Bank Pekao z tytułem najlepszego banku korporacyjnego w Polsce

Bank Pekao z tytułem najlepszego banku korporacyjnego w Polsce

author
Natalia Narloch
11 stycznia 2019
Absolwentka International Business na SGH w Warszawie z dodatkowym wykształceniem na francuskich uczelniach biznesowych, SKEMA Business School oraz EDHEC Business School. Specjalistka w Deloitte.
Kategoria

Bank Pekao S.A. po raz drugi z rzędu otrzymał tytuł Najlepszego Banku Korporacyjnego w Polsce (Best Corporate Bank in Poland 2018) przyznawaną przez międzynarodowy magazyn Global Banking and Finance Review.

Global Banking and Finance Review

Wyróżnienia magazynu Global Banking and Finance Review przyznawane są corocznie firmom z branży finansowej, które wyróżniają się swoją innowacyjnością, wynikami i strategią w bankowości, funduszach hedingowych, funduszach emerytalnych i compliance.

Rok 2018 był dla Banku Pekao S.A. bardzo udany w bankowości korporacyjnej pod względem wolumenu i wartości transakcji, finansowaliśmy fuzje i przejęcia, inwestycje infrastrukturalne i inne. Umocniliśmy pozycję lidera na rynku korporacji, gdzie co druga duża polska firma jest naszym klientem” mówi Tomasz Styczyński, Wiceprezes Zarządu Banku Pekao S.A.

Wyróżnienia i nagrody uważam zawsze za potwierdzenie, że nasze wysiłki mają duży sens i są pozytywnie odbierane przez klientów, ale także jako zobowiązanie do kontynuacji ciężkiej pracy i świadczenia usług na najwyższym światowym poziomie” dodaje Tomasz Styczyński.

Global Banking and Finance Review to jeden z popularniejszych międzynarodowych magazynów poświęconych finansom. Zwycięzcy wybierani są przez międzynarodowe grono ekspertów już od 2011 roku. Magazyn trafia do odbiorców niemal na całym świecie, zarówno w formie tradycyjnej papierowej jak i online. Skierowany jest głównie do właścicieli firm, prezesów, analityków, dyrektorów finansowych, kadry menadżerskiej.

Jesteś Klientem Banku Pekao? Sprawdź najważniejsze informacje:

Bank Pekao – sesje przelewów

Bank Pekao – kod SWIFT

Bank Pekao – infolinia

Bank Pekao – opinie

Bank Pekao S.A.

Bank Pekao S.A. jest polskim, międzynarodowym bakiem uniwersalnym, założonym w 1929 roku. Ponad to, jest największym bankiem korporacyjnym i liderem segmentu private bankingu w kraju. Pekao S.A. obsługuje łącznie ponad 5 milionów klientów, w tym 50% wszystkich polskich firm.

Pod względem wielkości kapitału, należy do najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie. W ramach grupy kapitałowej działa kilkanaście spółek, liderów działalności maklerskiej, faktoringu, inwestycji finansowej i leasingu.

Bank zatrudnia obecnie ponad 15 000 osób, będąc jednocześnie jednym z większych pracodawców w Polsce. Jako pierwszy bank w kraju uruchomił bankomat. Wydał pierwszą kartę kredytową, jako pierwszy uruchomił biuro maklerskie i zastosował w praktyce biometrię w bankowości.

Jest obecny na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i notowany w ramach indeksu WIG20. W latach 1999-2017 kontrolowany przez UniCredit, a od 2017 roku zarząd nad bankiem sprawuje Powszechny Zakład Ubezpieczeń i Polski Fundusz Rozwoju, których pakiety kontrolne posiada Skarb Państwa.

Grupę Banku Pekao SA współtworzą instytucje finansowe i niefinansowe, współpracujące z bankiem uniwersalnym będącym podmiotem dominującym. Ofertę kierują zarówno do klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych.

W skład grupy wchodzi Bank Pekao SA a także spółki zależne:

 • Centralny Dom Maklerski Pekao SA (maklerska)
 • Centrum Bankowości Bezpośredniej Sp. z o.o. (call center)
 • Pekao Leasing Sp. z o.o. (leasingowa)
 • Pekao Investment Banking SA
 • Pekao Leasing Holding SA (w likwidacji), w tym:
 • Pekao Faktoring Sp. z o.o. (finansowa)
 • Pekao Pioneer Powszechne Towarzystwo Emerytalne SA (finansowa)
 • Centrum Kart S.A (finansowa pomocnicza)
 • Pekao Bank Hipoteczny SA (działalność bankowa)
 • Pekao Financial Services Sp. z o.o. (usługi finansowe)
 • Pekao Fundusz Kapitałowy Sp. z o.o. (finansowa)
 • Pekao Property SA (działalność deweloperska), w tym:
 • FPB – Media Sp. z o.o.

Od 2017 roku funkcję prezesa sprawuje Michał Krupiński.

author
Natalia Narloch
Absolwentka International Business na SGH w Warszawie z dodatkowym wykształceniem na francuskich uczelniach biznesowych, SKEMA Business School oraz EDHEC Business School. Specjalistka w Deloitte.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Przeciętne wynagrodzenie w sierpniu to 4798 zł

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) wynika, że w sierpniu bieżącego roku przeciętne wynagrodzenie wyniosło dokładnie 4798,27 zł. To wzrost o 6,8% w ujęciu rok do roku.

author
Aneta Jankowska
19 września 2018
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Komornik Sądowy Piotr Hanausek

Obecnie w kraju funkcjonuje ponad 1300 komorników sądowych. Jednym z nich jest Piotr Hanausek – komornik przy Sądzie Rejonowym dla Krakowa Nowej Huty w Krakowie.

author
Dominika Byczek
12 października 2015
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Kredyt gotówkowy Knurów

Chcesz wziąć kredyt gotówkowy w Knurowie? Sprawdź nasz ranking. Maksymalna kwota kredytu to nawet 200 000 zł, a spłatę możemy rozłożyć na 10 lat.

author
Aleksandra Gościnna
29 czerwca 2020
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Bank Pekao w Czersku

Bank Pekao jest jednym z największych banków detalicznych w Polsce. Jedna z placówek banku mieści się w Czersku – sprawdzamy godziny otwarcia, dane kontaktowe oraz ofertę oddziału.

author
Patryk Byczek
22 lipca 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Promocja: „Do 21 000 punktów w Programie Priceless Specials z Kartami Kredytowymi Citibank”

Citi Handlowy przygotował kolejną promocję, w której za wyrobienie karty kredytowej Citi Simplicity można zgarnąć 21 000 punktów Priceless Specials. Premię punktową można wymienić na nagrody o wartości minimum 350 złotych. Promocja trwa do 14 maja 2019 roku.

author
Patryk Byczek
19 lutego 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Świąteczna kampania BLIKa

BLIK to zdecydowanie najpopularniejsza obecnie metoda płatności przez Internet. Aby jeszcze dodatkowo zwiększyć zasięg działania BLIKa Polskie Standardy Płatności, czyli operator mobilnych płatności zorganizowały akcję promocyjną. Świąteczna kampania zachęca do płatności BLIKiem przez Internet za prezenty na święta.

author
Alicja Hirsekorn
16 listopada 2019
Prawniczka, absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się w prawie konsumenckim i pracy, a także w aspektach prawniczych działalności gospodarczej. Autorka artykułów o zmianach w prawie finansowym.
Porównaj