Już ponad 100 tys. e-składek w ZUS

Już ponad 100 tys. e-składek w ZUS

author
Patryk Byczek
09 stycznia 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Kategoria
Od początku roku ZUS rozliczył już ponad sto trzy tysiące składek, które przedsiębiorcy wpłacali na swój indywidualny rachunek - informuje Polska Agencja Prasowa. W poprzednich latach przedsiębiorcy musieli operować trzeba lub czterema rachunkami, lecz od 1 stycznia bieżącego roku weszły pewne zmiany.

Jeden numer rachunku to dla każdego przedsiębiorcy znaczne ułatwienie. Dodatkowo, wykonywane przelewy nie muszą być opisywane numerem NIP płatnika, a także nie jest wymagane wskazanie miesiąca, za który wpłynąć ma płątność.

Składki do ZUS

Po otrzymaniu skladki od konkretnego płatnika, ZUS sam rozdysponuje całą kwotę. W trakcie wykonywania przelewu w tytule wystarczy wpisać "+składki+", a pracownicy sami zajmą się kolejnymi krokami. 

Warto wiedzieć, że wszystkie informacje dotyczące zmian bardzo szybko można znaleźć na stronie internetowej ZUSu.

"Wszystko jest na stronie internetowej. Nie ma potrzeby do nas dzwonić, czasami w błahych sprawach. Do piątku zadzwoniło do nas ponad 5,5 tys. osób. Niepotrzebne telefony powodują, że wydłuża się czas oczekiwania." – powiedział rzecznik ZUS Wojciech Andrusiewicz. 

Dodatkowo, w związku ze zmianą sposobu płatności składek, od drugiej połowy stycznia, Klienci będą mogli korzystać w Zakładzie z doradców płatników składek.
 

Zobacz jak prawidłowo zrobić przelew do ZUS od 1 stycznia 2018:

https://www.zadluzenia.com/jak-zrobic-przelew-do-zus-od-1-stycznia-2018/

author
Patryk Byczek
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Gdzie mieszkają zadłużone Polki ?

Z danych Krajowego Rejestru Długów wynika, że kobiety stanowią co trzecią osobę, która trafia na listę nierzetelnych płatników. Suma zadłużenia prawie 810 tysięcy Polek wynosi 8,4 mld zł. Wysokość zadłużenia kobiet zależy od regionu Polski. 

author
Aneta Jankowska
07 marca 2017
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Szybkie pożyczki Sopot

Tania pożyczka dostępna jest także w Sopocie. Przygotowaliśmy ranking najlepszych ofert pożyczkowych dostępnych w pełni online. Najwyższa oferta to aż 200 000 zł, a na spłatę można otrzymać nawet 10 lat.

author
Aleksandra Gościnna
23 stycznia 2021
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Wielka Zimowa Bonanza w Polskim Busie

Polski Bus oferuje 100 tysięcy biletów już od 2 zł. Wszystko z powodu Wielkiej Zimowej Bonanzy, dzięki której klienci przewoźnika mogą otrzymać bardzo atrakcyjne zniżki.

author
Aneta Jankowska
27 października 2017
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Deutsche Bank w Legionowie

Deutsche Bank Polska S.A. to członek ogólnoświatowej Grupy Deutsche Bank. Bank oferuje Klientom Bankowości Indywidualnej dostęp do swoich usług poprzez niemal 150 placówek w całej Polsce. Jeden z oddziałów mieści się w Legionowie. 

author
Dominika Byczek
09 grudnia 2017
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Co czwarty sklep RTV/AGD ma problem z oddawaniem starych urządzeń

W swoim najnowszym komunikacie Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował o przebiegu i wynikach kontroli Inspekcji Handlowej u 112 przedsiębiorców. Każdy z nich zajmuje się sprzedażą sprzętu elektrycznego i elektronicznego, a co za tym idzie, ma także obowiązek przyjmować zużyty sprzęt RTV/AGD.

author
Alicja Hirsekorn
28 października 2019
Prawniczka, absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się w prawie konsumenckim i pracy, a także w aspektach prawniczych działalności gospodarczej. Autorka artykułów o zmianach w prawie finansowym.

Weksel – co to jest?

Weksel jest dla wielu z nas nie do końca zrozumiałym zobowiązaniem. Część użytkowników rynku myli go z czekiem, część natomiast uważa za przeżytek i za od dawna nieobowiązującą formę płatności. Sprawdziliśmy więc, czym tak naprawdę jest weksel, jakie są jego rodzaje i jakie pełni on funkcje. 

author
Halszka Gronek
12 czerwca 2023
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.
Porównaj