Provident z nagrodą za promowanie czytelnictwa

Provident z nagrodą za promowanie czytelnictwa

author
Halszka Gronek
01 grudnia 2019

W ciągu dwóch ostatnich lat firma pożyczkowa Provident Polska zebrała ponad 28 tysięcy książek i pomogła otworzyć aż 38 „Zaczytanych Bibliotek” w szpitalach i w domach dziecka. Osiągnięcia te pozwoliły instytucji zyskać wyróżnienie w tegorocznej Gali Zaczytani.org. Więcej o szczegółach uroczystości przeczytać można w naszym dzisiejszym artykule. 

W czwartek, 28 listopada, odbyła się uroczysta Gala Zaczytani.org. Wydarzenie zorganizowano w stołecznym Forcie Sokolińskiego w celu podsumowania kolejnego roku działalności Fundacji Zaczytani.org. W ramach uroczystości wręczono podziękowania na ręce osób oraz instytucji szczególnie zaangażowanych w promowanie czytelnictwa i niesienie pomocy małym pacjentom. Jedna z nagród powędrowała do Provident Polska. 

Firma pożyczkowa otrzymała wyróżnienie w kategorii Biznes za pełną zaangażowania współpracę z Fundacją Zaczytani.org. począwszy od roku 2017. We wspieranie inicjatyw aktywnie włączali się nie tylko pracownicy instytucji, lecz także doradcy klienta i przedstawiciele zarządu. Co imponujące, w ciągu dwóch lat współpracy Provident zebrał ponad 28 tys. książek i pomógł otworzyć aż 38 „Zaczytanych Bibliotek” w szpitalach i w domach dziecka. To ogromne osiągnięcie, które zasłużyło na odznaczenie. 

Czy zajmują się Zaczytani?

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie prasowym Providenta, Fundacja Zaczytani.org od lat promuje edukację społeczną oraz czytelnictwo, łącząc przy tym środowiska artystyczne ze światkiem naukowym oraz biznesowym. Instytucja aktywnie wspiera pacjentów poprzez otwieranie bibliotek w szpitalach w całej Polsce oraz organizację bajkoterapii na oddziałach dziecięcych. Do działań tych od prawie dwóch lat przyłącza się Provident, chcąc wspomóc najmłodszych potrzebujących.

"

Współpraca z Fundacją Zaczytani.org ma na celu wsparcie dzieci przebywających w szpitalach oraz promocję czytelnictwa. Jesteśmy niezmiernie dumni, że wśród nas jest tak wielu zaangażowanych wolotariuszy. Tym bardziej, że nasi pracownicy od lat aktywnie działają także w ramach programu wolontariackiego „Tak!Pomagam”. W ramach tegorocznej edycji przepracują ponad 3 tys. godzin, realizując projekty społeczne

– mówi Marcin Żuchowski, członek zarządu w Provident Polska, który odebrał nagrodę w imieniu firmy. 

Tak! Pomagam

Tegoroczna odsłona programu „Tak! Pomagam”, o którym wspomina Żuchowski, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród kadry Provident Polska S.A. Wolontariusze zgłosili aż 49 projektów, z których znakomitą większość, bo aż 35 inicjatyw, uznano za warte wykonania i możliwe do realizacji.Wśród nich znajdziemy między innymi projekty wspierające domy dziecka, przedszkola i szkoły, lokalne kluby seniora, a także schroniska dla zwierząt, organizacje wspierające ochronę środowiska czy dziecięcą drużyne piłki nożnej Akademia Piłkarska Gool.

Zaczytana Akademia jednym z sukcesów Providenta

Podczas czwartkowej Gali Zaczytani.org firma Provident Polska została wyróżniona za wsparcie Zaczytanej Akademii. W tegoż projektu koordynatorzy wspierają pracę wolontariuszy oraz współpracę z beneficjentami bajkoterapii w aż trzynastu polskich miastach. Warto w tym miejscu wyjaśnić, iż bajkoterapię stosuje się przede wszystkim psychoterapii, terapii pedagogicznej i arteterapii. Metoda ta pomaga w przezwyciężeniu lęków związanych z różnymi sytuacjami życiowymi, które częstokroć uniemożliwają małym pacjentom zdrowe funkcjonowanie w świecie.

"

Zaczytana Akademia to bardzo ważna inicjatywa, pozwalająca pomagać dzieciom w skuteczny sposób. Dzięki niej program bajkoterapii jest realizowany w całej Polsce. Bardzo cieszmy się, że mogliśmy współtworzyć to przedsięwzięcie oraz wspierać jego funkcjonowanie. Dwa razy w roku w naszym biurze głównym odbywają się zjazdy Zaczytanych Koordynatorów, wśród których są także nasi pracownicy

– podkreśla Agnieszka Krajnik, koordynatorka ds. społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstwa w Provident Polska oraz koordynator w Fundacji Zaczytani. 


Źródła:
https://media-provident.pl/pr/474266/provident-z-nagroda-fundacji-zaczytani-org

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Pożyczki bez przelewu weryfikacyjnego
Pożyczki
author
Aleksandra Gościnna
30 października 2022

Pożyczki bez przelewu weryfikacyjnego

Jak otrzymać wyciąg z konta w mBanku?
Banki
author
Dominika Sobieraj
12 lutego 2022

Jak otrzymać wyciąg z konta w mBanku?

Alior Bank w Radlinie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
20 czerwca 2019

Alior Bank w Radlinie

Kredyt online w Inbanku
Kredyty
autor wpisu
Tadeusz_Miziak
22 marca 2017

Kredyt online w Inbanku

2/3 Polaków do świątecznych wydatków podchodzi z głową
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
23 grudnia 2019

2/3 Polaków do świątecznych wydatków podchodzi z głową

Wonga Polska sygnatariuszem Karty Różnorodności
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
20 grudnia 2018

Wonga Polska sygnatariuszem Karty Różnorodności

Porównaj