Jak działa PZU GO?

Jak działa PZU GO?

author
Dominika Sobieraj
11 stycznia 2018
PZU, czyli największy polski ubezpieczyciel, wdroży w tym roku innowacyjne urządzenie telematyczne o nazwie PZU GO. Będzie ono służyło do monitorowania jazdy samochodów osobowych, a także rejestrowania przebiegu wypadków. W przypadku wykrycia niebezpiecznego zdarzenia, konsultant PZU zadzwoni do kierowcy i w razie potrzeby wezwie w jego imieniu pomoc drogową lub medyczną. 

Prezes firmy ubezpieczeniowej, Paweł Surówka, przedstawił wstępne informacje na temat innowacji we wtorek, 9 stycznia 2018 r. w warszawskiej Hali EXPO XXI. Z okazji ogłoszenia nowej strategii firmy zorganizowano tam uroczystą galę. 

"W 2017 r. na polskich drogach zginęło 2797 osób. Jeżeli powiedzieliśmy sobie, że chcemy być partnerem naszych klientów, który bierze za nich odpowiedzialność, to musimy zmniejszyć tę liczbę. W tym celu powołaliśmy naprawdę rewolucyjny projekt, w ramach którego postanowiliśmy docelowo wszystkim naszym klientom udostępnić innowacyjne urządzenie, promujące bezpieczny styl jazdy. Urządzenie, które pozwoli dać im realne zniżki na ubezpieczenia OC, jeżeli klienci będą sobie tego życzyli, ale przede wszystkim – urządzenie, które będzie im ratowało życie w momencie, kiedy będzie to potrzebne" – wyjaśniał podczas gali szef PZU SA.

PZU GO – szczegóły

– rodzaj: urządzenie telematyczne 
– sposób działania: poprzez aplikację PZU GO 
– wielkość: podobna do znaczka pocztowego
– funkcje: monotorowanie jazdy i rejestrowanie wypadków
– montaż: przyklejenie na szybę samochodową 
– czas działania: 3 lata

– przeznaczenie: samochody osobowe 

– termin wprowadzenia: 2018 

"Przejrzeliśmy dziesiątki rozwiązań technologicznych i znaleźliśmy to jedno, które jest najbardziej rozwinięte, a jednocześnie tak proste i małe. To jest najinteligentniejsza naklejka świata. Funkcjonuje jak zwykła winieta, którą będzie można przykleić do szyby. Urządzenie jest całkowicie autonomiczne i nie wymaga żadnego zasilenia. Przy tym funkcjonuje przez co najmniej trzy lata. Mimo tej prostoty, spełnia dokładnie te funkcjonalności, które w nim położyliśmy" – mówił Paweł Surówka.

Zarządzanie przez telefon 

PZU GO to aplikacja dostępna do pobrania na smartfony. Jest ona połączona z urządzeniem telematycznym przyklejonym na szybie samochodowej. Czujniki, w które wyposażone jest urządzenie, automatycznie powiadomią konsultantów PZU o zaistniałym zdarzeniu drogowym. Raz włączone urządzenie nie wymaga ładowania i wymiany przez okres trzech lat.

Sposób działania PZU GO podczas wypadku

1. Czujniki w urządzeniu wykrywają sytuację awaryjną.
2. Urządzenie wysyła sygnał do centrum alarmowego PZU.
3. Konsultant PZU kontaktuje się z kierowcą.
– jeśli kierowca odbierze telefon, to informuje konsultatna o tym, czy i ewentualnie jakiego rodzaju pomocy potrzebuje,
– jeśli kierowca nie odbierze telefonu, służby ratunkowe zostaną automatycznie wysłane na miejsce zdarzenia. 

Dla kogo urządzenia telematyczne?
Początkowo urządzenia telematyczne otrzymają kierowcy, którzy posiadają AC, a w przyszłości także te osoby, które posiadają jedynie OC. 
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

2021-04-26 11:06:30

Jak ustalono urządzenie łączy się z naszym telefonem przy pomocy systemu Bluetooth czyli przy pomocy najbardziej podatnych na awarię systemów łączności i najbardziej niestabilnym. Taką transmisję musimy mieć włączoną na stałe w telefonie co stanowi dodatkowy pożeracz naszych baterii. Tak więc dany telefon musi być niejako przywiązany do pojazdu. Zazwyczaj po zdarzeniu właśnie sprawnego telefonu będziemy potrzebowali najbardziej. Operator pobiera dane o naszym położeniu geograficznym w dowolnym czasie nie tylko podczas domniemywanej kolizji. Tak naprawdę nie potrzebna jest nam żadna naklejka "GO" bo wszystkie te funkcje realizują już nasze smartfony: GPS, czujniki. Warto to mieć na uwadze decydując się na takie rozwiązanie i zadać sobie odpowiedź na pytanie czy ewentualna zniżka składek jest warta pełnej inwigilacji. A może od razu załóżmy sobie tachografy współpracujące z GPS.

Wojciech R.
Wojciech R.
2018-03-13 15:08:45

Pytanie: cz także klienci Link4 mają szansę na ten wynalazek?

Podobne artykuły

Bank Millennium kontakt
Banki
author
Dominika Sobieraj
22 lutego 2023

Bank Millennium kontakt

Nieodpłatna pomoc prawna – jak skorzystać
Poradnik
author
Dominika Sobieraj
30 lipca 2018

Nieodpłatna pomoc prawna – jak skorzystać

Ile kosztuje iPhone 2019?
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
10 września 2019

Ile kosztuje iPhone 2019?

Kredyt hipoteczny Grudziądz
Kredyty miasta
autor wpisu
Dorota Cholewicka
22 lutego 2023

Kredyt hipoteczny Grudziądz

PKO BP w Świebodzinie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
06 sierpnia 2019

PKO BP w Świebodzinie

Porównaj