W listopadzie, według raportu Instytutu Monitorowania Mediów, najwięcej na reklamy wydał BGŻ BNP Paribas. Instytut przeanalizował wybrane branże: farmaceutyczną, finansową, handlową, motoryzacyjną oraz telekomunikacyjną.

Autor: Aneta Filipkowska
Dodano: 13.12.2017
Udostępnij:

Pora roku i pogoda wpływa na to, jakimi reklamami zasypują nas media. Zgodnie z analizami – w sezonie grypowym i przedświątecznym to branże farmaceutyczna i handlowa najwięcej zainwestowały w reklamę.

W ubiegłym miesiącu branża farmaceutyczna wydała na reklamę 38% wszystkich nakładów na ten rodzaj promocji w branżach zbadanych przez IMM. Zaraz za nią znalazł się sektro handlowy, na trzecim zaś uplasowała się branża finansowa. 

Źródło: Instytut Monitorowania Mediów

Raport pokazał, że każda z wymienionych branż najwięcej zainwestowała w reklamę telewizyjną. W przypadku finansów i telekomunikacji, było to więcej niż 80% budżetu finansowego. Porównując wyniki do tych z października, zdecydowanie zmalały wydatki przeznaczone na reklamę prasową.

Najwięcej w listopadzie zainwestował w reklamę BGŻ BNP Paribas – bank na promocję wydał 10,5 mln zł. Za nim uplasował się Alior Bank, a także ING. Zgodnie z wyliczeniami IMM, branża finansowa przede wszystkim inwestowała w reklamy pożyczek gotówkowych, kont osobistych oraz kredytów gotówkowych. 

Źródło: Instytut Monitorowania Mediów

Komentarze