zadluzenia.com
zamknij

Polski Kompas 2018” dla prezesa PKO BP

Prezes Zarządu PKO Banku Polskiego - Zbigniew Jagiełło, otrzymał nagrodę „Polskiego Kompasu 2018”. To wyróżnienie za stworzenie najbardziej nowoczesnego technologicznie banku nad Wisłą.

 

 

Zbigniew Jagiełło, jako jedyny prezes instytucji finansowej, został nagrodzony “Polskim Kompasem 2018”. Nagrody przyznawała redakcja “Gazety Bankowej”. Była to już czwarta edycja plebiscytu, w którym autorzy dokonują corocznego podsumowania stanu gospodarki, przeglądu instytucji finansowych i ubezpieczeniowych, a także spółek notowanych na GPW i zgłoszonych w UKNF.

 

Kapituła konkursu podkreśla, że prezes PKO BP otrzymał nagrodę za “odważne i długofalowe decyzje oraz konsekwencję w realizacji wizji PKO Banku Polskiego - lidera rynku gotowego do starcia z największymi instytucjami finansowymi na świecie”.

 

Prezes PKO BP

 

W oficjalnym komunikacie banku czytamy, że Zbigniew Jagiełło jest prezesem Zarządu PKO Banku Polskiego od 9 lat.

 

W tym czasie zainicjował wiele istotnych projektów mających wpływ zarówno na kształt Grupy Kapitałowej Banku, jak i całego krajowego sektora bankowego. Grupa Kapitałowa PKO Banku Polskiego jest organizacją efektywną, nowoczesną i skoncentrowaną na kreowaniu wartości dodanej dla klientów, a szeroko pojęta cyfryzacja obejmuje wszystkie obszary działalności banku. Jednym z ważniejszych dokonań jest zainicjowanie współpracy największych polskich banków, zakończone utworzeniem Polskiego Standardu Płatności, operatora systemu BLIK. Dzięki sukcesowi tego projektu, dziś w Polsce płatności dokonywane z poziomu aplikacji w smartfonie są powszechne. PKO Bank Polski jest liderem bankowości mobilnej, a jego aplikacja mobilna IKO w ocenach użytkowników wypada najlepiej na świecie.” 

 

Na koniec III kwartału 2018 roku PKO Bank Polski był najcenniejszą polską firmą notowaną na GPW w Warszawie. Po zaklasyfikowaniu Polski do grupy krajów rozwiniętych przez globalną agencję indeksową FTSE Russell, bank jako jedyny podmiot z Polski znalazł się w grupie spółek takich jak Apple lub Microsoft.

 

Wśród innych Laureatów “Polskiego Kompasu 2018” znaleźli się:

 

  • prezes PFR Paweł Borys, 
  • prezes PKN Orlen Daniel Obajtek,
  • prezes PKP SA Krzysztof Mamiński, 
  • dyrektor zarządzający Philip Morris Polska i Kraje Bałtyckie - Michał Mierzejewski.


O PKO BP
 

PKO BP jest niekwestionowanym liderem polskiego sektora bankowego. W I połowie 2018 r. jego skonsolidowany zysk netto wyniósł 1,69 mld zł a wartość aktywów sięgnęła ponad 298,7 mld zł.
 

Bank oferuje usługi finansowe dla wszystkich segmentów klientów, osiągając najwyższe udziały w rynku depozytów (17,9%) kredytów (17,7%), w rynku leasingowym (12%) oraz w rynku funduszy inwestycyjnych niededykowanych (17,2%). 

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY