Od początku roku ZUS rozliczył już ponad sto trzy tysiące składek, które przedsiębiorcy wpłacali na swój indywidualny rachunek - informuje Polska Agencja Prasowa. W poprzednich latach przedsiębiorcy musieli operować trzeba lub czterema rachunkami, lecz od 1 stycznia bieżącego roku weszły pewne zmiany.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 09.01.2018
Udostępnij:

Jeden numer rachunku to dla każdego przedsiębiorcy znaczne ułatwienie. Dodatkowo, wykonywane przelewy nie muszą być opisywane numerem NIP płatnika, a także nie jest wymagane wskazanie miesiąca, za który wpłynąć ma płątność.

Składki do ZUS

Po otrzymaniu skladki od konkretnego płatnika, ZUS sam rozdysponuje całą kwotę. W trakcie wykonywania przelewu w tytule wystarczy wpisać "+składki+", a pracownicy sami zajmą się kolejnymi krokami. 

Warto wiedzieć, że wszystkie informacje dotyczące zmian bardzo szybko można znaleźć na stronie internetowej ZUSu.

"Wszystko jest na stronie internetowej. Nie ma potrzeby do nas dzwonić, czasami w błahych sprawach. Do piątku zadzwoniło do nas ponad 5,5 tys. osób. Niepotrzebne telefony powodują, że wydłuża się czas oczekiwania." – powiedział rzecznik ZUS Wojciech Andrusiewicz. 

Dodatkowo, w związku ze zmianą sposobu płatności składek, od drugiej połowy stycznia, Klienci będą mogli korzystać w Zakładzie z doradców płatników składek.
 

Zobacz jak prawidłowo zrobić przelew do ZUS od 1 stycznia 2018:

https://www.zadluzenia.com/jak-zrobic-przelew-do-zus-od-1-stycznia-2018/

Komentarze