PRNews.pl wraz z Bankier.pl zapytał swoich czytelników o to, jakie cechy kont osobistych są dla nich najważniejsze. Okazuje się, że najbardziej istotna dla klientów jest niska cena, dostęp do darmowych bankomatów oraz aplikacji mobilnej. 

Autor: Aneta Filipkowska
Dodano: 27.10.2017
Udostępnij:

W sondażu przeanalizowano ponad trzy tysiące głosów (dokładnie 3252), spośród których wyłoniono najczęstsze odpowiedzi. Zaraz za niską ceną, darmowymi bankomatami czy aplikacją mobilną uplasowała się niska awaryjność systemów elektronicznych.

Dobre konto – co to znaczy ?

PRNews.pl razem z portalem Bankier.pl poprosił swoich odwiedzających o podanie cech kont osobistych, które uważają za najistotniejsze oraz o zadeklarowanie tego, czego oczekują od dobrego konta. Zgodnie z ustaleniami każdy mógł wskazać od 1 do maksymalnie 5 cech (do wyboru było 20 opcji)

Oto wyniki sondażu:

Źrodło danych: PRNews.pl, Bankier.pl

Atrakcyjna cena i aplikacja mobilna wygrywa z biometryką

Zdecydowanym liderem wśród wskazań czytelników okazała się niska cena, a nieco dalej bezpłatne bankomaty oraz dostęp do aplikacji. Na końcu znalazł się (nie umieszczony w tabeli) manager finansów, który służy do analizowania przepływu środków w bankowości internetowej z wynikiem 0,89%. Odsetek jeszcze innych wskazań czytelników wyniósł 0,71%.

Co ciekawe, mało popularną odpowiedzią wśród badanych były zabezpieczenia biometryczne. Dziś banki stawiają na nowości technologiczne i proponują coraz więcej zabezpieczeń tego typu. Jak widać, dla ankietowanych ma to jednak marginalne znaczenie. Niski procent uzyskała także odpowiedź: “dostęp do placówek bankowych”. Taki wynik podkreśla aktualny trend, w którym to klienci coraz rzadziej korzystają z tradycyjnych oddziałów, a znacznie częściej preferują bankowość mobilną i obsługę swojego konta online.

Komentarze