mBank wprowadził nowe rozwiązania do serwisu bankowego oraz aplikacji mobilnej. Instytucja znacznie uprościła działanie limitów na transakcjach, a także wprowadziła możliwość tymczasowego zastrzeżenia karty.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 14.07.2018
Udostępnij:

Ponadto Klienci mogą zablokować też transakcje zagraniczne. Zmiany pozwalają Klientowi o wiele bardziej kontrolować konto.

Zmiany na lepsze

Zmiany chronią karty Klientów przed ich utratą, lub utratą danych przypisanych karcie. Limity są bardzo skutecznym rozwiązaniem i eliminują przypadki, do których dochodziło przed wprowadzeniem zmian. Miały miejsce sytuacje, w których danego dnia właściciel karty potrzebował wydać o wiele więcej, niż pozwalał na to limit, lecz transakcja po prostu nie dochodziła do skutku.

Jeżeli Klient wcześniej wiedział o prawdopodobieństwie takiego zdarzenia, należało przed zakupami podnieść limit, a zaraz po zakupach, dla pełnego bezpieczeństwa, znowu obniżyć limit do wartości przed transakcją.

Nowe rozwiązania zostosowane przez mBank pozwalają na jednorazowe podniesienie limitów, bez obowiazku pamiętania o konieczności ich obniżenia. System po północy zrobi to automatycznie. Nowa funkcja dotyczy płatności przez Internet, wypłat z bankomatów oraz płatności kartą za pomocą terminala POS.


źródlo grafiki: https://prnews.pl/nowosc-aplikacji-mobilnej-mbanku-limity-tymczasowe-436084

Inne rozwiązania, wprowadzone niedawno przez mBank, to także blokada czasowa karty, czy blokada transakcji zbliżeniowych lub zagranicznych. Są to opcje o tyle dobre, że z poziomu aplikacji Klient może na jakiś czas zablokować kartę, a następnie odblokować i korzystać z niej ponownie. Nie ma konieczności zgłaszania blokady w banku, czy wyrabiania nowej karty po zablokowaniu starej. Cała operacja trwa określony czas, po upływie którego wszystko wraca do normy.

Komentarze