25 i 26 sierpnia bieżącego roku w Jakuszycach odbędzie się szósta edycja Letniego Biegu Piastów. Dla ludzi lubiących biegać może to być ostatnie wielkie wydarzenie biegowe przez zakończeniem wakacji. 

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 24.08.2018
Udostępnij:

Nawiększy bank w Polsce, PKO BP, jest partnerem powyższego biegu, który dla wielu może być próbą kondycji i charakteru. Bank gwarantuje, że każdy sportowiec znajdzie podczas biegu coś dla siebie.

Przebieg wydarzenia
 

Szóstą edycję Letniego Biegu Piastów rozpocznie pięćdziesięciokilometrowy ultramaraton. Kolejne akcje to bieg na 11 kilometrów oraz marsz nordic walking, który zakończy wydarzenie. 

Ultramaraton Jakuszycki rozpocznie się 25 sierpnia o godzinie 9:00. Godzinę później ruszy Półmaraton Jakuszycki. Następnego dnia, to jest 26 sierpnia, o godzinie 10:00 rozpocznie się Jakuszycka Jedenastka (bieg na 11 kilometrów), natomiast 20 minut później rozpocznie się Marsz Nordic Walking. 

Wszystkie odbywane w ciągu dwóch dni konkurencje będą miały swój start i metę w okolicach stacji PKP Jakuszyce.


 

Bieg charytatywny

Zawodnicy uczestniczący w szóstej edycji Letniego Biegu Piastów wezmą udział w akcji charytatywnej, która odbędzie się na rzecz Wiktorii i Weroniki. Podopieczne Fundacji Słoneczko, dwie siostry urodziły się jako wcześniaki i po dziś dzień zmagają się z wieloma problemami, które utrudniają im życie. Na codzień, aby funkcjonować, potrzebują odpowiedniego sprzętu oraz kosztownych rehabilitacji.


 

Jubileuszowy maraton

Dla zawodnika z Jeleniej Góry, Wiesława Dula, odbywający się pod koniec sierpnia Ultramaraton Jakuszycki, będzie dla biegacz setnym maratonem w życiu. Sześćdziesięciosześcioletni zawodnik jest najwierniejszym uczestnikiem Biegu Piastów. Mowa tutaj o edycjach letnich oraz zimowych. Po raz pierwszy Wiesław Dula wystartował w 1979 roku. Jego rekordem życiowym w maratonie jest czas wynoszący 3 godziny i 7 minut.


 

Komentarze