Provident z nagrodą za promowanie czytelnictwa

Provident z nagrodą za promowanie czytelnictwa

author
Halszka Gronek
01 grudnia 2019
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.
Kategoria

W ciągu dwóch ostatnich lat firma pożyczkowa Provident Polska zebrała ponad 28 tysięcy książek i pomogła otworzyć aż 38 „Zaczytanych Bibliotek” w szpitalach i w domach dziecka. Osiągnięcia te pozwoliły instytucji zyskać wyróżnienie w tegorocznej Gali Zaczytani.org. Więcej o szczegółach uroczystości przeczytać można w naszym dzisiejszym artykule. 

W czwartek, 28 listopada, odbyła się uroczysta Gala Zaczytani.org. Wydarzenie zorganizowano w stołecznym Forcie Sokolińskiego w celu podsumowania kolejnego roku działalności Fundacji Zaczytani.org. W ramach uroczystości wręczono podziękowania na ręce osób oraz instytucji szczególnie zaangażowanych w promowanie czytelnictwa i niesienie pomocy małym pacjentom. Jedna z nagród powędrowała do Provident Polska. 

Firma pożyczkowa otrzymała wyróżnienie w kategorii Biznes za pełną zaangażowania współpracę z Fundacją Zaczytani.org. począwszy od roku 2017. We wspieranie inicjatyw aktywnie włączali się nie tylko pracownicy instytucji, lecz także doradcy klienta i przedstawiciele zarządu. Co imponujące, w ciągu dwóch lat współpracy Provident zebrał ponad 28 tys. książek i pomógł otworzyć aż 38 „Zaczytanych Bibliotek” w szpitalach i w domach dziecka. To ogromne osiągnięcie, które zasłużyło na odznaczenie. 

Czy zajmują się Zaczytani?

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie prasowym Providenta, Fundacja Zaczytani.org od lat promuje edukację społeczną oraz czytelnictwo, łącząc przy tym środowiska artystyczne ze światkiem naukowym oraz biznesowym. Instytucja aktywnie wspiera pacjentów poprzez otwieranie bibliotek w szpitalach w całej Polsce oraz organizację bajkoterapii na oddziałach dziecięcych. Do działań tych od prawie dwóch lat przyłącza się Provident, chcąc wspomóc najmłodszych potrzebujących.

"

Współpraca z Fundacją Zaczytani.org ma na celu wsparcie dzieci przebywających w szpitalach oraz promocję czytelnictwa. Jesteśmy niezmiernie dumni, że wśród nas jest tak wielu zaangażowanych wolotariuszy. Tym bardziej, że nasi pracownicy od lat aktywnie działają także w ramach programu wolontariackiego „Tak!Pomagam”. W ramach tegorocznej edycji przepracują ponad 3 tys. godzin, realizując projekty społeczne

– mówi Marcin Żuchowski, członek zarządu w Provident Polska, który odebrał nagrodę w imieniu firmy. 

Tak! Pomagam

Tegoroczna odsłona programu „Tak! Pomagam”, o którym wspomina Żuchowski, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród kadry Provident Polska S.A. Wolontariusze zgłosili aż 49 projektów, z których znakomitą większość, bo aż 35 inicjatyw, uznano za warte wykonania i możliwe do realizacji.Wśród nich znajdziemy między innymi projekty wspierające domy dziecka, przedszkola i szkoły, lokalne kluby seniora, a także schroniska dla zwierząt, organizacje wspierające ochronę środowiska czy dziecięcą drużyne piłki nożnej Akademia Piłkarska Gool.

Zaczytana Akademia jednym z sukcesów Providenta

Podczas czwartkowej Gali Zaczytani.org firma Provident Polska została wyróżniona za wsparcie Zaczytanej Akademii. W tegoż projektu koordynatorzy wspierają pracę wolontariuszy oraz współpracę z beneficjentami bajkoterapii w aż trzynastu polskich miastach. Warto w tym miejscu wyjaśnić, iż bajkoterapię stosuje się przede wszystkim psychoterapii, terapii pedagogicznej i arteterapii. Metoda ta pomaga w przezwyciężeniu lęków związanych z różnymi sytuacjami życiowymi, które częstokroć uniemożliwają małym pacjentom zdrowe funkcjonowanie w świecie.

"

Zaczytana Akademia to bardzo ważna inicjatywa, pozwalająca pomagać dzieciom w skuteczny sposób. Dzięki niej program bajkoterapii jest realizowany w całej Polsce. Bardzo cieszmy się, że mogliśmy współtworzyć to przedsięwzięcie oraz wspierać jego funkcjonowanie. Dwa razy w roku w naszym biurze głównym odbywają się zjazdy Zaczytanych Koordynatorów, wśród których są także nasi pracownicy

– podkreśla Agnieszka Krajnik, koordynatorka ds. społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstwa w Provident Polska oraz koordynator w Fundacji Zaczytani. 


Źródła:
https://media-provident.pl/pr/474266/provident-z-nagroda-fundacji-zaczytani-org

author
Halszka Gronek
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

KNF wydał zgodę na podział Deutsche Banku

Deutsche Bank Polska dostał zgodę na podział. Komisja Nadzoru Finansowego podjęła decyzję w sprawie wydzielenia części Deutsche Banku i przepisanie jej do BZ WBK. Deutsche Bank AG otrzyma w zamian akcje emitowane przez BZ WBK.

author
Patryk Byczek
18 lipca 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Santander Consumer Bank Puławy

Santander Consumer Bank to jeden z większych banków detalicznych w Polsce. Zajmuje się udzielaniem kredytów gotówkowych, ratalnych oraz samochodowych. Sprawdź oddziały Santander Consumer Banku w Puławach – adres, telefon, godziny otwarcia oraz mapę dojazdu.

author
Dorota Grycko
19 czerwca 2021
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.

Ranking kredytów samochodowych – marzec 2020

Krdyt samochodowy pozwala na zakup nowego pojazdu. Może nim być zarówno samochód używany, jak i nowe auto, ale i skuter lub jacht. Przedstawiamy najlepsze ofety kredytów gotówkowych w tym miesiącu.

author
Aneta Jankowska
01 marca 2020
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

10 najbogatszych Polek – ranking

10 najbogatszych Polek zgromadziło majątek równy 25,5 mld zł. Panie specjalizują się w różnych dziedzinach, od farmacji po media, a większość z nich tworzyła swoje biznesy. Kogo znajdziemy wśród najbogatszych Polek?

author
Aneta Jankowska
27 września 2017
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

H&M wprowadza płatności odroczone PayPo

Płatności odroczone PayPo są coraz popularniejszą formą płatności za e-zakupy. Ostatnio H&M, jedna ze znanych skandynawskich sieci odzieżowych, wdrożyła tę metodę również w swoim sklepie internetowym.

author
Aleksandra Gościnna
05 kwietnia 2021
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Kuki.pl – kolejna pożyczka

Kuki.pl to jeden z najpopularniejszych serwisów internetowych oferujących pożyczki przez Internet. Pierwsza pożyczka do 5000 zł jest całkiem za darmo, a wszelkie formalności możemy załatwić nie wychodząc z domy. Dzięki tym atrakcyjnym warunkom Kuki cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Zobacz, kto może otrzymać pożyczkę w Kuki, w jaki sposób złożyć wniosek, a także jakie będą wiązały się z tym koszty.  

author
Aleksandra Gościnna
06 listopada 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.
Porównaj