PZU, czyli największy polski ubezpieczyciel, wdroży w tym roku innowacyjne urządzenie telematyczne o nazwie PZU GO. Będzie ono służyło do monitorowania jazdy samochodów osobowych, a także rejestrowania przebiegu wypadków. W przypadku wykrycia niebezpiecznego zdarzenia, konsultant PZU zadzwoni do kierowcy i w razie potrzeby wezwie w jego imieniu pomoc drogową lub medyczną. 

Autor: Dominika Sobieraj
Dodano: 11.01.2018
Udostępnij:

Prezes firmy ubezpieczeniowej, Paweł Surówka, przedstawił wstępne informacje na temat innowacji we wtorek, 9 stycznia 2018 r. w warszawskiej Hali EXPO XXI. Z okazji ogłoszenia nowej strategii firmy zorganizowano tam uroczystą galę. 

"W 2017 r. na polskich drogach zginęło 2797 osób. Jeżeli powiedzieliśmy sobie, że chcemy być partnerem naszych klientów, który bierze za nich odpowiedzialność, to musimy zmniejszyć tę liczbę. W tym celu powołaliśmy naprawdę rewolucyjny projekt, w ramach którego postanowiliśmy docelowo wszystkim naszym klientom udostępnić innowacyjne urządzenie, promujące bezpieczny styl jazdy. Urządzenie, które pozwoli dać im realne zniżki na ubezpieczenia OC, jeżeli klienci będą sobie tego życzyli, ale przede wszystkim – urządzenie, które będzie im ratowało życie w momencie, kiedy będzie to potrzebne" – wyjaśniał podczas gali szef PZU SA.
 

PZU GO – szczegóły

– rodzaj: urządzenie telematyczne 
– sposób działania: poprzez aplikację PZU GO 
– wielkość: podobna do znaczka pocztowego
– funkcje: monotorowanie jazdy i rejestrowanie wypadków
– montaż: przyklejenie na szybę samochodową 
– czas działania: 3 lata

– przeznaczenie: samochody osobowe 

– termin wprowadzenia: 2018 

"Przejrzeliśmy dziesiątki rozwiązań technologicznych i znaleźliśmy to jedno, które jest najbardziej rozwinięte, a jednocześnie tak proste i małe. To jest najinteligentniejsza naklejka świata. Funkcjonuje jak zwykła winieta, którą będzie można przykleić do szyby. Urządzenie jest całkowicie autonomiczne i nie wymaga żadnego zasilenia. Przy tym funkcjonuje przez co najmniej trzy lata. Mimo tej prostoty, spełnia dokładnie te funkcjonalności, które w nim położyliśmy" – mówił Paweł Surówka.

Zarządzanie przez telefon 

PZU GO to aplikacja dostępna do pobrania na smartfony. Jest ona połączona z urządzeniem telematycznym przyklejonym na szybie samochodowej. Czujniki, w które wyposażone jest urządzenie, automatycznie powiadomią konsultantów PZU o zaistniałym zdarzeniu drogowym. Raz włączone urządzenie nie wymaga ładowania i wymiany przez okres trzech lat.

Sposób działania PZU GO podczas wypadku

1. Czujniki w urządzeniu wykrywają sytuację awaryjną.
2. Urządzenie wysyła sygnał do centrum alarmowego PZU.
3. Konsultant PZU kontaktuje się z kierowcą.
– jeśli kierowca odbierze telefon, to informuje konsultatna o tym, czy i ewentualnie jakiego rodzaju pomocy potrzebuje,
– jeśli kierowca nie odbierze telefonu, służby ratunkowe zostaną automatycznie wysłane na miejsce zdarzenia. 

Dla kogo urządzenia telematyczne?
Początkowo urządzenia telematyczne otrzymają kierowcy, którzy posiadają AC, a w przyszłości także te osoby, które posiadają jedynie OC. 
 

Komentarze (1)

Pytanie: cz także klienci Link4 mają szansę na ten wynalazek?