Agnieszka Kłos pokieruje Providentem w Polsce. To pierwszy przypadek, w którym Brytyjczycy oddali stery lokalnemu menedżerowi.

Autor: Aneta Filipkowska
Dodano: 22.11.2017
Udostępnij:

Polka przejmuje stery od Davida Parkinsona, który był wieloletnim szefem firmy nad Wisłą. To pierwszy taki przypadek od 20 lat, kiedy na naszym rynku zarządem pokieruje “człowiek od nas”.

Źródło: http://media-provident.pl/pr/376668/agnieszka-klos-nowym-prezesem-provident-polska

Nowa prezes Provident Polska wyjaśnia, że z firmą jest związana już od 11 lat.

Providenta znam bardzo dobrze, pracowałam w kilku kluczowych departamentach: finansów, rozwoju biznesu, przez ostatnie 1,5 roku w sprzedaży. Moje doświadczenie obejmuje szeroki zakres aktywności firmy i jestem przekonana, że stanowi to dużą wartość dla niej. Stanowisko obejmę 1 stycznia. David Parkinson, mój obecny szef, przejdzie na stanowisko dyrektora regionu Europa Północna, która wbrew nazwie obejmuje Polskę i Czechy. Nadal będziemy więc współpracować i realizować strategię, którą stworzyliśmy wspólnie. Rynek pożyczkowy w Polsce jest trudny i nie zanosi się, że będzie łatwiejszy, ale działamy na nim 20 lat i udowodniliśmy, że potrafimy podążać za klientem – tłumaczy.

Do zarządu Provident Polska dołączył także Tomasz Skiba, który objął funkcję członka zarządu odpowiedzialnego za pion sprzedaży. Jest on związany z firmą od 16 lat – pełnił kluczowe role związane ze wspieraniem pionu sprzedaży i obsługi klientów.

Provident Polska S.A. jest częścią grupy finansowej International Personal Finance. Firma jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a także – w ramach notowań równoległych – na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. IPF działa w 11 krajach na całym świecie i planuje rozwój na kolejnych rynkach. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych.

Komentarze