Telefon komórkowy towarzyszy nam wszędzie - w pracy, w autobusie, w domu. Traktujemy go jako podstawowe wyposażenie, które służy już nie tylko do rozmów. Czy potrafimy żyć bez smartfona?

Autor: Aneta Filipkowska
Dodano: 23.07.2018
Udostępnij:

#MobilnyPortretPolaka to badanie Banku Millenium. Wynika z niego, że 42% Polaków wolałoby zapomnieć z domu portfela niż komórki. Czy jeszcze jesteśmy w stanie funkcjonować bez telefonu w ręku?

Wnioski z badania

  • wiek wpływa na nasze przywiązanie do komórki, im młodsi byli ankietowani, tym trudniej byłoby im się rozstać z telefonem 
  • najmniejsze przywiązanie do telefonu deklarowały osoby najstarsze, czyli w wieku 70 lat i więcej
  • komórki towarzyszą nam przez cały dzień, siedem dni w tygodniu
  • najczęściej smartfonów używamy w łóżku, oglądając telewizję, w trakcie posiłku

Iwona Jarzębska, Dyrektor Departamentu Public Relations w Banku Millennium, wyjaśnia, że powszechna smartfonizacja stała się dziś faktem. 

Dzięki coraz większej dostępności, posiadanie smartfona deklaruje 78% dorosłych Polaków. Z telefonem zaczynamy dzień, używając go jako budzika, robimy zakupy, płacimy, a nawet uprawiamy sporty. Smartfon towarzyszy nam praktycznie wszędzie, a z bankowości mobilnej w telefonie korzysta już 31%. Polaków. Coraz bardziej lubimy możliwość zarządzania pieniędzmi online. Do aplikacji mobilnych, również bankowych, przenoszą się też zakupy i programy lojalnościowe. W najbliższych latach, oprócz nowych funkcjonalności, pojawią się tam swego rodzaju „punkty handlowe” lub połączenia z platformami smartshoppingowymi typu goodie. Zdaniem badanych w 2028 roku płacenie telefonem będzie popularniejsze niż płacenie gotówką – za 10 lat telefonem najchętniej płaciłoby ponad 15% Polaków, natomiast gotówką tylko 13% – tłumaczy dyrektor.

Źródło: Bank Millenium 

Badanie #MobilnyPortretPolaka zostało przeprowadzone przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS.

Komentarze