Polacy spłacają długi przed końcem roku

Polacy spłacają długi przed końcem roku

author
Aneta Jankowska
02 stycznia 2017
Rok 2016 za nami. Razem z nim Polacy starają się zostawić wszystkie zaległe zobowiązania finansowe. Chcemy wejść w nowy rok bez długów.  

Dane firm windykacyjnych potwierdzają, że przed końcem roku staramy się regulować nasze zaległości finansowe. Best S.A. – jedna z największych firm zarządzających wierzytelnościami – przeprowadziła analizy, które pokazują, że spłaty zadłużenia w grudniu są wyższe niż w innych miesiącach.

Marcin Wilczewski z Best S.A. twierdzi, że zmiany rzeczywiście są:

– Sprawdziliśmy jaki odsetek całkowitej liczby wpłat dłużników realizowanych w danym roku przypada na poszczególne miesiące. W 2014 i 2015 roku grudzień rzeczywiście był czasem, kiedy procentowo takich wpłat otrzymaliśmy najwięcej. Zmiana nie była drastyczna, ale widoczna.

Najpierw staramy się spłacić zadłużenia rodzinie i przyjaciołom. Chcemy spokojnie spędzić święta z rodziną i z czystym kontem zacząć i zaplanować nowy rok

  
Polacy zadłużają się coraz bardziej 

Jak wynika z wyliczeń Big InfoMonitor, w porównaniu do zeszłego roku, Polaków, którzy nie spłacają swoich zobowiązań jest o pół miliona więcej. W pojęciu dłużnika, rozumie się osobę, która ma zaległości wynoszące minimum 200 zł i nie spłaca ich przez co najmniej 60 dni. Pod koniec września ubiegłego roku według danych BIG InfoMonitor S.A. i Biura Informacji Kredytowej, było ponad 2,2 mln osób, których dług w sumie osiągnął 47,19 mld złotych

Przełom grudnia i stycznia sprzyja kontaktom z windykatorami, którym również zależy na polubownym załatwieniu spraw z korzyścią dla wszystkich stron. Na pewno warto jest rozpocząć rozmowę lub przynajmniej zorientować się, czy firma windykacyjna nie proponuje w tym okresie specjalnych ofert pozwalających na częściowe umorzenie długu lub rozłożenie go na korzystne raty. Wprawdzie dogadać się można oczywiście w ciągu całego roku, jednak tradycja porządkowania spraw przed końcem roku sprzyja myśleniu o regulowaniu swoich zobowiązań – dodaje Marcin Wilczewski. 

Wraz z końcem roku, według ekspertów, firmy windykacyjne organizują konkursy i akcje, które skłaniają do spłacania długów. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kredyt konsolidacyjny Chełm
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
14 stycznia 2021

Kredyt konsolidacyjny Chełm

Żołnierze Niezłomni na monetach NBP
Blog
author
Aneta Jankowska
30 listopada 2017

Żołnierze Niezłomni na monetach NBP

Kredyt hipoteczny Braniewo
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
15 lutego 2022

Kredyt hipoteczny Braniewo

Bank Pekao w Kruszwicy
Oddziały
author
Patryk Byczek
18 sierpnia 2019

Bank Pekao w Kruszwicy

Alior Bank w Katowicach
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
30 czerwca 2019

Alior Bank w Katowicach

KredytOK w Jarosławiu
Oddziały
autor wpisu
Marta-Bogacka-Nowak
04 lutego 2017

KredytOK w Jarosławiu

Porównaj