Kilka dni temu Internet obiegła wiadomość o rzekomej aktualizacji Programu 500+ w Program 1000+. Za zlecenie serwisu rp.pl, SW Reaserch przeprowadził wśród Polaków dotyczący tej sprawy sondaż. Jakie były reakcje obywateli naszego kraju?

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 13.08.2018
Udostępnij:

Wyniki mówią jasno: Polacy są przeciwni zwiększeniu świadczenia rodzinnego. Aż 67% ankietowanych uważa, że zmiana wysokości świadczenia nie ma sensu. Jedynie 21% badanych popiera propozycję. 11% respondentów nie ma zdania w tej sprawie.


 

Kto jest przeciwny?
 

Z danych zebranych przez SW Research wynika, że z propozycją podwyższenia świadczenia, w dużej mierze, nie zgadzali się mężczyźni70%. Przeciwne są także osoby powyżej 50 roku życia (73%) oraz ankietowani posiadający wykształcenie wyższe. Kolejnymi grupami, które nie są za zmianami są osoby z miast liczących od 200 000 do 499 000 mieszkańców (69%) oraz respondenci zarabiający od 2001 do 3000 złotych netto.

Programu 1000+ nie będzie

Wicepremier Beata Szydło kilka dni temu odniosła się do medialnych doniesień na swoim profilu na twitterze. Program będzie kontynuowany bez jakichkolwiek zmian, ze względu na sukces jaki odniósł, podała wicepremier. Podobne stanowisko zajęła w tej sprawie także minister rodziny, pracy i polityki społecznej – Elżbieta Rafalska. 


źródło grafiki: twitter.com/BeataSzydlo
 

Komentarze