Cyberprzestępcy po raz kolejny atakują. Tym razem ofiarami stają się Klienci banku Pekao SA. Przedmiotem próby oszustwa są fałszywe wiadomości e-mail, które informują o błędnych fakturach Split Payment.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 29.09.2018
Udostępnij:

Warto zwrócić na nadawcę wiadomości, jeżeli ta już pojawi się w naszej elektronicznej skrzynce. Konto [email protected] nie ma najmniejszego powiązania z bankiem.

Fałszywa wiadomość informuje o błędnych przelewach Split Payment. Do każdej wiadomości załączona jest fałszywa faktura. Należy pamiętać, żeby pod żadnym pozorem nie otwierać załącznika, ponieważ może to skutkować zainfekowaniem urządzenia oraz o wiele większymi stratami, jak kradzież pieniędzy z konta bankowego.

Przestępcy mogą się także starać o uzyskanie danych do logowania, wykorzystując otwarcie zainfekowanego załącznika. 
 

Bank radzi

Pekao SA radzi, aby:

– pod żadnym pozorem nie logować się na konto bankowe na urządzeniu, na którym załącznik z fałszywej wiadomości został pobrany i otworzony
– po zalogowaniu się do konta bankowego z urządzenia zainfekowanego, jak najszybciej powiadomić o tym bank, w celu zmiany haseł do logowania oraz ochrony konta i zgromadzonych na nim środków.


 

Bank Pekao SA
 

Bank jest jedną z największych instytucji bankowych w Polsce. W roku ubiegłym Pekao odnotowało 1 054 100 000 złotych skonsolidowanego zysku netto, a po pierwszym kwartale roku bieżącego osiągi z tego tytułu wyniosły nieco ponad 392 300 000 złotych. Na chwilę obecną instytucja obsługuje ponad 5 000 000 Klientów. Grupa może pochwalić się tym, że w ramach jej kapitału działają krajowi liderzy z sektorów inwestycji finansowych, faktoringu, działalności maklerskiej oraz leasingu.

Komentarze