zadluzenia.com
zamknij

Jakich warunków do pracy oczekują Polacy?

Wolimy pracować w grupie czy pojedynczo? Korzystamy z miejsc relaksu w pracy czy jednak wolimy odpocząć w domu? Na pytania odpowiadają autorzy raportu “How we want to work?”. 

 

Firma doradcza CBRE sprawdziła, czego od pracy oczekują Polacy. Okazuje się, że jednymi z najważniejszych elementów są stały dostęp do światła dziennego, możliwość kontroli otoczenia, czyli np. zmiany temperatury oraz dostęp do transportu publicznego.

 

Wnioski z raportu „How we want to work?”

 

Igor Czmyr, szef działu strategii środowiska pracy w CBRE, informuje, że dziś pracodawcy mają coraz większą świadomość, jak ważna jest jakość firmowych pomieszczeń i jak wpływa na wizerunek firmy i efekty pracy zespołu. 

 

Polscy pracownicy, w 95% na pierwszym miejscu stawiają dostęp do światła dziennego. Zaraz za nim znajduje się własnoręczne ustawienie klimatyzacji - 93% wskazań zatrudnionych, a także bliskość transportu publicznego - 88% oraz wyposażenie biura w kuchnię - 83%.

 

Do innych priorytetów, których oczekują Polacy, należą:

 

  • pokoje spotkań (90%)
  • budki telefoniczne (85%) 
  • miejsca relaksu (68%)

 

Z raportu wynika, że wolimy pracować raczej samodzielnie. Około 33% badanych stwierdziło, że lubi pracować na powierzchniach coworkingowych. 28% ankietowanych nie ma na ten temat zdania, a zdecydowanie na “nie” jest 39% respondentów.

 

Pracownik potrzebuje do szczęścia...

 

Na naszą pracę ma wpływ otoczenie, w którym wypełniamy swoje obowiązki. Według ekspertów CBRE, do czynników sprzyjających pozytywnemu nastrojowi pracownika należą:

 

  • naturalna przestrzeń
  • odpowiednie oświetlenie 

 

W badaniu, 3 na 4 osoby pracujące w biurze przyznały, że dzięki tym czynnikom czują się bardziej szczęśliwe. 

 

Do kolejnych aspektów szczęścia pracownika autorzy badania zaliczają również:

 

  • zbilansowaną dietę
  • równowagę psychiczną - chwile relaksu między pracą
  • aktywność fizyczną
     
Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY