zadluzenia.com
zamknij

Polacy spłacają długi przed końcem roku

Rok 2016 za nami. Razem z nim Polacy starają się zostawić wszystkie zaległe zobowiązania finansowe. Chcemy wejść w nowy rok bez długów.  

 

Dane firm windykacyjnych potwierdzają, że przed końcem roku staramy się regulować nasze zaległości finansowe. Best S.A. - jedna z największych firm zarządzających wierzytelnościami - przeprowadziła analizy, które pokazują, że spłaty zadłużenia w grudniu są wyższe niż w innych miesiącach.

 

 

Marcin Wilczewski z Best S.A. twierdzi, że zmiany rzeczywiście są:

 

- Sprawdziliśmy jaki odsetek całkowitej liczby wpłat dłużników realizowanych w danym roku przypada na poszczególne miesiące. W 2014 i 2015 roku grudzień rzeczywiście był czasem, kiedy procentowo takich wpłat otrzymaliśmy najwięcej. Zmiana nie była drastyczna, ale widoczna.

 

Najpierw staramy się spłacić zadłużenia rodzinie i przyjaciołom. Chcemy spokojnie spędzić święta z rodziną i z czystym kontem zacząć i zaplanować nowy rok

  
Polacy zadłużają się coraz bardziej 

 

Jak wynika z wyliczeń Big InfoMonitor, w porównaniu do zeszłego roku, Polaków, którzy nie spłacają swoich zobowiązań jest o pół miliona więcej. W pojęciu dłużnika, rozumie się osobę, która ma zaległości wynoszące minimum 200 zł i nie spłaca ich przez co najmniej 60 dni. Pod koniec września ubiegłego roku według danych BIG InfoMonitor S.A. i Biura Informacji Kredytowej, było ponad 2,2 mln osób, których dług w sumie osiągnął 47,19 mld złotych

 

- Przełom grudnia i stycznia sprzyja kontaktom z windykatorami, którym również zależy na polubownym załatwieniu spraw z korzyścią dla wszystkich stron. Na pewno warto jest rozpocząć rozmowę lub przynajmniej zorientować się, czy firma windykacyjna nie proponuje w tym okresie specjalnych ofert pozwalających na częściowe umorzenie długu lub rozłożenie go na korzystne raty. Wprawdzie dogadać się można oczywiście w ciągu całego roku, jednak tradycja porządkowania spraw przed końcem roku sprzyja myśleniu o regulowaniu swoich zobowiązań – dodaje Marcin Wilczewski. 

 

Wraz z końcem roku, według ekspertów, firmy windykacyjne organizują konkursy i akcje, które skłaniają do spłacania długów. 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY