe, np. dla przedsiębiorców rozpoczynających działalność. Gwarancja COSME zabezpiecza częściowo ryzyko transakcji, dzięki czemu zaproponujemy klientom Pekao Leasing niskie opłaty wstępne od 0 do 5 proc. oraz dłuższe okresy finansowania, co przełoży się na niższe miesięczne raty. Przedsiębiorcy będą mogli inwestować w swój biznes, angażując minimalne środki, a to szczególnie ważne w otoczeniu spowolnienia gospodarczego wywołanego pandemią.

– mówił cytowany w komunikacie Maciej Kijo, Członek Zarządu Pekao Leasing.


Bank Pekao SA

Bank istnieje od 1929 roku, a jego akcje widnieją na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1998 roku. Grupa w zeszłym roku osiągnęła skonsolidowany zysk netto na poziomie wyższym niż miliard złotych. W 2017 roku w banku aktywnie swoje konto prowadziło 3 878 893 Klientów. W roku 2017 spółka odnotowała 1 054 100 000 złotych skonsolidowanego zysku netto, a po pierwszym kwartale roku obecnego osiągi z tego tytułu uplasowały się na poziomie nieco wyższym niż 392 300 000 złotych. Trzeci kwartał to zysk na poziomie 606 000 000 złotych. Oznacza to wzrost o około 70 500 000 złotych, względem roku poprzedniego. Ponad 5 000 000 Klientów korzysta z usług i produktów Grupy Pekao.


źródło: https://media.pekao.com.pl/pr/535820/bank-pekao-wesprze-mikro-malych-i-srednich-przedsiebiorcow-w-ramach-nowych-gwarancji-cosme

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Promocja: „Premia na zimę” w BNP Paribas
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
06 grudnia 2019

Promocja: „Premia na zimę” w BNP Paribas

Promocja: „Przyjazny bonus” w BNP Paribas
Promocje bankowe
author
Patryk Byczek
23 marca 2022

Promocja: „Przyjazny bonus” w BNP Paribas

Santander Consumer Bank Wschowa
Oddziały
author
Dorota Cholewicka
27 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Wschowa

Diesle coraz mniej popularne
Wpisy
author
Dominika Sobieraj
07 października 2017

Diesle coraz mniej popularne

Bank DNB – kody SWIFT/BIC oraz IBAN
Banki
author
Dominika Sobieraj
06 grudnia 2022

Bank DNB – kody SWIFT/BIC oraz IBAN

Ile komornik może zająć z rachunku bankowego w 2022?
Dla zadłużonych
author
Aleksandra Gościnna
26 maja 2022

Ile komornik może zająć z rachunku bankowego w 2022?

Porównaj