zadluzenia.com
zamknij

PKO BP zarobi w tym roku 3,5 mld zł ?

Prezes banku PKO BP, Zbigniew Jagiełło w rozmowie z PAP Biznes powiedział, że oczekiwany zysk netto za rok bieżący ma wynieść około 3 500 000 000 złotych. Instytucja liczy na to, że zysk za drugi kwartał 2018 będzie wyższy, niż ten przed rokiem.


Z danych dotyczących wyników PKO wynika, że zysk banku w drugim kwartale ubiegłego roku wyniósł około 857 000 000 złotych, podczas gdy grupa w pierwszym kwartale bieżącego roku wypracowała aż 757 000 000 złotych zysku. Wszystko więc wskazuje na to, że zarówno wyniki kwartalne, jak i całoroczne mają szanse wzrosnąć.

Wynik finansowy drugiego kwartału 2018 roku będzie z pewnością lepszy niż wynik finansowy I kwartału i będzie lepszy od analogicznego kwartału rok wcześniej. Wyniki banku zaprezentujemy pod koniec sierpnia, teraz będą one podlegały przeglądowi audytowemu” - mówił prezes PKO, cytowany przez PAP.Dywidenta za rok 2018

 

Jak podaje serwis bankier.pl, największy bank w Polsce powinien wypłacić w ramach dywidendy 25% uzyskanego zysku w 2018 roku. Zbigniew Jagiełło liczy jednak na to, że w ciągu dwóch lub trzech lat, pieniądze na wypłacenie dywidendy będą o wiele wyższe.


Na walnym zgromadzeniu PKO, które odbyło się w połowie czerwca podjęto decyzję o kwocie, która zostanie wypłacona w ramach dywidendy za rok ubiegły. Ustalono, że na ten cel zostanie przeznaczona suma 687 500 000 złotych. Oznacza to, żę koszt jednak akcji wynosi 55 groszy brutto. Dniem dywidendy w PKO będzie 8 sierpnia, a termin sfinalizowania dywidendy to 22 sierpnia bieżącego roku.


75% zysku PKO, zgodnie z rekomendacją KNF, zasili fundusze własne instytucji, zatem w ramach dywidendy zostanie wypłacona część wynosząca 25%.


 

Zysk w ciągu roku

PKO zamknęło ubiegly rok z wynikiem netto wynoszącym 3 100 000 000 złotych, co oznaczało wzrost zysku o 8%, względem roku poprzedniego. Wyniki drugiego kwartału w roku bieżącym zostaną obciążone kwotą 63 000 000 złotych, w ramach utworzonych rezerw. Uregulują one trwały nośnik w systemach banku, który odpowiada za zarchiwizowanie przesyłanych do Klientów informacji elektronicznych. Według prezesa Jagiełły, planowane rezerwy nie wpłyną na wyniki instytucji. 

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY