Bank Pekao z tytułem najlepszego banku korporacyjnego w Polsce

Bank Pekao z tytułem najlepszego banku korporacyjnego w Polsce

autor wpisu
Natalia Narloch
11 stycznia 2019

Bank Pekao S.A. po raz drugi z rzędu otrzymał tytuł Najlepszego Banku Korporacyjnego w Polsce (Best Corporate Bank in Poland 2018) przyznawaną przez międzynarodowy magazyn Global Banking and Finance Review.

Global Banking and Finance Review

Wyróżnienia magazynu Global Banking and Finance Review przyznawane są corocznie firmom z branży finansowej, które wyróżniają się swoją innowacyjnością, wynikami i strategią w bankowości, funduszach hedingowych, funduszach emerytalnych i compliance.

Rok 2018 był dla Banku Pekao S.A. bardzo udany w bankowości korporacyjnej pod względem wolumenu i wartości transakcji, finansowaliśmy fuzje i przejęcia, inwestycje infrastrukturalne i inne. Umocniliśmy pozycję lidera na rynku korporacji, gdzie co druga duża polska firma jest naszym klientem” mówi Tomasz Styczyński, Wiceprezes Zarządu Banku Pekao S.A.

Wyróżnienia i nagrody uważam zawsze za potwierdzenie, że nasze wysiłki mają duży sens i są pozytywnie odbierane przez klientów, ale także jako zobowiązanie do kontynuacji ciężkiej pracy i świadczenia usług na najwyższym światowym poziomie” dodaje Tomasz Styczyński.

Global Banking and Finance Review to jeden z popularniejszych międzynarodowych magazynów poświęconych finansom. Zwycięzcy wybierani są przez międzynarodowe grono ekspertów już od 2011 roku. Magazyn trafia do odbiorców niemal na całym świecie, zarówno w formie tradycyjnej papierowej jak i online. Skierowany jest głównie do właścicieli firm, prezesów, analityków, dyrektorów finansowych, kadry menadżerskiej.

Bank Pekao S.A.

Bank Pekao S.A. jest polskim, międzynarodowym bakiem uniwersalnym, założonym w 1929 roku. Ponad to, jest największym bankiem korporacyjnym i liderem segmentu private bankingu w kraju. Pekao S.A. obsługuje łącznie ponad 5 milionów klientów, w tym 50% wszystkich polskich firm.

Pod względem wielkości kapitału, należy do najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie. W ramach grupy kapitałowej działa kilkanaście spółek, liderów działalności maklerskiej, faktoringu, inwestycji finansowej i leasingu.

Bank zatrudnia obecnie ponad 15 000 osób, będąc jednocześnie jednym z większych pracodawców w Polsce. Jako pierwszy bank w kraju uruchomił bankomat. Wydał pierwszą kartę kredytową, jako pierwszy uruchomił biuro maklerskie i zastosował w praktyce biometrię w bankowości.

Jest obecny na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i notowany w ramach indeksu WIG20. W latach 1999-2017 kontrolowany przez UniCredit, a od 2017 roku zarząd nad bankiem sprawuje Powszechny Zakład Ubezpieczeń i Polski Fundusz Rozwoju, których pakiety kontrolne posiada Skarb Państwa.

Grupę Banku Pekao SA współtworzą instytucje finansowe i niefinansowe, współpracujące z bankiem uniwersalnym będącym podmiotem dominującym. Ofertę kierują zarówno do klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych.

W skład grupy wchodzi Bank Pekao SA a także spółki zależne:

 • Centralny Dom Maklerski Pekao SA (maklerska)
 • Centrum Bankowości Bezpośredniej Sp. z o.o. (call center)
 • Pekao Leasing Sp. z o.o. (leasingowa)
 • Pekao Investment Banking SA
 • Pekao Leasing Holding SA (w likwidacji), w tym:
 • Pekao Faktoring Sp. z o.o. (finansowa)
 • Pekao Pioneer Powszechne Towarzystwo Emerytalne SA (finansowa)
 • Centrum Kart S.A (finansowa pomocnicza)
 • Pekao Bank Hipoteczny SA (działalność bankowa)
 • Pekao Financial Services Sp. z o.o. (usługi finansowe)
 • Pekao Fundusz Kapitałowy Sp. z o.o. (finansowa)
 • Pekao Property SA (działalność deweloperska), w tym:
 • FPB – Media Sp. z o.o.

Od 2017 roku funkcję prezesa sprawuje Michał Krupiński.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Pożyczki bez zaświadczeń Prudnik
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
24 lipca 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Prudnik

Fitch Ratings – agencja ratingowa
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
28 czerwca 2019

Fitch Ratings – agencja ratingowa

Open Finance z nową strategią wizerunkową
Wpisy
author
Aneta Jankowska
11 maja 2017

Open Finance z nową strategią wizerunkową

Kasa Stefczyka Świdnica
Oddziały
author
Patryk Byczek
21 października 2020

Kasa Stefczyka Świdnica

Santander Bank Polska kontakt infolinia
Banki
author
Dominika Sobieraj
03 marca 2019

Santander Bank Polska kontakt infolinia

Porównaj