Pod koniec ubiegłego roku w ofercie Nest Banku pojawiły się produkty inwestycyjne. Od ponad ośmiu miesięcy instytucja stale rozwija swoje produkty w tym zakresie. Jeszcze w sierpniu bieżącego roku oferta banku powiększy się o otwarte fundusze inwestycyjne, którymi zarządzają Ipopema TFI oraz Skarbiec TFI.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 04.08.2018
Udostępnij:

O nowych możliwościach poinformowała dyrektor zarządzający Obszarem Bankowości Przedsiębiorstw i Finansowania, Agnieszka Porębska-Kość. Dyrektor dopowiedziała, że dzięki nowym produktom w oferta stanie się jeszcze bardziej kompleksowa.


 

Oferta będzie jeszcze bogatsza

Porębska-Kość poinformowała także, że Nest Bank planuje powiększyć ofertę o produkty powiązane z IKE oraz IKZE. Wszystko zależy od ustaleń i negocjacji z ewentualnymi partnerami, lecz produkty wstępnie mają zostać uruchomione na przełomie września i października.


 

Produkty inwestycyjne w Nest Banku

Linia produktów inwestycyjnych została uruchomiona w Nest Banku w grudniu ubiegłego roku. Wówczas do oferty instytucji zostały wprowadzone „elastyczne rozwiązania inwestycyjno-ubezpieczeniowe”, podał bank w komunikacie. Te produkty to Nest Solidne Inwestycje i Nest Dobrane Inwestycje, które zostały stworzone razem z Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie Europa S.A. Ponad dwa miesiące później, we współpracy z MetLife do oferty trafił produkt nazwany Nest Bezpieczna Perspektywa.


 

Poszerzenie horyzontów

Już w przeszłości instytucja podała do informacji, oferta inwestycyjna będzie zawierała około 35 funduszy. W skład produktów mają wchodzić, między innymi, fundusze akcyjne, fundusze dłużne, fundusze mieszkalne, czy fundusze pieniężne. Dzięki nowym produktom, które mają być dostępne jeszcze w sierpniu 2018 roku, Nest Bank będzie mógł inwestować zarówno na rynkach polskich, jak i zagranicznych.


 

Komentarze