Oficjalnie wiadomo już, że JP Morgan Chase założy swoją siedzibę także w Polsce. Wiąże się to z dodatkowymi miejscami pracy. Kogo zatrudni JPM?

Autor: Aneta Filipkowska
Dodano: 25.10.2017
Udostępnij:

Dyrektor zarządzający JP Morgan Steve Cohen poinformował, że placówka ma zostać otwarta w połowie 2018 roku. W sierpniu bank zarejestrował swoją spółkę w naszym kraju. Od 1995 roku firma jest już jednak obecna nad Wisłą – utworzono wtedy przedstawicielstwo Morgan Chase w Warszawie. Co więcej, w Bydgoszczy funkcjonuje też oddział JP Morgan Chase Vastera.

Więcej o JP Morgan Chase piszemy w artykulehttps://www.zadluzenia.com/artykul/czym-zajmuje-sie-jp-morgan-chase/

Pojawienie się takiego giganta jak JP Morgan oznacza także kilka tysięcy dobrze płatnych miejsc pracy. Mateusz Morawiecki potwierdził plany inwestycyjne banku.

Mogę potwierdzić, że tak jest. My te rozmowy żmudne i trudne, prowadzimy od wielu miesięcy, ale tak, ta klamka już zapadła i rzeczywiście największy bank świata, którego kapitalizacja wynosi 330 miliardów dolarów, największy pod względem wartości bank świata, jeden z najbardziej dynamicznych, rzeczywiście utworzy swoją siedzibę w Polsce – powiedział wicepremier.

Kogo zatrudni JP Morgan ?

W trakcie najbliższych kilku lat bank może zatrudnić nawet kilka tysięcy osób. Z racji, że JPM nie jest bankiem detalicznym, a specjalizującym się w działalności inwestycyjnej, to poszukiwane będą osoby, które orientują się w zarządzaniu danymi, mają pojęcie o ryzyku kredytowym czy łańcuchu dostaw. Wicepremier tłumaczył, że cieszy go taki obrót sprawy, bo “to są lepiej płatne miejsca pracy i rzeczywiście jest to ogromny sukces, bo to trochę taki Mercedes w sektorze usług”.

Komentarze