Provident zachęca pracowników do wolontariatu

Provident zachęca pracowników do wolontariatu

author
Dominika Sobieraj
02 listopada 2017
Provident już po raz 23 postara się zachęcić swoich pracowników do wolontariatu. Największa instytucja pożyczkowa w Polsce organizuje dla swoich pracowników kolejną edycję programu wolontariatu pracowniczego "Tak! Pomagam". Zachętą dla pracowników ma być otrzymanie dla wolnego w pracy - niewiele firm w Polsce zdecydowało się na taki krok. 

Pracownicy Providenta zgłosili do programu aż 39 różnych projektów. Granty na realizację otrzymały 23 projekty, na przykład projekt zajęć dla dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych w Białymstoku, a także zajęć terapeutycznych dla pacjentów gdyńskiego hospicjum. Dofinansowany został także projekt odnowienia boksów dla zwierząt mieszkających w schronisku w Józefowie. 

Patrycja Rogowska-Tomaszycka, która jest członkiem zarządu Provident Polska, tłumaczy: "Nasi pracownicy doceniają to, że organizujemy wolontariat pracowniczy i umożliwiamy im udział w projektach pomocowych. W każdej edycji uczestniczy kilkuset wolontariuszy, którzy do tej pory zajmowali się tym po godzinach pracy. Aby ułatwić im realizację projektów wolontariackich, postanowiliśmy, że każdy z nich będzie uprawniony do dodatkowego dnia płatnego urlopu. Wychodzimy w ten sposób naprzeciw oczekiwaniom pracowników, dla których coraz większe znaczenie ma zaangażowanie firmy w działania społeczne oraz wartości takie jak odpowiedzialność za otoczenie czy zrównoważony rozwój."

Provident pomaga od 11 lat

Takie akcje odbywają się w firmie Provident regularnie od jedenastu lat – dwa razy do roku. Pracownicy i doradcy klienta mogą zgłaszać wtedy swoje projekty wsparcia wybranych przez nich lokalnych organizacji pomocowych. Firma wybiera najlepsze projekty i finansuje ich realizację – dzięki temu wolontariusze mogą choćby remontować place zabaw, budynki, czy organizować wycieczki dla potrzebujących. 

"Zaangażowanie firmy w projekty wolontariackie z pewnością zmienia oblicze tej pomocy. Mowa nie tylko o przekazywanych na ten cel środkach, ale przede wszystkim o promowaniu wolontariatu wśród pracowników. Dzięki temu kolejne osoby mogą odkrywać radość, jaką daje bezinteresowne pomaganie innym. Dzień wolny na wolontariat to dla pracowników dodatkowy, bardzo ważny sygnał, że firma ceni ich zaangażowanie. Na razie niewiele firm w Polsce zdecydowało się na takie rozwiązanie, ale mamy nadzieję, że będzie ich przybywać" – wyjaśnia Dariusz Pietrowski z Centrum Wolontariatu, który jest członkiem Rady Programowej „Tak! Pomagam” wybierającej zwycięskie projekty.

W składzie Rady Programowej XXIII edycji programu Tak! Pomagam znaleźli się: 

  • Dariusz Pietrowski,

  • Bogusław Homicki z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Ulicy,

  • Joanna Mielczarek ze Stowarzyszenia mali bracia Ubogich, 

  • Milena Jagoda,

  • Dariusz Jurkiewicz,

  • Maja Żuchowska,

  • Agnieszka Krajnik. 

"Wolontariat pracowniczy to przede wszystkim pomoc tym, którzy jej najbardziej potrzebują, ale także aktywność, która buduje trwałe relacje między pracownikami firmy, pozwalając na realizację wspólnych celów i rozwijanie zainteresowań w gronie współpracowników" – podsumowuje Agnieszka Krajnik, koordynator ds. społecznej odpowiedzialności biznesu w firmie Provident Polska.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Provident w Wałbrzychu
Oddziały
author
Patryk Byczek
05 marca 2019

Provident w Wałbrzychu

Dług publiczny z szybszym wzrostem niż PKB
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
22 lipca 2019

Dług publiczny z szybszym wzrostem niż PKB

LOT zawiesza loty na kolejny miesiąc
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
03 maja 2020

LOT zawiesza loty na kolejny miesiąc

Jak zastrzec kartę w Banku BPH?
Banki
author
Patryk Byczek
12 października 2017

Jak zastrzec kartę w Banku BPH?

Kredyt samochodowy Świdnik
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
22 listopada 2017

Kredyt samochodowy Świdnik

Porównaj