zadluzenia.com
zamknij

Jedzenie na mieście kosztuje nas 100 zł miesięcznie

Polacy coraz częściej jedzą na mieście. Jak wynika z badania, które zostało przeprowadzone na zlecenie Bobby Burger, jedzenie poza domem to jeden z pretekstów do spotkań ze znajomymi. Chociaż Polaków nie stać na zbyt częste kupowanie posiłków w restauracjach, to i tak jedzenie na mieście staje się coraz bardziej popularne.


Pobyt w knajpach, czy restauracjach trwa przynajmniej godzinę. W ubiegłym roku, Polacy wydawali 100 złotych miesięcznie, jedząc poza domem. Wartość jednorazowego pobytu w restauracji to 43 złote.Polacy planują wyjścia

Respondenci biorący udział w badaniu stwierdzili, że ponad połowa wyjść to akcje planowane. Przed samym wydarzeniem wybrane było już miejsce spotkaniaGłównymi czynnikami wpływającymi na miejsce, które wybierają Polacy, są:
 

  • dogodna lokalizacja - 55%,

  • smaczne jedzenie - 61%.
Wyjścia z przyjaciółmi

42% badanych je na mieście w towarzystwie swojego partnera, a 22% badanych w towarzystwie przyjaciół. Posiłki poza domem mają miejsce głównie dlatego, że są ogniskiem spotkań z przyjaciółmi, znajomymi, czy rodziną. Bardzo często wskazywane jest także, po prostu, zaspokojenie głodu.Gdzie jedzą Polacy
 

Z badania wynika, że Polacy 31 razy w ciągu roku odwiedzają z gotowymi kanapkami, 35 razy odwiedzają fast foody. Jedzący na mieście najczęściej uczęszczają do:
 

  • burgerowni

  • restauracji z daniami obiadowymi

  • Pizzeri,

  • lodziarni.


Warto wiedzieć, że to kobiety częściej decydują się na jedzenie „na mieście” - 54%. Oznacza to, że wśród Panów wskaźnik zatrzymał się na 46%. 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY