Facebook blokuje reklamy kryptowalut. Serwis poinformował o wprowadzeniu nowej polityki dotyczącej reklam produktów i usług finansowych, które mogą wprowadzać w błąd lub fałszować treści w przekazie promocyjnym. 

Autor: Aneta Filipkowska
Dodano: 01.02.2018
Udostępnij:

Stop dla reklamy kryptowalut

Jak donosi serwis CNN Money, Zuckerberg do grona niejasnych produktów i usług finansowych zalicza kryptowaluty, opcje binarne i ICO. Facebook, wprowadził 29. punkt w polityce serwisu pod tytułem: „Zabronione produkty i usługi finansowe”. Serwis zapewnia, że to wszystko z powodu dbania o bezpieczeństwo finansowe swoich użytkowników.

W oficjalnym komunikacie na blogu Facebook Business możemy przeczytać: 

Chcemy, żeby ludzie nadal odkrywali i dowiadywali się o nowych produktach i usługach dzięki reklamom na Facebooku, ale bez strachu o scam czy oszustwo. Jest wiele firm, które promują opcje binarne, Initial Coin Offering czy kryptowaluty, które wcale nie działają w dobrej wierze.

Widzisz podejrzaną reklamę – zgłoś ją

Serwis zaznacza, że tym samym prosi użytkowników o zgłaszanie wszystkich tego typu reklam, których moderatorom nie uda się dostrzec na czas. Facebook ostrzega przede wszystkim przed hasłami informującymi o nowych kryptowalutach „bez ryzyka” czy zachęcającymi do ulokowania swoich oszczędności emerytalnych właśnie w bitcoinie.

Komentarze