Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka, reprezentujący ruch Kukiz’15 poinformował, że w trakcie składania jest projekt ustawy zakładający likwidację instytucji, jaką jest Straż Miejska.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 20.08.2018
Udostępnij:

Wicemarszałek uważa, że SM jest zbyt kosztowna, jej działania nie przynoszą zamierzonych efektów, a kompetencje są niemal tożsame z zadaniami wykonywanymi przez Policję. Postanowienie jest jednym z wielu postulatów, z którymi Kukiz'15 podejdzie do wyborów samorządowych.

Tyszka dodał, że pieniądze, które wkładane są w Straż Miejską, Kukiz'15 chce zainwestować w Policję. Od kiedy SM straciła kontrole nad fotoradarami, instytucja jest bardzo kosztowna. Ponadto, „… straż miejska odbierana jest jako instytucja zajmująca się w zbyt dużym stopniu gnębieniem obywateli, czy to poprzez mandaty, czy to poprzez ściganie drobnych handlarzy” – twierdzą opiniujący o Straży Miejskiej.

Kukiz’15 przeciwny Straży Miejskiej

Ruch twierdzi, że Straż Miejsca, ze względu na instytucję Policji, jest w dzisiejszych czasach bezużyteczna. Ruch woli finansowo wzmocnić Policję, zamiast inwestować w instytucję, która mimo wszystko nie kojarzy się z czymś pozytywnym. Strażnicy Miejscy, którzy nadawaliby się do Policji, zostaliby przeniesieni co służby prewencyjnej. Wicemarszałek informował także, że ma nadzieję na rozpoczęcie debaty nad rozwiązaniem Straży Miejskiej już w okresie kampanii pozarządowej.

Pierwsza akcja dotycząca zbierania podpisów za likwidacją SM odbędzie się w Warszawie.
 

Komentarze