Nowa strategia PZU do 2020 roku

Nowa strategia PZU do 2020 roku

author
11 stycznia 2018
Zarząd Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń ogłosił aktualizację strategii na lata 2017-2020. Rewolucyjne nowinki techniczno-technologiczne, nowy model działania grupy PZU mają sprawić, że polskie przedsiębiorstwo ubezpieczeniowe ma stać się innowacyjną potęgą w europejskiej branży finansowej.

Wtorkowa prezentacja "Nowe PZU – strategiczne kierunki zmian", z której transmisję na żywo można było obejrzeć w Internecie, przedstawiała nowe, a zarazem ambitne cele instytucji. Zarząd planuje doprowadzić do tego, żeby za dwa lata każdy z Klientów PZU korzystał z dwóch produktów grupy. Sztuczna inteligencja w PZU ma być rozwinięta do granic możliwości.


Konferencja PZU: Nowe PZU – strategiczne kierunki zmian
 

REWOLUCJA W PZU

Nowy model


PZU przekazał, że w nowym modelu działania wszystkie aktywności grupy zostaną połączone i zintegrowane wokół Klienta. Dotyczy to ochrony zdrowia, emerytur, inwestycji, bankowości, usług assistance, ubezpieczeń majątkowych, ubezpieczeń zdrowotnych oraz ubezpieczeń na życie.

Dwanaście fundamentalnych inicjatyw Nowego PZU 

Lepsze wykorzystanie danych
 

1. Połączenie bazy danych i stworzenie jednego systemu zarządzającego relacjami z Klientami w ramach Grupy PZU,

2. Lepsze dopasowanie ceny do ryzyka wrażliwości cenowej,

3. Wdrożenie rozwiązań z dziedziny sztucznej inteligencji.

Wzrost cross-sellu
 

4. Rozwój współpracy z bankami,

5. Uproszczenie oferty produktowej, w tym prosty język,

6. Uniwersalizacja sieci sprzedaży,

7. Rozwój sprzedaży w PZU zdrowie,

8. Rozwój sprzedaży i konsolidacja PZU Inwestycje.

Cyfryzacja procesów
 

9. Wdrożenie nowego portalu „moje.pzu.pl”,

10. Rozwój oferty Direct.

Dodatkowe interakcje z Klientem
 

11. Wdrożenie programu lojalnościowego na poziomie Grupy PZU,

12. Zintegrowany model obsługi sektoru średnich i małych przedsiębiorstw.

"Chcemy odróżnić się od klasycznego modelu relacji klientów z ubezpieczycielem, w którym jedyny kontakt z firmą po zakupie polisy mają oni dopiero po zaistnieniu szkody. Chcemy zrobić znacznie więcej i efektywnie pomagać w rozwiązywaniu ich problemów w wielu obszarach i na każdym etapie życia. W sercu tej zmiany jest nowe podejście PZU do budowania relacji z klientem." – mówi Paweł Surówka, prezez Grupy PZU.

Ponadto, grupa w ramach własnej sieci ma w planach zatrudnić pięć tysięcy uniwersalnych sprzedawców. Mają oni oferować produkty z minimum trzech linii biznesowych:
 

  • opieka medyczna,

  • ubezpieczenia majątkowe, 

  • produkty bankowe,

  • produkty inwestycyjne,

  • upieczenia na życie. 

Partnerstwo z LOTem i Allegro
 

Małgorzata Sadurska z zarządu PZU, podczas wtorkowej prezentacji poinformowała również, że Grupa PZU podpisała z LOTem umowy o partnerstwie strategicznym. Oznacza to, że Klienci PZU będą mogli ubezpieczyć swój bagaż, przelot czy bilet. Kolejną nowością będzie wykupienie dedykowanego pakietu medycznego.
 

To strategiczne porozumienie, za które bardzo serdecznie dziękuję prezesowi LOT-u Rafałowi Milczarskiemu. Teraz klienci LOT-u dostaną lepszy dostęp do naszych usług.” – mówiła Małgorzata Sadurska.
 

Kolejnym partnerem PZU, o którym poinformowała Małgorzata Sadurska, zostało Allegro. Współpraca będzie oparta na kilku elementach. Główny z nich mówi o „sprzedaży i dystrybucji innowacyjnych, w pełni zdigitalizowanych produktów ubezpieczeniowych, które będą dostosowane do specyfiki potrzeb kupujących oraz sprzedawców w serwisie allegro.pl, zgodnych z najlepszymi praktykami rynkowymi.”

Sektor bankowy
 

Aktualizacja strategii PZU zawiera też wzmiankę o tym, że do 2020 roku aktywa filaru bankowego instytucji mają wzrosnąć do minimum 300 miliardów złotych. Na początku czwartego kwartału ubiegłego roku aktywa bankowe PZU wyniosły 236 miliardów złotych. Ponadto po jednym z głównych celów długoterminowych Grupy PZU jest utrzymanie topowej pozycji w polskim sektorze bankowym.
 

Podczas konferencji, prezes PZU odniósł się także do przejęcia aktywów Banku Pekao SA od włoskiego Unicredit – za kwotę łączną prawie 11 miliardów złotych. Na europejskim rnku finansowym była to jedna z największych transakcji w ostatnich latach.
 

Ta transakcja to był kamień milowy dla PZU. Ta transakcja nas zmieniła, otworzyła nowe horyzonty, uczyniła nas największą spółka finansową w Europie środkowo-wschodniej.” – relacjonował Paweł Surówka.

Zdrowie i technologia

Zarząd zapewnia, że rozwinąć ma się także segment "zdrowie". Do 2020 roku przychody z tego tytułu mają wzrosnąć do miliarda złotych
 

W kwestii zdrowia warto dodać o rewolucyjnym urządzeniu, "pierwszym takim produkcie w Europie". Mowa tutaj o PZU GO. Jest to mobilna aplikacja, która łączy się z beaconami, czyli małymi nadajnikami sygnału radiowego. Mogą się one komunikować ze smartfonami, dzięki czemu wezwanie pomocy pomocy w razie wypadku lub kolizji będzie przebiegało automatycznie. Urządzenie jest samowystarczalne, a jego okres działania to trzy lata. PZU GO wystarczy przykleić do szyby lub w inne łatwo dostępne miejsce. Zestaw czujników wykryje awaryjną sytuację i wyśle sygnał do centrum alarmowego PZU.
 

Dodatkowo, „…w ramach programów partnerskich, PZU GO zapewni pakiet benefitów dla kierowców z polisą PZU, a w przyszłości również tańsze polisy komunikacyjne dla najlepszych z nich.” – mówi prezes PZU.

Więcej o PZU GO znajdziesz tutaj:
https://www.zadluzenia.com/jak-dziala-pzu-go/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Promocja: 100 zł na „Tanie paliwo dla firm” od Alior Banku”
Promocje bankowe
author
22 sierpnia 2018

Promocja: 100 zł na „Tanie paliwo dla firm” od Alior Banku”

BNP Paribas wspiera spółkę CLIP Logistyka
Bez kategorii
author
24 sierpnia 2021

BNP Paribas wspiera spółkę CLIP Logistyka

ZUS III oddział w Warszawie
Oddziały
author
24 sierpnia 2019

ZUS III oddział w Warszawie

Na świecie ubywa bankomatów
Bez kategorii
author
23 maja 2019

Na świecie ubywa bankomatów

Najpopularniejsze polskie kurorty
Blog
author
14 lipca 2017

Najpopularniejsze polskie kurorty

Kredyt konsolidacyjny Mońki
Kredyty miasta
author
21 czerwca 2022

Kredyt konsolidacyjny Mońki