mytaxi w Katowicach

mytaxi w Katowicach

author
Patryk Byczek
23 marca 2018
Mytaxi poszerza strefę swojego działania o województwo śląskie. Usługa będzie dostępna w osiemnastu miastach na terenie Śląska, po których będzie jeździło stu pięćdziesięciu przewoźników w charakterystycznie dla firmy oznaczonych pojazdach.

Firma wraz z nową lokalizacją wprowadziła też dużą promocję. Wszystkie osoby, które zdecydują się skorzystać z przejazdu taksówką do 30 kwietnia bieżącego roku mogą liczyć na 50% rabatu.

Strefy przjazdu

Miasta w województwie śląskim są podzielone na te „w strefie” i „poza strefą”.  Do strefy należą: Katowice, Czeladź, Sosnowiec, Będzin, Świętochłowice, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Tychy, Mysłowice, Chorzów,  i Mikołów. Za przejazd w tych miastach obowiązuje jedna taryfa. 

Poza strefą leżą: Gliwice, Dąbrowa Górnicza, Piekary Śląskie, Zabrze, Bytom, Jaworzno oraz kursy do lotniska w Pyrzowicach i Balicach. Opłata za dojazd do lokalizacji poza strefą jest stawką ryczałtową, czyli stałą i znaną przed rozpoczęciem podróży.

Ceny za przejazd

Opłaty za przejazd zależą od stref. Odbywając kurs w miastach należących do strefy za kilometr zapłacimy 2 złote lub 2 złote 30 groszy. Zamawiając taksówkę na kurs do punktu poza strefą, Klienta obowiązuje opłata ryczałtowa, którą poznaje zaraz po wpisaniu adresu miejsca docelowego (w przypadkach kursu do punktu poza strefą wpisanie adresu jest konieczne). Dla przykładu: trasa z centrum Katowic do centrum Gliwic wyniesie Klienta około 90 złotych

Do 30 kwietnia 2018 roku każdy kursant otrzyma rabat 50% za przejazd, jeżeli płatność będzie bezgotówkowa.

Flota

Firma na chwilę obecną na terenie Śląska dysponuje stu pięćdziesięcioma taksówkami, które są prowadzone przez wykwalifikowanych kierowców. Plany na przyszłość są jednak bardzo szeroko okrojone. Mytaxi planuje podwoić liczbę kierowców w ciągu dwóch najbliższych miesięcy. Jak wynika z doświadczenia przedsiębiorstwa, po otwarciu nowej lokalizacji bardzo wielu kierowców jest chętny na dołączenie do firm taksówkowych. 

Mytaxi w Polsce

Mytaxi było pierwszą firmą taksówkową w naszym kraju, która wprowadziła płatności bezgotówkowe. Zamówienie taksówki i opłata kursu odbywają się za pomocą aplikacji na smartfony. Firma w Polsce działa od 2012 roku. Firma oferuje swoje usługi w Trójmieście, Krakowie, Warszawie oraz na Śląsku, zrzeszając około 5000 kierowców. Kolejnymi miastami na celowniku firmy są Łódź, Poznań i Wrocław

Każdy kierowca i kurs może zostać oceniony przez osobę przewożoną. Skala ocen zaczyna się na jednym, a kończy na pięciu punktach. Jeżeli ogólne noty kierowcy spadną poniżej czterech i sześciudziesiątych punkta, mytaxi wszczyna procedurę sprawdzającą przewoźnika. Jeżeli raport wykaże, że kierowca nie spełnia oczekiwań Klientów, umowa z taką osobą jest rozwiązywana.


źródło grafiki: https://pl.mytaxi.com/index.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Nowa aplikacja T-Mobile Usługi Bankowe
Wpisy
author
Aneta Jankowska
02 marca 2017

Nowa aplikacja T-Mobile Usługi Bankowe

PKO BP w Luboniu
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
03 września 2019

PKO BP w Luboniu

Bank Pekao w Bytomiu
Oddziały
author
Patryk Byczek
06 lipca 2019

Bank Pekao w Bytomiu

Pożyczki bez BIK Aleksandrów Kujawski
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
06 lipca 2022

Pożyczki bez BIK Aleksandrów Kujawski

Kredyt hipoteczny Gorlice
Kredyty miasta
autor wpisu
Marta Janusz
25 lutego 2022

Kredyt hipoteczny Gorlice

Porównaj