zadluzenia.com
zamknij

Polacy korzystają z płatności cyfrowych

Badanie Digital Payments Study pokazuje, że większość zapytanych Polaków - 69%, korzystała już z płatności cyfrowych, czyli portfeli elektronicznych, usług umożliwiających zapisanie danych karty w sklepie internetowym lub płatności mobilnych. Tak wynika z raportu przeprowadzonego na zlecenie Visa.

 

 

Coraz mniej boimy się płatności cyfrowych

 

Wśród Polaków spadł również odsetek osób, dla których barierą w dokonywaniu płatności cyfrowych jest obawa o ich bezpieczeństwo. W ubiegłym roku wyniósł on 63%, a w 2017 już 59%. Więcej niż połowa konsumentów z tej grupy - 53%, czułaby się bezpieczniej wiedząc, że dane wykorzystywane przy płatnościach nie zostaną ujawnione osobom nieuprawnionym.

 

Z roku na rok chętniej korzystamy z udogodnień w płatnościach bezgotówkowych. W 2017 roku w Polsce wprowadzono Visa Checkout. To rozwiązanie, które ułatwia płatności online z poziomu dowolnego urządzenia (także mobilnego). Co więcej, płatności mobilne również się rozwinęły - już od ubiegłego roku kilka polskich banków udostępnia użytkownikom kart Visa możliwość korzystania z aplikacji Android Pay. Jak pokazało badanie - rośnie odsetek osób, które uważają, że płatności cyfrowe są dziś wygodniejsze niż przed rokiem (62%).

 

Jaki jest stosunek badanych do udostępniania danych płatniczych stronom trzecim? Okazuje się, że większość, bo 82% konsumentów ma przed tym obawy. Natomiast 55% konsumentów odpowiedziało, że większe poczucie bezpieczeństwa dałoby im szyfrowanie danych.

 

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY