Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podsumowuje rok 2017. Ze statystyk wynika, że 22 000 000 Polaków codziennie słucha różnych stacji radiowych. 

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 20.02.2018
Udostępnij:

Najczęstszymi miejscami, w których Polacy słuchają radia są dom, samochód oraz praca. Najpopularniejszymi stacjami w Polsce są RMF FM, Radio Zet oraz Program 1 Polskiego Radia. Jednak dwie ostatnie systematycznie od lat tracą popularność.

Najpopularniejsze stacje radiowe

Polacy nachętniej słuchają trzech stacji. Pierwsza z nich, której słucha 25,3% Polaków, to RMF FM. Drugie miejsce należy do Radia Zet – tę stację wybiera 13,2% słuchaczy. Stacją zamykającą podium, której wynik słuchalności plasuje się na poziomie 8% jest Jedynka.

Spadek popularnośći topowych stacji

Od wielu lat Radio Zet i Jedynka odnotowuje spadek popularności. Radiowa "Trójka" w ubiegłym roku spotkała się z najniższą od prawie dekady słuchalnością. Warto wspomnieć, że pod koniec 2017 roku z tej stacji odeszli Artur OrzechArtur Andrus – prowadzący program "Szkło Kontaktowe", Robert Kantereit autor programu porannego oraz Wojciech Zimiński – prowadzący takich programów jak "Na lato", "Trzecie ucho", a także "Urywki z rozrywki". Odeszli oni z Programu 3 Polskiego Radia w związku z problemami z zarządem stacji radiowej.
 

Wiek słuchaczy
 

Jak wynika ze statystyki, różne kategorie wiekowe słuchają konkretnej stacji radiowej. Dla przykładu, stacji RMF FM słuchają osoby, które mają od 25 do 39 lat. "Zetki” słuchają osoby z przedziału 40-59 lat, a seniorzy (60-75 lat) wybierają Jedynkę. Stacji VOX FM słuchają osoby wiekowo zbliżone od słuchaczy stacji radia RMF FM.
 

Komentarze (4)

Każdy ma tam swoje ulubione radio, a ja niezmiennie słucham radio paradę.
Nikt nie potrafi przekazać mi tyle energii ile oni! 🙂

Nie ograniczam się do jednego radia, ale ostatnio najlepiej słucha mi się parady. To dość oryginalne radio. Mało kto puszcza teraz taką muzykę. Audycje też się miło słucha 😀

o widzę, że nie tylko ja jestem fanem tego radia 🙂 najlepsze do jazdy po mieście

Polecam Radio Parada, świetni prowadzący 😀