Prezes Zarządu PKO Banku Polskiego - Zbigniew Jagiełło, otrzymał nagrodę „Polskiego Kompasu 2018”. To wyróżnienie za stworzenie najbardziej nowoczesnego technologicznie banku nad Wisłą.

Autor: Aneta Filipkowska
Dodano: 04.11.2018
Udostępnij:

Zbigniew Jagiełło, jako jedyny prezes instytucji finansowej, został nagrodzony “Polskim Kompasem 2018”. Nagrody przyznawała redakcja “Gazety Bankowej”. Była to już czwarta edycja plebiscytu, w którym autorzy dokonują corocznego podsumowania stanu gospodarki, przeglądu instytucji finansowych i ubezpieczeniowych, a także spółek notowanych na GPW i zgłoszonych w UKNF.

Kapituła konkursu podkreśla, że prezes PKO BP otrzymał nagrodę za “odważne i długofalowe decyzje oraz konsekwencję w realizacji wizji PKO Banku Polskiego – lidera rynku gotowego do starcia z największymi instytucjami finansowymi na świecie”.

Prezes PKO BP

W oficjalnym komunikacie banku czytamy, że Zbigniew Jagiełło jest prezesem Zarządu PKO Banku Polskiego od 9 lat.

W tym czasie zainicjował wiele istotnych projektów mających wpływ zarówno na kształt Grupy Kapitałowej Banku, jak i całego krajowego sektora bankowego. Grupa Kapitałowa PKO Banku Polskiego jest organizacją efektywną, nowoczesną i skoncentrowaną na kreowaniu wartości dodanej dla klientów, a szeroko pojęta cyfryzacja obejmuje wszystkie obszary działalności banku. Jednym z ważniejszych dokonań jest zainicjowanie współpracy największych polskich banków, zakończone utworzeniem Polskiego Standardu Płatności, operatora systemu BLIK. Dzięki sukcesowi tego projektu, dziś w Polsce płatności dokonywane z poziomu aplikacji w smartfonie są powszechne. PKO Bank Polski jest liderem bankowości mobilnej, a jego aplikacja mobilna IKO w ocenach użytkowników wypada najlepiej na świecie.” 

Na koniec III kwartału 2018 roku PKO Bank Polski był najcenniejszą polską firmą notowaną na GPW w Warszawie. Po zaklasyfikowaniu Polski do grupy krajów rozwiniętych przez globalną agencję indeksową FTSE Russell, bank jako jedyny podmiot z Polski znalazł się w grupie spółek takich jak Apple lub Microsoft.

Wśród innych Laureatów “Polskiego Kompasu 2018” znaleźli się:

  • prezes PFR Paweł Borys, 
  • prezes PKN Orlen Daniel Obajtek,
  • prezes PKP SA Krzysztof Mamiński, 
  • dyrektor zarządzający Philip Morris Polska i Kraje Bałtyckie – Michał Mierzejewski.

O PKO BP
 

PKO BP jest niekwestionowanym liderem polskiego sektora bankowego. W I połowie 2018 r. jego skonsolidowany zysk netto wyniósł 1,69 mld zł a wartość aktywów sięgnęła ponad 298,7 mld zł.
 

Bank oferuje usługi finansowe dla wszystkich segmentów klientów, osiągając najwyższe udziały w rynku depozytów (17,9%) kredytów (17,7%), w rynku leasingowym (12%) oraz w rynku funduszy inwestycyjnych niededykowanych (17,2%). 

Komentarze